Anapurna M3200 RTR

anapurnam3200rtr_maleAnapurna M3200 RTR to 3,2-metrowy ploter UV typu „roll-to-roll” gwarantujący wyśmienitą jakość drukowanego obrazu. Zaprojektowany jako wytrzymałe narzędzie do przemysłowego drukowania atramentami UV z wykorzystaniem szerokiej gamy materiałów giętkich na potrzeby reklam wewnętrznych jak i zewnętrznych, stanowi idealne rozwiązanie dla pracowni graficznych, drukarń cyfrowych czy studiów grafiki reklamowej pragnących drukować w 6 kolorach przy maksymalnej rozdzielczości 1440 dpi.

Z uwagi na swoją elastyczność druku na materiałach giętkich oraz niskobudżetowych przy jednoczesnym niskim zużyciu atramentu oraz energii, Anapurna M3200 RTR stanowi przyjazne dla środowiska rozwiązanie, które pomoże Ci zwiększyć zyski.


Anapurna M3200 RTR to ploter UV typu „roll-to-roll”

zaprojektowany specjalnie z myślą o dużych obciążeniach produkcyjnych. Dzięki niemu będziesz w stanie z powodzeniem drukować wielkoformatowe banery do 3,2m przeznaczone do reklamy wewnętrznej jak i zewnętrznej.

Jakość druku

Sześć 12-pikolitrowych głowic KM1024i gwarantuje najwyższą jakość, finezyjną reprodukcję tekstu od 6 punktów i niskie zużycie atramentu. Oprócz 6 głowic drukujących (CMYKLc Lm) system ten jest solidnie zaprojektowany pod kątem przemysłowym i doskonale spełnia swoją rolę w czasie pracy pod dużym obciążeniem. Zestaw 1024 dysz na głowicę daje wydruki wysokiej jakości w rozdzielczości 720×1440 dpi przy wydajności 50m2/h.

Czujniki bezpieczeństwa

Anapurna M3200 RTR wyposażona jest w czujniki bezpieczeństwa, które zapobiegają kontaktowi głowic drukujących z podłożem. Pozwalają one uniknąć uszkodzenia głowic w przypadku pracy z podłożami podatnymi na temperaturę, warunki świetlne czy wilgotność.

Bezproblemowa obsługa materiałów i idealne nakładanie atramentu

Obsługa materiałów jest naprawdę bezproblemowa – można wykorzystać szereg funkcji automatyzujących obsługę, użyć specjalnej listwy ułatwiającej pozycjonowanie materiału na stole oraz skorzystać z mechanizmu regulacji wysokości głowic. Opcjonalna listwa jonizatora zabezpiecza przed gromadzeniem się ładunków elektrostatycznych na zadrukowywanym materiale, zapewniając idealne nakładanie atramentu, a tym samym najwyższą jakość.

Łatwy w obsłudze system operacyjny

Wszystkie ustawienia zostały jasno i przejrzyście przedstawione na interfejsie graficznym wyposażonym w ekran dotykowy. Wszelkie pliki są przechowywane oraz wyświetlane przez wewnętrzny serwer wyposażony w dysk o pojemności 1TB dla sprawnego transferowania dużych ilości danych.

Jednoczesny zadruk dwóch arkuszy

Anapurna M3200 RTR stworzona została do jednoczesnego zadrukowania dwóch arkuszy w tym samym czasie. Pozwala to użytkownikowi cieszyć się wydajnością urządzenia.

Dodatkowy wózek dla ciężkich roli

Dodatkowy wózek przeznaczony do transportu ciężkich roli o wadze do 150 kg zaoszczędzi Ci wiele kłopotu. Dzięki niemu zakładanie roli będzie odbywać się dużo sprawniej.

Zaawansowany system podciśnienia z 2 strefami

System regulacji podciśnienia to kolejne udogodnienie przyczyniające się do ogólnej wydajności plotera Anapurna M3200 RTR. W przypadku drukowania małych roli wystarczy tylko przełączyć strefę. W przypadku jednoczesnego zadruku dwóch arkuszy każda z roli regulowana jest przez odpowiedni podsys.

Atramenty

Atramenty Anapurna firmy Agfa utrwalane promieniowaniem UV zapewniają szeroką gamę i dynamikę barw oraz – dzięki dobremu przyleganiu do podłoża – trwałość obrazu i odporność na warunki zewnętrzne. Konserwacja urządzenia Anapurna M3200 RTR jest łatwa, a system automatycznie monitoruje poziom atramentów. Utrwalanie atramentów odbywa się w „w locie”, wydruki są więc gotowe do użycia natychmiast po opuszczeniu urządzenia.

Banery i billboardy

Atramenty Anapurna stanowią idealne rozwiązanie dla szerokiej gamy materiałów takich jak tkaniny, płótno, winyl, folia, papier oraz poliester, w tym 100% PE otwierający drogę do nowych rynków zbytu. Anapurna M3200 RTR, odznaczając się swoją maksymalną prędkością oraz wydajnością, jest najlepszym rozwiązaniem z opcją druku ”roll-to-roll” przeznaczoną do zastosowań wewnętrznych jak i zewnętrznych takich jak billboardy czy banery.

ZASTOSOWANIA

 • Banery, plakaty, grafika wystawiennicza, reklama w punktach sprzedaży, makiety, reklama podświetlana („backlit”), reklama oświetlana („frontlit”), folie samoprzylepne (etykiety)

RÓŻNORODNOŚĆ PODŁOŻY

 • Maksymalna szerokości materiału do 320 cm
 • Minimalna szerokość materiału 61 cm
 • Szerokość zadruku do 320 cm
 • Zadruk bez marginesów o szerokości do 250 cm
 • Minimalna grubość materiału do 0,2 mm
 • Drukowanie w trybie rola-rolaMasa roli do 150 kgŚrednica roli do 35 cm
 • Możliwy zadruk z dwóch rolek jednocześnie

PRZESTRZEŃ BARW

 • Odwzorowanie barw według ISO 12 647w trybie plakatowym

JAKOŚĆ TEKSTU

 • W pozytywie: od 4 punktów
 • W negatywie: od 6 punktów

JAKOŚĆ OBRAZU – WYDAJNOŚĆ

 • Tryb ekspresowy – 116 m2/h
 • Tryb szybki produkcyjny – 54 m2/h
 • Tryb produkcyjny – 38 m2/h
 • Tryb standardowy – 30 m2/h
 • Tryb wysokiej jakości – 19 m2/h
 • Tryb najwyższej jakości – 9 m2/h

ATRAMENTY

 • 6 atramentów utrwalanych promieniowaniem UV Anapurna RTR (CMYKLcLm)

GŁOWICE

 • 6 głowic Konica-Minolta1024 dysz z kroplą 12 pl

Korzyści

Wzmocniona konstrukcja

Stół z podsysem podzielonym na 2 strefy

Pompa podciśnieniowa 1,5 kW wbudowana w urządzenie

Precyzyjny mechanizm transportu

Duża moc silnika napędu karetki

Automatyczna kontrola podciśnienia (inwerter)

Listwa jonizatora usuwająca ładunki elektrostatyczne z zadrukowywanego podłoża po obu stronach karetki

Czujniki bezpieczeństwa po obu stronach karetki

Powiększona rama nośna do zamocowania pompy

Czarne role transportu mediów

Złącze sieciowe i USB 2.0

Kontroler z ekranem dotykowym zintegrowany z urządzeniem