Agfa Graphics na Festiwalu Druku

W dniach 17-18 października w warszawskim klubie Soho Factory odbędzie się po raz pierwszy Festiwal Druku organizowany przez redakcję magazynu OOH Magazine. Dwudniowa impreza, będąca połączeniem targów i konferencji, jest skierowana do firm z szeroko rozumianej branży poligraficzno-reklamowej, bazujących w dużej mierze na rozwiązaniach w zakresie druku wielkoformatowego. Wśród jej wystawców znajdzie się Agfa Graphics, która z myślą o przedstawicielach drukarń i agencji reklamowych odwiedzających Festiwal Druku zaprezentuje ploter :Anapurna M2050 – jeden z najbardziej wszechstronnych i najlepiej sprzedających się modeli ze swojej oferty.

Anapurna_M2050_maleJak wynika z zapowiedzi organizatorów, Festiwal Druku ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie firm z branży poligraficznej i reklamowej, oczekujących w drugiej połowie tego roku wydarzenia umożliwiającego zaprezentowanie polskim odbiorcom nowości rynkowych – zarówno maszyn jak i mediów – dedykowanych na rynek druku wielkoformatowego. Impreza ta będzie łączyć w sobie formułę targów, szkoleń, warsztatów i prezentacji. „Jest to nowatorski projekt, który stwarza dostawcom możliwość do zaprezentowania swojej oferty i jednocześnie przekazania wiedzy na temat różnych technologii druku – mówi Robert Załupski, pomysłodawca projektu Festiwal Druku i redaktor naczelny OOH Magazine. – Wśród wystawców znajdzie się czołówka dostawców mediów i maszyn do druku wielkoformatowego, prezentujących swoje nowości produktowe. Festiwal Druku będzie okazją, żeby poznać specyfikę pracy ploterów, przetestować ich możliwości i na własne oczy sprawdzić jakość produktów”. „Udział w Festiwalu Druku wpisuje się w naturalny sposób w strategię Agfa Graphics, związaną z naszą ekspansją na rynku wielkoformatowego druku cyfrowego i promowaniem naszych rozwiązań wśród przedsiębiorstw i klientów z tego sektora m.in. podczas różnego rodzaju branżowych spotkań – mówi Michał Śliz, dyrektor generalny polskiego oddziału Agfa Graphics NV. – Obecność na tego rodzaju wydarzeniach ma nam pomóc w zapoznaniu obecnych i potencjalnych klientów z bogatą ofertą Agfa Graphics w zakresie druku wielkoformatowego. Dlatego liczymy na wiele owocnych spotkań podczas tej dwudniowej imprezy.”

Na blisko 60-metrowym stoisku Agfa Graphics zaprezentuje ploter :Anapurna M2050, będący największym hitem sprzedażowym w jej ofercie. Urządzenie znajduje coraz więcej użytkowników na całym świecie, także w Polsce, gdzie w ostatnich miesiącach zainstalowano wiele egzemplarzy tego modelu. O atrakcyjności i sukcesie plotera :Anapurna M2050 decyduje przede wszystkim oferowana przez niego relacja jakości do wydajności, zarówno przy zadrukowywaniu mediów sztywnych jak i miękkich. Jego wysoka prędkość (do 53 m2/h), niezależna od rodzaju zadrukowywanego medium, oraz jakość, a także opcja zastosowania dodatkowej bieli kryjącej/podkładowej otwiera zupełnie nowe możliwości dla firm zajmujących się produkcją displejów czy systemów oznaczeń. Ploter zadrukowuje w sześciu kolorach (CMYKLmLy) z dodatkową bielą podłoża sztywne o maksymalnym formacie 2 x 3 m i grubości do 4,5 cm oraz miękkie o szerokości do 2,07 m. Jego wszechstronność pozwala na wykonywanie wielu różnych aplikacji, zarówno standardowych jak i niestandardowych, realizowanych na mediach sztywnych, np. pleksi, szkle czy drewnie. „To sprawia, że wśród jego użytkowników są zarówno firmy z segmentu poligraficzno-reklamowego jak też reprezentujące zupełnie inne branże – kontynuuje Michał Śliz. – Mamy nadzieję, że Festiwal Druku będzie doskonałą okazją, by przekonać się o jego uniwersalności, wydajności i jakości”.