Agfa Anapurna M2050i: polska premiera na targach RemaDays Warsaw 2015

Już po raz drugi z rzędu polski oddział Agfa Graphics będzie obecny z własnym stoiskiem na targach RemaDays Warsaw, odbywających się na terenach warszawskiego Expo XXI w dniach 4-6 lutego br. Z myślą o gościach targowych firma przygotowała polską premierę jednego ze swoich najnowszych rozwiązań w zakresie wielkoformatowego drukowania inkjetowego – plotera Anapurna M2050i. Pracującą maszynę będzie można zobaczyć odwiedzając stoisko Agfa Graphics (nr E2) zlokalizowane w pawilonie 4.

„Targi RemaDays Warsaw to coraz ważniejsze wydarzenie dla firm z branży poligraficznej, które licznie biorą w nim udział zarówno w charakterze wystawców jak i zwiedzających – mówi Michał Śliz, dyrektor zarządzający polskiego oddziału Agfa Graphics. – Stąd nasza decyzja, by po raz kolejny zaprezentować tu naszą ofertę. Tym razem pokażemy ploter Anapurna M2050i, który znajduje się w ofercie Agfa Graphics zaledwie od kilku miesięcy. Będziemy mieli zatem do czynienia z jego oficjalną polską premierą. Już dziś zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska i zapoznania się z niebagatelnymi możliwościami tego urządzenia”.

Ploter Anapurna M2050i zadebiutował na ubiegłorocznych targach Fespa Digital w Monachium. Jest on następcą niezwykle popularnego – także w naszym kraju –urządzenia Anapurna M2050. W nowej wersji zachowane zostały – doceniane przez jego użytkowników – wszechstronność i elastyczność, zwiększono jednocześnie o 75% prędkość działania maszyny – obecnie w najszybszym trybie wynosi ona 101 m2/h. Tak znaczący wzrost wydajności udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu nowych głowic drukujących. W udoskonalonej wersji Anapurna M2050i oferuje tzw. „tryb kanapkowy”, umożliwiający nanoszenie w jednym przejściu trzech warstw atramentu w układzie kolor/biel/kolor (do tej pory proces ten odbywał się dwuetapowo). O wysoką jakość druku dba tu precyzyjny pas transportowy, umożliwiający optymalne nanoszenie i rozmieszczanie kropel atramentu. Dzięki temu, podobnie jak w przypadku wcześniejszej wersji, ploter Anapurna M2050i może być z powodzeniem wykorzystywany do drukowania kolorów specjalnych i bardzo drobnych, 4-punktowych tekstów, przy zachowaniu gładkich przejść tonalnych. W urządzeniu znajdują zastosowanie media giętkie oraz sztywne o maksymalnej szerokości 2,07 m.

Poza pracującą przez wszystkie dni targowe maszyną na stoisku Agfa Graphics będą dostępne próbki wykonane na różnych podłożach, jakie mogą znaleźć zastosowanie w jej rozwiązaniach do druku wielkoformatowgo – zarówno giętkich jak i sztywnych. O ich wykorzystaniu (także do nietypowych zleceń) będzie można porozmawiać z obecnymi na targach przedstawicielami działu inkjetowego. Mówi jego szef – Przemysław Arabski: „Przeprowadzone przez nas w ostatnich latach instalacje ploterów z serii Anapurna i Jeti potwierdzają powszechną opinię o niezwykłej uniwersalności i elastyczności zastosowanej w nich techniki inkjet UV. Nasi klienci wykorzystują te maszyny do bardzo różnorodnych, często nietypowych zastosowań. Mamy nadzieję, że zaprezentowany na targach RemaDays Warsaw ploter spotka się z zainteresowaniem wielu osób odwiedzających tę wystawę. To bardzo uniwersalne rozwiązanie, pozwalające na zadrukowywanie mediów sztywnych w trybie płaskim oraz elastycznych – z roli na rolę. Może znaleźć zastosowanie zarówno w firmach z segmentu print & display, jak też w przedsiębiorstwach produkcyjnych, wykorzystujących je na własne potrzeby. Sukces jego poprzednika – modelu Anapurna M2050 – pozwala przypuszczać, że także nowa, udoskonalona wersja spotka się z dużą przychylnością rynku”.