Agfa Graphics debiutuje na targach RemaDays Warsaw 2014

W jubileuszowej 10. edycji targów RemaDays Warsaw 2014 po raz pierwszy z własnym stoiskiem weźmie udział Agfa Graphics. Firma będzie na nim promować szerokie portfolio rozwiązań z obszaru druku wielkoformatowego, bazującego na technice inkjet UV. Będą wśród nich: urządzenia drukujące z serii Anapurna i Jeti oraz dedykowany im system workflow Asanti. Z ofertą Agfa Graphics będzie można zapoznać się odwiedzając stoisko nr 4E, zlokalizowane w pawilonie nr 4. Targi RemaDays Warsaw odbędą się na terenach Warszawskiego Centrum Expo XXI w dniach 5-7 lutego br.

„Targi RemaDays Warsaw wyrosły na lidera w dziedzinie imprez wystawienniczych, dedykowanych szeroko rozumianej branży reklamowej – mówi Michał Śliz, dyrektor zarządzający polskiego oddziału Agfa Graphics uzasadniając decyzję o udziale w tej imprezie. – Co roku gromadzą kilkuset wystawców, z których coraz większy odsetek stanowią firmy związane z poligrafią, także w zakresie druku wielkoformatowego. Uznaliśmy, że będąc jednym z liderów rynkowych w tym segmencie, powinniśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Zwłaszcza, że licznie biorą w nim udział nasi klienci i partnerzy biznesowi, zarówno w charakterze wystawców, jak i zwiedzających”.

Stoisko Agfa Graphics znajdzie się w ramach sektora PrintShow – jednej z czterech przestrzeni wystawienniczych, składających się na RemaDays Warsaw. Firma będzie na nim prezentować możliwości oferowane przez plotery wielkoformatowe Anapurna i Jeti, które zdobywają na naszym rynku coraz większą popularność. „W niektórych regionach Polski jesteśmy zdecydowanym liderem w sprzedaży profesjonalnych urządzeń bazujących na technice inkjet UV – kontynuuje Michał Śliz. – Swoją obecnością na RemaDays Warsaw chcemy ten fakt podkreślić. Wiemy, że wielu naszych klientów oczekuje spotkań z nami podczas imprez branżowych organizowanych w Warszawie. W ubiegłym roku targi RemaDays Warsaw odwiedziło kilkanaście tysięcy gości, więc zakładając, że najbliższa edycja nie będzie pod tym względem gorsza, liczymy na liczne spotkania i rozmowy. Wierzymy, że część z nich zaowocuje nowymi kontaktami oraz kontraktami na dostawy maszyn Anapurna i Jeti”.

Na stoisku Agfa Graphics będą dostępne próbki wydruków uzyskanych w różnych modelach urządzeń Anapurna i Jeti, wykonane zarówno na giętkich jak i sztywnych podłożach, także nietypowych. Elementy zadrukowane w płaskich ploterach firmy zostaną wykorzystane przy zabudowie stoiska. „To pozwoli nam pokazać praktyczne zastosowanie systemów druku wielkoformatowego znajdujących się w naszej ofercie. Mamy nadzieję, że spotkają się one z dużym zainteresowaniem zwiedzających; podobnie jak system Asanti, który pojawił się w naszej ofercie w połowie ubiegłego roku” – mówi Michał Śliz.
Asanti to workflow dla druku wielkoformatowego, wykorzystujący wieloletnie doświadczenia Agfa Graphics przy tworzeniu i udoskonalaniu oprogramowania Apogee, przeznaczonego dla cyfrowego prepressu. Dostosowany do potrzeb drukarń wielkoformatowych, umożliwia obsługę plików, zarządzanie barwą, rastrowanie oraz wstępną weryfikację poprawności dokumentu w ramach jednego workflow, bazującego na formacie PDF. Podczas targów na stoisku Agfa Graphics będą odbywały się prezentacje tego systemu. Zainteresowani indywidualnymi pokazami demo proszeni są o kontakt z firmą w celu umówienia spotkania.
„Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska. Mamy nadzieję, że debiut Agfa Graphics na RemaDays Warsaw wypadnie okazale, a nasza oferta znajdzie się w kręgu zainteresowań wielu gości targowych” – konkluduje Michał Śliz.