Azura C95/C(X)125

Azura_C95Proste w obsłudze urządzenie dedykowane do przygotowywania offsetowych form drukowych naświetlonych w dowolnej naświetlarce termicznej. Dzięki w pełni zautomatyzowanemu procesowi minimalizuje konieczność interwencji operatora. Całkowicie zamknięty obieg roztworu czyszcząco-gumującego eliminuje konieczność podłączania instalacji wodno-kanalizacyjnej. Zużyty roztwór jest w całości gromadzony w jednym zbiorniku i nie przedostaje się do środowiska.

Stosując neutralny (pH 7) roztwór :Azura TS Gum można łatwo uzyskać czyste formy drukowe, niczym nie różniące się od form konwencjonalnych. Tak przygotowana forma może być przechowywana w standardowych warunkach i nie stanowi również niebezpieczeństwa zanieczyszczenia maszyny drukującej.

Zastosowanie

Urządzenie Azura C95 oraz C125 można użytkować w konfiguracji ręcznej jak i w bezpośrednim połaczeniu z dowolną naświetlarką termiczną. Doskonale sprawdza się w drukarniach nisko i średnionakładowych wyposażonych zarówno w maszyny drukujące półformatowe jak i pełnoformatowe.

Model bardziej zaawansowany Azura CX przeznaczone są dla większych obciążeń i dzięki swej konstrukcji pozwalają istotnie zmniejszyć zużycie roztworu czyszcząco-gumującego oraz wydłużyć żywotność kąpieli.

Korzyści

  • Prosta konstrukcja i minimum zaangażowania operatora w konserwację.
  • Pełna automatyzacja pracy.
  • Obieg zamknięty roztworu czyszcząco-gumującego.
  • Brak konieczności podłączania instalacji wodno-kanalizacyjnej.
  • Łatwa integracja z naświetlarkami półformatowymi i pełnoformatowymi.
  • Praca w trybie ręcznym jak i automatycznym (zintegrowany most transportowy).