Agfa Graphics na targach Poligrafia 2013: prezentacje plotera :Jeti 1224 UV HDC i systemu workflow :Apogee Suite 8.0

Agfa Graphics tradycyjnie już znajdzie się wśród wystawców tegorocznych targów Poligrafia 2013, jakie odbywać się będą w Poznaniu w dniach 21-24 maja. Na 150 metrowym stoisku przez cały okres trwania wystawy odbywać się będą pokazy wielkoformatowego plotera :Jeti 1224 UV HDC. Duży akcent zostanie też położony na najnowszą wersję pakietu :Apogee Suite 8.0, w tym na stanowiący jego integralną część sklep internetowy :Apogee StoreFront. Z tymi oraz pozostałymi rozwiązaniami Agfa Graphics będzie można zapoznać się odwiedzając stoisko firmy (nr 159) zlokalizowane w pawilonie 5.

storefront_pl_maleTargi Poligrafia w Poznaniu to tradycyjnie miejsce prezentacji nowych rozwiązań, jakie pojawiają się w ofercie dostawców dla branży poligraficznej. Wiele z nich, mających swoją premierę na targach drupa 2012, zostanie tu zaprezentowanych po raz pierwszy szerokiej publiczności z naszego kraju. Tak będzie choćby w przypadku pakietu :Apogee Suite 8.0, w skład którego wchodzi m.in. zupełna nowość: sklep internetowy :Apogee StoreFront. Jest to interaktywny serwis typu web-to-print, pozwalający na przetwarzanie informacji „w chmurze”. Umożliwia on tworzenie sklepów internetowych, oferujących produkty zarówno drukowane jak i niedrukowane. Przez cały okres trwania targów na stoisku firmy będą trwały prezentacje tego oprogramowania. Mówi Krzysztof Sadziński, presales & product manager w polskim oddziale Agfa Graphics: „Z uwagi na pokazywany również podczas targów ploter :Jeti 1224 UV HDC skupimy się na demonstracji możliwości zastosowania :Apogee StoreFront do zamawiania produktów, które można wydrukować w technologii inkjet. Uczestnicy pokazów będą mogli poznać m.in. funkcje personalizacji w edytorze StoreFront i optymalizacji wydruku z użyciem modułu do elektronicznego montażu :Apogee Impose”.
Prezentacje oprogramowania będą też uwzględniać wszystkie pozostałe elementy składające się na pakiet :Apogee Suite 8, tj. :Apogee Prepress, :Apogee WebApproval i :Apogee Color. Tu także – jak zapowiada Krzysztof Sadziński – firma skoncentruje się na nowych funkcjach i modułach, m.in. wsparciu :Apogee Impose dla druku zwojowego, systemie zarządzania barwą CMS, wirtualizacji czy współpracy :Apogee z 64-bitowym systemem Windows.
Ciekawostką będzie z pewnością oferowana przez Agfa Graphics specjalna folia SelectJet, która – przy zastosowaniu w ploterach takich jak Epson Pro x900 – może służyć jako materiał do przygotowania formy sitodrukowej.

Klientów Agfa Graphics z sektora druku wielkoformatowego zainteresuje z pewnością ploter :Jeti 1224 UV HDC. Był on pierwszym systemem produkcyjnego druku inkjetowego wprowadzonym na polski rynek przez Agfa Graphics po przejęciu przez nią marki :Jeti. W trybie płaskim umożliwia on zadrukowywanie każdego płaskiego podłoża o grubości do 5 cm i formacie maksymalnym 249 x 127 cm. W opcjonalnym trybie „z roli na rolę” obsługuje zwoje z materiałem o szerokości do 2,49 m, ważące nawet 110 kg. Standardowo ploter drukuje w trybie CMYK z dodatkową bielą, która służy jako kolor kryjący lub podkładowy. Co ciekawe, zarówno przy druku płaskim jak i „z roli na rolę”, oferuje on taką samą wydajność (do 94 m2/h w trybie ekspresowym), pracując z rozdzielczością 480×1200 dpi. Ploter cechuje wysoka oszczędność w zużyciu dedykowanych mu atramentów :Anuvia HD. Dzięki ich recepturze uzyskano wysokie nasycenie barw, a innowacyjne głowice Ricoh Gen4 nanoszą krople o wielkości zaledwie 7 pikolitrów. W efekcie 1l atramentu wystarcza do zadrukowania ponad 140 m2 podłoża. Mówi Maciej Baur, product manager Agfa Graphics: „:Jeti 1224 UV HDC to ploter przemysłowy, łączący szeroką paletę barw z wysoką wydajnością. Dzięki innowacyjnym głowicom pozwala na uzyskanie detali o wysokiej ostrości i wyrazistości zarówno jeśli chodzi o teksty jak i reprodukowane zdjęcia. Stąd jego szerokie możliwości wykorzystania do druków wewnętrznych i zewnętrznych – grafiki wystawienniczej, zabudowy typu POS, systemów oznaczeń, materiałów do podświetleń, druków soczewkowych, banerów, produktów ceramicznych, drewnianych itd.

Poza własnym stoiskiem Agfa Graphics nie stroni od udziału w towarzyszących targom Poligrafia wydarzeniach branżowych. Maciej Baur, product manager w jej polskim oddziale, będzie jednym z prelegentów Konferencji Edukacyjnej, jaką drugiego dnia targów organizuje Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Tytuł jego referatu w naturalny sposób będzie nawiązywał do promowanych na stoisku rozwiązań: „Drukowanie atramentowe w wielkim formacie – technika i zastosowanie”.

„Targi Poligrafia to jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń branżowych, na których chcemy promować naszą szeroką ofertę w zakresie cyfrowego prepressu i przemysłowego druku inkjetowego – mówi Michał Śliz, dyrektor zarządzający polskiego oddziału Agfa Graphics. – Mamy nadzieję, że demonstrowany na naszym stoisku podczas pokazów „na żywo” ploter :Jeti 1224 UV HDC spotka się z zainteresowaniem zwiedzających, a targi przyniosą nam kolejne kontrakty na wdrożenie zarówno tego modelu, jak też innych wielkoformatowych urządzeń UV z serii :Jeti oraz :Anapurna. Podobnie duże nadzieje wiążemy z prezentacjami najnowszej wersji pakietu :Apogee Suite 8.0. Na targach będzie można także uzyskać informacje na temat innych zaawansowanych rozwiązań dla cyfrowego prepressu, jakie mamy w ofercie, takich jak płyty offsetowe dla wszystkich technik naświetlania, w tym bezchemiczne, czy też różnorodne naświetlarki CtP. Serdecznie zapraszamy do Poznania i do odwiedzania naszego stoiska”