15. Ogólnopolska Konferencja Użytkowników Systemów Apogee i Asanti

W dniach 20-21 października br. w Warszawie odbędzie się 15. Ogólnopolska Konferencja Użytkowników Systemów Apogee i Asanti, organizowana przez ich producenta – firmę Agfa Graphics. Weźmie w niej udział ok. 100 przedstawicieli drukarń offsetowych i wielkoformatowych oraz naświetlarni CtP, które na co dzień wykorzystują jej rozwiązania software’owe. Szczególna uwaga uczestników, wśród których znajdą się także przyszli użytkownicy wspomnianych systemów, zostanie zwrócona na kolejne wersje jej sztandarowych produktów w tym obszarze: Apogee 9.0 oraz Asanti 2.0. Organizatorzy zapowiadają też szereg dodatkowych atrakcji, m.in. związanych z „jubileuszem” konferencji.

Spotkania użytkowników oprogramowania Apogee (a od ub.r. także Asanti) odbywają się od 2000 roku. Dla wielu osób, zwłaszcza związanych z rozwiązaniami Agfa Graphics od lat, są one nieodłącznym elementem kalendarza jesiennych wydarzeń branżowych. Podobnie będzie w tym roku – konferencja tym razem zostanie zorganizowana w Warszawie, w nowo powstałym hotelu Warsaw Plaza Hotel.
Jak co roku, w części merytorycznej najwięcej miejsca zostanie poświęcone nowym wersjom oprogramowania workflow, dedykowanego dla firm z segmentu prepressu i druku offsetowego (Apogee 9.0) oraz wielkoformatowego druku inkjetowego UV (Asanti 2.0). Warto podkreślić, że z roku na rok grono polskich użytkowników systemu Apogee systematycznie wzrasta. Bieżący rok przyniósł też pierwsze w naszym kraju wdrożenia oprogramowania Asanti.

W ramach wspólnej dla wszystkich uczestników sesji konferencyjnej przewidzianych jest kilka studiów przypadku, obrazujących różnorodność wdrożeń realizowanych przez firmę, m.in. z wykorzystaniem sprzętu CtP dostawcy zewnętrznego czy też konwersji w zakresie płyt CtP z oferty innego producenta na materiały eksploatacyjne Agfa Graphics. Nie zabraknie też prezentacji praktycznych doświadczeń z implementacji sklepu internetowego Apogee StoreFront oraz modułu Web Approval, pozwalającego na zdalne przesyłanie i akceptację zleceń. Z myślą o użytkownikach ploterów z serii Anapurna i Jeti przedstawione będą różne aplikacje wykonywane w tych urządzeniach oraz rozwiązania techniczne Agfa Graphics, jakie znajdują zastosowanie w sektorze druku wielkoformatowego.
W ramach kolejnych specjalistycznych sesji, odbywających się równolegle, prezentowane będą: dotacje unijne i – nieco później – porównanie płyt Agfa Graphics na tle rozwiązań konkurencyjnych; w drugiej sali zaś – propozycje firmy w zakresie planowania i migracji systemów prepress oraz kwestie administracji w systemach Apogee i Asanti.
Drugiego dnia konferencji odbędą się tradycyjne warsztaty szkoleniowe z podziałem na grupy. Poświęcone będą przede wszystkim poszczególnym funkcjom i modułom systemu Apogee oraz ich praktycznemu zastosowaniu.

Z uwagi na specjalny charakter konferencji – jej 15-lecie – organizatorzy zapowiadają „jubileuszowe” niespodzianki. Całości dopełni wieczór integracyjny z muzyką w tle.
„Zapraszamy serdecznie do udziału w konferencji. Mamy nadzieję, że tegoroczny jej program – przede wszystkim od strony merytorycznej – spotka się z zainteresowaniem uczestników. Wiemy też, że nasze spotkania są znakomitą okazją do mniej formalnych rozmów, nawiązywania nowych kontaktów, także w sferze biznesowej. Cieszymy się, że już po raz drugi w tym gronie znajdą się użytkownicy naszych rozwiązań z obszaru druku inkjetowego. Do zobaczenia w Warszawie” – mówi Michał Śliz, dyrektor zarządzający polskiego oddziału Agfa Graphics.