Agfa Graphics na targach IGAS 2011: sukcesy proekologicznej technologii CtP na rynku japońskim

W dniach 16-21 września w Tokio odbywały się targi IGAS 2011 – najważniejsza w tym roku impreza wystawiennicza na rynku azjatyckim. Podczas niej Agfa Graphics wprowadziła do swojej oferty szybszą wersję proekologicznego systemu produkcji płyt :Azura TS, składającą się z naświetlarki :Avalon N8-80 XT i nowego, wysokowydajnego urządzenia czyszcząco-gumującego :Azura Ultima. Podczas targów IGAS poinformowano też o 300. instalacji systemu CtP do produkcji płyt :Azura na rynku japońskim.

:Azura TS System to wysokowydajne rozwiązanie składające się z naświetlarki pełnoformatowej :Avalon N8-80 XT i nowego urządzenia czyszcząco-gumującego :Azura Ultima. Zapewnia ono wydajność odpowiednią dla prędkości nowej naświetlarki :Avalon i jest dostosowane do obróbki bezodczynnikowych płyt :Azura TS, bazujących na opatentowanej przez Agfa Graphics technologii ThermoFuse. Nowy system jest przeznaczony dla drukarń zużywających rocznie do 40 tys. m2 płyt, oferując znane dotychczas korzyści wynikające z zastosowania płyt :Azura.
Naświetlarkę :Avalon N8-80 XT, stanowiącą integralną część systemu, wyposażono w nowej generacji laser o wyższej jakości i wydajności. Nowy tryb „standby” pozwala na oszczędności w zużyciu energii sięgające 88%, bez strat w wydajności. Za usunięcie obrazów niedrukowych z naświetlonej płyty odpowiada urządzenie :Azura Ultima. Zaprojektowane na nowo, spełnia dotychczasowe standardy Agfa Graphics w zakresie ochrony środowiska, bez kompromisu dla jakości czy wydajności. Tym samym belgijski producent może zaproponować w pełni ekologiczne rozwiązanie także drukarniom bazującym na wysokich nakładach. System jest łatwy w użyciu i konserwacji, nie wymaga podłączania wody i – w porównaniu z innymi rozwiązaniami CtP – generuje znikomą ilość odpadów.
Mówi Ralph Hildson, szef marketingu produktowego Agfa Graphics: Dzięki temu rozwiązaniu technologia produkcji płyt :Azura jest obecnie dostępna także dla drukarń działających na rynku zleceń wysokonakładowych. Można powiedzieć, że żaden inny dostawca nie jest w stanie zaproponować takiego poziomu wydajności, jakości i proekologiczności w ramach jednego rozwiązania. Co więcej, w połączeniu z systemem workflow :Apogee i technologią rastra krzyżowego :Sublima, nowy system bije na głowę konkurencyjne rozwiązania pod względem prędkości, łatwości w użyciu i stabilności procesu. Nowy system pozycjonuje technologię :Azura jako wyznacznik trendów rynkowych w zakresie proekologicznej produkcji form drukowych. Podkreśla też nasze zaangażowanie w tworzenie przyjaznych dla środowiska rozwiązań dla całej branży poligraficznej.

300 systemów Agfa :Azura w Japonii
Podczas konferencji prasowej towarzyszącej targom IGAS firma Agfa-Gevaert Japan poinformowała o zrealizowaniu 300. instalacji systemu CtP na rynku japońskim, pozwalającego na produkcję płyt :Azura. Jego nabywcą jest drukarnia King Printers Ltd. z Osaki, użytkująca go z powodzeniem od około miesiąca.
Obecny na konferencji Marc Op de Beeck, wiceprezes Agfa Graphics odpowiedzialny za rynki szybko rosnące, powiedział: King Printers to intensywnie rozwijająca się firma i nasz ważny klient, zaś Japonia jest największym, indywidualnym rynkiem w zakresie sprzedaży systemów :Azura TS. Cieszymy się, że kontrakt nr 300 możemy ogłosić właśnie podczas targów IGAS 2011. Jest on potwierdzeniem, że stworzona przez Agfa Graphics technologia bezodczynnikowych płyt CtP odnosi sukcesy na całym świecie. Naszą ambicją w dalszym ciągu pozostaje dostarczanie klientom produktów o najwyższym zaawansowaniu technologicznym i zaoferowanie im najlepszego wsparcia technicznego. W uzupełnieniu Hiroyuki Matsuishi – prezes Agfa-Gevaert Japan – dodał, że płyta Agfa :Azura TS ma ponad 90% udziałów w japońskim rynku szeroko rozumianych płyt „bezchemicznych”.