Agfa Graphics na targach Poligrafia 2015: prezentacje innowacyjnego plotera Anapurna M2050i

Wśród wystawców nadchodzących targów Poligrafia 2015, odbywających się w Poznaniu w dniach 26-29 maja, tradycyjnie znajdzie się firma Agfa Graphics. Z myślą o zwiedzających wystawę na jej stoisku (nr 23 w pawilonie 6a) zostanie zaprezentowany ploter wielkoformatowy Anapurna M2050i. Jest to reprezentant jednej z najpopularniejszych – nie tylko na polskim rynku – serii urządzeń tego producenta, bazujących na technice inkjet UV. Firma będzie również promować swoje najnowsze rozwiązania w zakresie druku wielkoformatowego – m.in. plotery Jeti Mira i Jeti Tauro oraz system workflow Asanti 2.0, które swoją oficjalną europejską premierę będą miały zaledwie kilka dni wcześniej – podczas targów Fespa 2015 w Kolonii.

Główną atrakcją stoiska Agfa Graphics będzie wielkoformatowy ploter Anapurna M2050i.
Ploter Anapurna M2050i, będący główną atrakcją stoiska Agfa Graphics, to wprowadzone do jej oferty w ub.r. innowacyjne, wszechstronne urządzenie pozwalające na bezpośrednie zadrukowywanie mediów sztywnych i giętkich. W przypadku tych pierwszych maksymalny format obsługiwanego materiału to 3 m x 2,07 m, zaś grubość – 4,5 cm. Przy mediach giętkich jedynym ograniczeniem (od strony formatu) jest szerokość zadrukowywanego podłoża – wynosi ona 2,07 m. Ploter drukuje w sześciu kolorach (CMYKLcLm) z dodatkową bielą kryjącą lub podkładową, która sprawdza się zwłaszcza przy aplikacjach na podłożach transparentnych. Jego maksymalna prędkość wynosi 90 m2/h w trybie ekspresowym. Wykorzystywany jest do licznych zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, a wśród mediów obsługiwanych przez to urządzenie można wymienić choćby: szkło, pleksi, pcv, polipropylen, metale, tekturę falistą, karton itd.

W porównaniu z wcześniejszym, niezwykle popularnym także na polskim rynku modelem Anapurna M2050, ploter Anapurna M2050i – poza znaczącym (o 75%) wzrostem wydajności – oferuje m.in. tzw. „tryb kanapkowy”, umożliwiający nanoszenie w jednym przejściu trzech warstw atramentu w układzie kolor/biel/kolor (do tej pory proces ten odbywał się dwuetapowo). O wysoką jakość drukowania dba precyzyjny pas transportowy, umożliwiający optymalne nanoszenie i rozmieszczanie kropel atramentu. Dzięki temu urządzenie może być z powodzeniem wykorzystywane do drukowania kolorów specjalnych i bardzo drobnych, 4-punktowych tekstów, przy zachowaniu gładkich przejść tonalnych.
Maszyny z serii Anapurna M2050, dzięki swojej elastyczności i wszechstronności, znajdują użytkowników wśród firm z wielu obszarów rynkowych, nie tylko związanych z szeroko rozumianą poligrafią i reklamą. Mówi Przemysław Arabski, szef działu inkjetowego Agfa Graphics: „Mamy za sobą liczne wdrożenia obu modeli – Anapurna M2050 oraz Anapurna M2050i – zarówno w typowych drukarniach wielkoformatowych, jak też w agencjach reklamowych. Co ciekawe, równie chętnie sięgają po te maszyny przedsiębiorstwa z branż takich jak ceramiczna, szklarska czy meblarska. Zresztą zainteresowanie klientów spoza branży poligraficzno-reklamowej dotyczy także innych, znajdujących się w naszej ofercie rozwiązań marki Anapurna i Jeti”.

„Targi Poligrafia – jak zawsze zresztą – traktujemy jako znakomite miejsce do zaprezentowania naszych najnowszych rozwiązań technologicznych, spotkań z obecnymi i potencjalnymi klientami, jak również z partnerami biznesowymi – dodaje Michał Śliz, dyrektor zarządzający polskiego oddziału Agfa Graphics. – Ostatnie miesiące przyniosły naszej firmie szereg premier rynkowych, zarówno sprzętowych jak i software’owych. Dotyczy to przede wszystkim rynku druku inkjetowego, dla którego dedykowane są dwa zupełnie nowe plotery wielkoformatowe Jeti Tauro i Jeti Mira oraz kolejna wersja systemu workflow – Asanti 2.0 Z tymi, jak również pozostałymi produktami z naszej szerokiej oferty z przyjemnością zapoznamy odwiedzających nasze stoisko. Zapraszamy do Poznania”.