Agfa Graphics na targach drupa 2012: „Wierzymy w potęgę druku

Tematem przewodnim tegorocznej prezentacji będzie hasło „Potęga druku”. Jest ono zgodne z wizją zarządu firmy, który uważa druk za najważniejszy i wciąż najsilniejszy środek komunikacji. Obecność na targach w Düsseldorfie ma podkreślić zaangażowanie Agfa Graphics w dostarczanie innowacyjnych i proekologicznych rozwiązań z zakresu cyfrowego prepressu dla branż: akcydensowej, opakowaniowej i gazetowej, jak też zaawansowanych systemów drukowania cyfrowego, przeznaczonych na rynki przemysłowej produkcji wielkoformatowej.

scn5062890Stoisko Agfa Graphics zostanie podzielone na kilka stref tematycznych, uwzględniających obszary rynkowe, na których jesteśmy obecni: produkcję gazetową, druk akcydensów i opakowań, przemysłowy druk inkjetowy, a także produkcję systemów oznaczeń i displejów. Każdego dnia targów na stoisku będzie eksponowany inny region świata, co ma podkreślać globalny i ponadnarodowy charakter działalności Agfa Graphics. Na tym opiera się m.in. koncepcja samego stoiska, które swoim klimatem i atmosferą ma przypominać port lotniczy. Podobnie jak lotnisko jest miejscem spotkań wielu osób podążających w różne miejsca, tak rozwiązania oferowane przez Agfa Graphics łączą ze sobą różne obszary rynku poligraficznego. Podobieństw jest zresztą więcej: lotnisko, podobnie jak nowoczesna drukarnia, funkcjonuje dzięki wysokowydajnym i zautomatyzowanym procesom i jest zarządzane w profesjonalny sposób. Jest wreszcie – podobnie jak stoisko targowe Agfa Graphics – miejscem spotkań różnych kultur. Elementem ponadregionalnej strategii Agfa Graphics na tegorocznych targach będzie też prezentacja w firmowej „galerii” obrazów z różnych stron świata, czy też codzienne prezentacje swoich regionów przez osoby odpowiedzialne za dany obszar.

Rozwiązania dla cyfrowego prepressu
Targi drupa 2012 będą miejscem światowej premiery najnowszej wersji systemu produkcyjnego :Apogee Prepress 8.0. Przygotowane z myślą o klientach zamknięte prezentacje będą uwzględniać m.in. zupełną nowość w ofercie Agfa Graphics – :Apogee StoreFront – oprogramowanie dostępne w koncepcji SaaS (ang. Solution as a Sevice), zwiększające wydajność działań podejmowanych przez dostawców usług poligraficznych. Bazując na rozwiązaniu web-to-print, umożliwia szybkie uruchamianie opartych o zewnętrzną strukturę informatyczną sklepów internetowych zintegrowanych z workflow :Apogee.
Podczas demonstracji „na żywo” będzie można zobaczyć m.in. system CtP pracujący z płytami nie wymagającymi wywoływania chemicznego :Azura TS, w skład którego wchodzi naświetlarka termiczna oraz najnowsze urządzenie czyszcząco-gumujące :Azura CX125. Zaprojektowano go z myślą o drukarniach zużywających większe ilości płyt oraz z założeniem znacznego ograniczenia ilości zużywanego roztworu czyszcząco-gumujacego.

Przedstawiciele drukarń gazetowych będą mogli zobaczyć nowy wysokowydajny system :Advantage N PL HS (wyposażony w moduł ładowania płyt bezpośrednio z palet), połączony in-line z urządzeniem :VXCF 85 i naświetlający bezchemiczne płyty :N94-VCF. Kolejna nasza premiera dla tego segmentu rynkowego to urządzenie :Advantage N TR HS, z funkcją ładowania płyt z wózka. Oba nowe modele pracują z prędkością do 350 płyt/h.
Podczas specjalnych, zamkniętych pokazów będzie można zapoznać się z oprogramowaniem dedykowanym na rynek prasowy, m.in. :Arkitex Eversify, pozwalający na dostosowanie treści publikacji do różnych mediów elektronicznych.

Rozwiązania z zakresu przemysłowego inkjetu
Targi drupa 2012 będą niecodzienną okazją, by zobaczyć w akcji wielkoformatowy system :M-Press Leopard, stworzony we współpracy z firmą Thieme i będący prawdziwie cyfrową alternatywą dla tradycyjnego sitodruku. Poza tym na stoisku będą pracować liczne plotery atramentowe, w tym dwa urządzenia reprezentujące model :Jeti 3020 Titan – w wersji 36-głowicowej (druk w trybie CMYK z dodatkową bielą) oraz 48-głowicowej (pracujący w trybie CMYKLcLm); oba drukują na różnorodnych podłożach giętkich i sztywnych. Będziemy też promować atramenty UV nowej generacji dedykowane dla urządzeń z serii :Anapurna i :Jeti.

Proekologiczne rozwiązania dla różnych segmentów rynkowych
Agfa Graphics konsekwentnie stawia na tworzenie i dostarczanie na rynek rozwiązań możliwie najbardziej przyjaznych dla środowiska. Pozwalają one drukarniom eliminować z procesu produkcyjnego szkodliwe substancje chemiczne, redukować ilość odpadów, a także uzyskać znaczące oszczędności w zużyciu wody i energii. Dla przykładu jesteśmy światowym liderem na rynku płyt offsetowych nie wymagających wywoływania chemicznego. Co więcej, oferowane przez Agfa Graphics systemy druku wielkoformatowego z sukcesem zastępują energochłonne, wymagające dużej ilości chemii maszyny sitodrukowe. Warto dodać, że nie tylko oferujemy proekologiczne technologie, ale też pomagamy i doradzamy klientom w przekształcaniu ich przedsiębiorstw zgodnie z polityką środowiskową.
Agfa Graphics wciąż podejmuje działania zmierzające do redukcji ilości dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery przez własne zakłady produkcyjne. Już dziś wszystkie z nich posiadają, bądź też są w trakcie procesu uzyskania certyfikatów ISO 14001 i OHSAS 18001. Latem ub.r. zainicjowaliśmy w swoich zakładach program promujący politykę zrównoważonego rozwoju i działania na rzecz redukcji zużywanej energii.

Mówi Michał Śliz, dyrektor generalny Agfa Graphics Sp. z o.o.: Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach drupa 2012. Zaprezentujemy na nim nowości w zakresie oprogramowania i urządzeń dla cyfrowego prepressu oraz drukowania inkjetowego. Mamy nadzieję, że zaplanowane w ramach strefy VIP prezentacje nowego oprogramowania spotkają się z dużym zainteresowaniem zwiedzających z Polski. Targi będą też znakomitą okazją by zobaczyć „na żywo” maszynę :M-Press Leopard, która od ubiegłorocznej premiery zdobywa zarówno światowy rynek tradycyjnego sitodruku przemysłowego jak i druku inkjetowego klasy hi-end. Nie zawiodą się również osoby, które liczą na prezentacje rozwiązań w zakresie najnowszych systemów CtP i wielkoformatowych ploterów UV. Z myślą o zwiedzających z naszego kraju na naszym stoisku będą stale obecni przedstawiciele polskiego oddziału. Do zobaczenia w Düsseldorfie.