Firma Agfa zakończyła sukcesem swój udział w niedawnych targach RemaDays Warsaw 2018. Prezentowany na jej stoisku hybrydowy ploter Anapurna H2050i LED spotkał się z dużym zainteresowaniem zwiedzających, z myślą o których zadrukowywano w nim różnorodne materiały sztywne i giętkie. Maszyna znalazła również uznanie w oczach jury konkursu „The Prize For Innovations”, zdobywając brązowy medal w kategorii „Technology Park”. Urządzenie eksponowane na stoisku firmy Agfa już wkrótce rozpocznie pracę u jednego z jej rodzimych klientów. Swojego pierwszego użytkownika w naszym kraju znalazł podczas targów także inny hybrydowy ploter z oferty firmy Agfa – Anapurna H2500i LED. Trzydniowa impreza była jednocześnie okazją do licznych spotkań z jej obecnymi i potencjalnymi klientami, zarówno z segmentu druku wielkoformatowego, jak też cyfrowego prepressu.
Technologia Agfa na wielu stoiskach
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w targach RemaDays Warsaw 2018. Tym bardziej, iż poza naszym własnym stoiskiem, technologia Agfa była promowana również na ekspozycjach naszych partnerów biznesowych, np. firmy Igepa Polska, z którą niedawno podpisaliśmy umowę agencyjną – mówi Przemysław Arabski, kierujący działem druku inkjetowego Agfa w Polsce. – Warto podkreślić, że nasze stoisko, na którym przez wszystkie dni targowe pracował ploter Anapurna H2050i LED, zostało w całości wykonane przez jednego z naszych klientów – firmę Kseroplast-Plus. Co więcej, zainstalowane w ramach jego zabudowy grafiki zostały wydrukowane w użytkowanych przez nią ploterach z serii Anapurna i Jeti. Na targach byli też obecni – z własnymi stoiskami – inni nasi klienci: Artlab, Drukomat.pl i Drukpoznan.pl. Bardzo nas to cieszy, gdyż zwiedzający RemaDays Warsaw – poza obejrzeniem maszyny z oferty Agfa – mieli też okazję do bezpośrednich rozmów użytkownikami naszych rozwiązań oraz do obejrzenia próbek wydruków wykonanych na bardzo różnych, także nietypowych podłożach, jak szkło, metal czy beton”.
Wszechstronne i proekologiczne
„W kategoriach sukcesu postrzegamy też podpisanie kontraktu na dostawę pierwszego w Polsce plotera Anapurna H2500i LED do firmy Wieland” – kontynuuje Przemysław Arabski. Maszyna ta była pierwszym modelem z rodziny Anapurna, bazującym na energooszczędnej technologii UV LED. Jest to – podobnie jak prezentowane na stoisku targowym urządzenie Anapurna H2050i LED – rozwiązanie hybrydowe, umożliwiające bezpośrednie zadrukowywanie podłoży sztywnych i giętkich o szerokości maksymalnej 2,5 m. „Obie maszyny mają ze sobą wiele wspólnego, różnią się natomiast przede wszystkim szerokością zadruku i – co za tym idzie – wydajnością – dodaje Przemysław Arabski. – Ich obecni i potencjalni klienci zwracają szczególną uwagę na zastosowane w nich promienniki LED, które przynoszą liczne korzyści: możliwość zastosowania szerszego spektrum podłoży, m.in. wrażliwych na wysokie temperatury; eliminację wielu elementów mechanicznych, niezbędnych w przypadku lamp rtęciowych; czy wysoką żywotność ocenianą na cały okres eksploatacji maszyny. W obu maszynach mamy do czynienia z zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, które sprawiają, że są to wszechstronne, energooszczędne i niezwykle elastyczne w użytkowaniu maszyny”.
Nagroda „The Prize for Innovations” dla plotera Anapurna H2050i LED
Jak zapewnia Przemysław Arabski, hitem sprzedażowym Agfa w ostatnim roku, jak też w pierwszych miesiącach roku bieżącego jest – prezentowany na targach RemaDays Warsaw 2018 – ploter Anapurna H2050i LED. Znajduje on swoich użytkowników zarówno w typowych drukarniach wielkoformatowych, jak też w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Obsługuje media sztywne i giętkie o szerokości maksymalnej 2,05 m z prędkością do 104 m2 (w trybie draft). W przypadku tych pierwszych maksymalny format brytu czy arkusza wynosi 2,05 x 3,2 m, zaś grubość – 4,5 cm. Przy podłożach giętkich ograniczeniem jest szerokość (2,05 m) oraz ciężar zwoju z nośnikiem (do 50 kg). Urządzenie jest sterowane najnowszą wersją systemu workflow – Asanti. 3.0.
„Cieszymy się, że maszyna ta znalazła uznanie zarówno w oczach zwiedzających nasze stoisko, jak też jurorów konkursu „The Prize for Innovations” – mówi Przemysław Arabski. – Jest to bardzo uniwersalne urządzenie, a spektrum zadrukowywanych w nim podłoży jest niezwykle szerokie. Z materiałów sztywnych można tu zastosować choćby pleksi, plastik, dibond, metal, szkło czy drewno, zaś giętkich – folie banerowe, tapety ścienne czy płótna. Zadruk odbywa się tu z udziałem sześciu kolorów i dodatkowej bieli, która sprawdza się znakomicie choćby przy aplikacjach realizowanych na podłożach transparentnych”.
W poligrafii i w przemyśle
Poza maszyną Anapurna H2050i LED, na stoisku firmy Agfa były też promowane produkowane przez nią atramenty UV LED. „Można je podzielić na dwie grupy – mówi Przemysław Arabski. – W pierwszej znajdują się atramenty dedykowane poszczególnym ploterom z naszej oferty. Druga to atramenty oferowane w ramach umów OEM przez dostawców zewnętrznych. Te ostatnie znajdują zastosowanie w aplikacjach takich jak dekorowanie, numerowanie, znakowanie czy kodowanie. Tu jednak mówimy już o rynku typowo przemysłowym i wykorzystaniu naszych materiałów eksploatacyjnych w sposób znacząco odbiegający od tego, co znamy z sektora Sign & Display”.
Michał Śliz, dyrektor zarządzający polskim oddziałem Agfa dodaje: „Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas, by odwiedzić nas na targach RemaDays Warsaw 2018. Były one tradycyjnie już okazją do licznych spotkań z naszymi klientami, zarówno z segmentu druku inkjetowego, jak też z drukarń i przygotowalni offsetowych. Cieszą nas wymierne efekty tegorocznej obecności na wystawie: pierwszy w Polsce kontrakt na maszynę Anapurna H2500i LED, nagroda dla prezentowanego na stoisku plotera Anapurna H2050i LED, jak też nowo rozpoczęte rozmowy handlowe z klientami poznanymi na targach. Mamy nadzieję, że kontakty te zaowocują kolejnymi wdrożeniami rozwiązań Agfa w rodzimych drukarniach i przedsiębiorstwach przemysłowych”.