Elantrix DX

Wyjątkowa wywoływarka zapewniająca optymalną obróbkę płyt termoczułych Agfa Graphics, nawet dla najbardziej wymagających Klientów.

Przegląd

Niezależnie jakiego formatu płyt używasz, Elantrix DX jest odpowiednią wywoływarką, nawet przy dużym obciążeniu. Wysoka jakość przygotowywanych form drukowych jest możliwa dzięki stabilności i wydajności wywoływarki. Urządzenie jest dostępne w trzech wersjach szerokości: 85, 125 oraz 150 cm. Wszystkie modele są zbudowane na tej samej stabilnej bazie sprzętowej, a także są łatwe w użytkowaniu i konserwacji.

Każdą z wywoływarek można również uzupełnić o odpowiedni stacker.

Podstawowe zalety

  • Wysoka prędkość obróbki zwiększa wydajność całego systemu
  • Solidna konstrukcja zapewnia trwałość przez wiele lat
  • Bardzo prosta obsługa
  • Zoptymalizowane zużycie chemii oraz zabiegi konserwacyjne ograniczone do minimum zapewniają niskie koszty użytkowania
  • Dobrze przygotowana forma drukowa to łatwiejszy start drukowania co oszczędza czas i pieniądze

Podstawowe cechy

Solidność, wydajność i pewność obróbki płyt
Wywoływarka Elantrix DX jest zbudowa na solidnej bazie sprzętowej, co zapewnia niezawodność i wysoką wydajność przez lata. Wywoływanie, płukanie i gumowanie płyt jest procesem w pełni zautomatyzowanym. Wywoływarki Elantrix oferują najlepszą wydajność w swojej klasie i zapewniają najlepszą jakość przygotowywanych form drukowych.

Zaawansowany projekt
Szybkość przesuwu płyty, temperatura, regeneracja i inne ważne parametry obróbki są kontrolowane automatycznie i prezentowane na wyświetlaczu dotykowym.

Ekologia
Wywoływarka Elantrix DX została zaprojektowana z myślą o minimalizowaniu wpływu na środowisko. Jest standardowo wyposażona w zintegrowaną grzałkochłodziarkę. Oprogramowanie sterujące pozwala bardzo precyzyjnie dozować dawki regeneracyjne. Dzięki temu zoptymalizowano zużycie chemii w stosunku do wywoływanej ilości płyt offsetowych, co ma bezpośredni wpływ na koszt użytkowania urządzenia.

Prosta konserwacja
Szybkie i łatwe wypinanie wałków eliminuje konieczność używania jakichkolwiek narzędzi. Łatwy dostęp do elektroniki, wyjmowanie rolek suszarki oraz szybkie opróżnianie tanków przyspiesza czynności konserwacyjne i minimalizuje koszty.

Intuicyjny panel kontrolny
Wywoływarki Elantrix DX są wyposażone w zaawansowany panel dotykowy. Jest on bardzo łatwy w obsłudze i pozwala na szybki dostęp do aktualnych parametrów i ustawień urządzenia. Można również szybko sprawdzić stan wywoływacza, liczbę wywołanych płyt, czas pracy urządzenia oraz konieczność przeprowadzenia okresowej konserwacji.

Elastyczność
Wywoływarki Elantrix DX mogą być łatwo zintegrowane ze wszystkimi naświetlarkami oferowanymi przez Agfa Graphics. Możliwe jest także stosowanie koncentratów chemii. W razie potrzeby można zainstalować opcjonalną szczotkę w sekcji wywołującej. Możliwa jest obróbka bardzo małych płyt o długości od 300 mm.

Zoptymalizowana konfiguracja wałków gumujących
Równomierna warstwa roztworu gumującego zapewnia bezpieczne przechowywanie form drukowych, a także ułatwia bezproblemowy start drukowania.