Agfa Graphics na targach ISA 2015: premiera plotera Anapurna M3200i RTR z opcją dodatkowej bieli

Wielkoformatowy ploter Anapurna M3200i RTR to jeden z najlepiej sprzedających się modeli z serii Anapurna i, obejmującej udoskonalone wersje bardzo dobrze znanych – także z polskiego rynku – urządzeń drukujących Agfa Graphics. Oferuje on – jak zapewnia producent – wysoką jakość i wydajność przy atrakcyjnej cenie zakupu. Podczas wystawy International Sign Expo (ISA), jaka odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia w Las Vegas, maszyna ta zostanie po raz pierwszy zaprezentowana w wersji wzbogaconej o opcję nanoszenia dodatkowej bieli kryjącej/podkładowej. Zainteresowanych obejrzeniem jej podczas pracy firma Agfa Graphics zaprasza do odwiedzenia stoiska nr 1350.

„Biały atrament jest niezwykle przydatny przy zastosowaniu kolorowych podłoży takich jak folie samoprzylepne, banery PVC czy backlity – mówi Deborah Hutcheson, dyrektor marketingu Agfa Graphics North America. – Znakomicie odnajduje się on także przy bezpośrednim zadrukowywaniu materiałów do oklejania czy elementów dekoracyjnych, zapewniając przy tym wysoką żywotność i jasność kolorów. Likwiduje bowiem przezroczystość zadrukowanych części reprodukcji, co często stanowi problem przy materiałach nanoszonych na okna sklepowe czy samochodowe, a jednocześnie podnosi atrakcyjność finalnej aplikacji”.

Dzięki zastosowaniu „technologii cienkiej warstwy”, charakteryzujące się szerokim gamutem kolorystycznym, dedykowane atramenty UV stworzone przez Agfa Graphics umożliwiają bezpośrednie zadrukowywanie szerokiej gamy giętkich podłoży, m.in. materiałów typu frontlit i backlit. Jak podaje producent, zapewniają one najwyższą jakość drukowania (przy najniższym zużyciu w przeliczeniu na 1 m2 podłoża) ze wszystkich atramentów UV dostępnych na rynku. Atrament biały, charakteryzujący się wysoką gęstością, umożliwia efektywne zadrukowywanie kolorowych podłoży oraz odpowiednią widzialność reprodukcji aplikowanej na dowolny, przezroczysty materiał. Ploter Anapurna M3200i W umożliwia jego nanoszenie jako koloru podkładowego, kryjącego bądź pośredniego (w trybie kolor/biel/kolor), pozwalając na realizację różnorodnych zleceń. Poza rozszerzonymi opcjami w zakresie zastosowania bieli, oferuje drukowanie wielokolorowe (w układzie kolor na kolor) z wysoką gęstością, eliminując konieczność stosowania trybu podwójnego nanoszenia kropli atramentu („double strike”). Wszystkie powyższe opcje są dostępne z poziomu przyjaznego dla użytkownika, intuicyjnego w użyciu interfejsu, oferowanego w 11 wersjach językowych, także po polsku.

Ploter Anapurna M3200i RTR opcjonalnie umożliwia zadrukowywanie podłoży typu siatka bez podkładu, jak również jednoczesną obsługę dwóch zwojów z materiałem o szerokości 1,52 m każdy. Urządzeniem steruje dedykowany na rynek sign & display system workflow Asanti, oferujący m.in. funkcje zarządzania barwą i automatycznego preflightingu. Zapewnia on stabilną, wysoką jakość produkcji i minimalizuje ryzyko popełnienia błędu podczas przygotowywania pracy do drukowania. W efekcie rozwiązanie, składające się z plotera i systemu workflow, zwiększa wydajność działań i redukuje czas niezbędny na wykonanie pracy.
Uzupełnienie systemu workflow Asanti stanowi Asanti StoreFront – działający „w chmurze” system typu web-to-print, pozwalający na tworzenie sklepów internetowych przy zastosowaniu niskobudżetowego rozwiązania typu SaaS.

Warto dodać, że do rosnącej liczby użytkowników udoskonalonego plotera Anapurna M3200i RTR, wprowadzonego do oferty Agfa Graphics w połowie ub.r., dołączyła niedawno pierwsza firma z Polski. Co więcej, był to już trzeci system z rodziny Anapurna M3200 RTR zainstalowany w niej zaledwie w ciągu 10 miesięcy.