17. Ogólnopolska Konferencja Użytkowników Systemów Apogee i Asanti odbędzie się w Łodzi

W dniach 11-12 października br. w łódzkim hotelu Andel’s by Vienna House odbędzie się doroczna 17. Ogólnopolska Konferencja Użytkowników Systemów Apogee i Asanti, organizowana przez firmę Agfa Graphics. Zostaną na niej zaprezentowane najważniejsze informacje na temat jej dwóch flagowych systemów workflow: do druku akcydensowego (Apogee 10.0) i wielkoformatowego (Asanti 3.0) oraz rozwiązań w technologii „cloud computing”. Przewidziano również sesje warsztatowe, podczas których specjaliści ds. oprogramowania Agfa Graphics podzielą się z uczestnikami spotkania swoją wiedzą i praktycznymi doświadczeniami, związanymi z funkcjami Apogee i Asanti. Organizatorzy przygotowali też szereg dodatkowych atrakcji.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji dla polskich klientów Agfa Graphics będzie rozwój systemów prepress z wykorzystaniem coraz popularniejszych – także wśród rodzimych firm poligraficznych – technologii przetwarzania w „chmurze” (cloud computing) oraz rozwiązań typu SaaS (Software as a Service). Na targach drupa 2016 oferta belgijskiego producenta w tym obszarze została wzbogacona o dwa nowe rozwiązania, które zostaną szczegółowo omówione podczas konferencji – system workflow Apogee Cloud oraz usługę wymiany plików PrintSphere. Gościem specjalnym tegorocznej konferencji będzie jeden z twórców wspomnianego oprogramowania z belgijskiej centrali firmy. Przybliży on kulisy funkcjonowania działu badawczo-rozwojowego firmy, programowania i rozwijania jej rozwiązań software’owych.

Nie zabraknie informacji o nowościach, jakie pojawiły się w najnowszych flagowych systemach workflow Agfa Graphics: Apogee 10.0 i Asanti 3.0. „W przypadku Apogee mamy do czynienia ze swego rodzaju „jubileuszem”, gdyż system ten doczekał się wersji nr 10 – mówi Krzysztof Sadziński, Presales Manager w polskim oddziale Agfa Graphics, odpowiedzialny za merytoryczną część konferencji. – W tym roku chcemy skoncentrować się na jak najszerszej prezentacji zastosowania poszczególnych funkcjonalności Apogee i Asanti. Zwłaszcza, że część z nich jest rezultatem wcześniejszych sugestii i postulatów ze strony naszych klientów, zgłaszanych m.in. podczas konferencji organizowanych w Polsce”.
Podczas spotkania nie zabraknie też zagadnień związanych z kalibracją i certyfikacją procesów drukowania – omówiony zostanie m.in. proces wdrożenia PSO.
Na drugi dzień konferencji zaplanowane zostały sesje warsztatowe, podczas których uczestnicy spotkania będą mogli porozmawiać z ekspertami Agfa Graphics, m.in. na temat nowych funkcjonalności, podejmowanych przez firmę działań badawczo-rozwojowych oraz jej planów w zakresie wprowadzania na rynek kolejnych rozwiązań działających w „chmurze”.

Mówi Michał Śliz, dyrektor zarządzający polskiego oddziału Agfa Graphics: „Rok 2016, rok targów drupa, przyniósł wiele interesujących premier i udoskonaleń w naszym portfolio rozwiązań software’owych. Część z nich bazuje na technologii „chmury”, która jest tematem przewodnim tegorocznej konferencji. System Apogee Cloud, oprogramowanie do tworzenia sklepów internetowych Asanti/Apogee StoreFront, system wymiany plików PrintSphere czy też platforma Eversify, umożliwiająca tworzenie treści wydawniczych z myślą o różnych urządzeniach mobilnych – to tylko niektóre z naszych propozycji w tym zakresie. Mamy nadzieję, że – jak co roku – konferencja stanie się nie tylko miejscem pozyskiwania cennej wiedzy i doświadczeń, ale też okazją do nawiązania licznych, bezpośrednich kontaktów między naszymi klientami, zarówno obecnymi jak i przyszłymi. Już dziś zatem zapraszamy do Łodzi”.