Agfa Graphics na World Publishing Expo 2013: innowacyjne rozwiązania dla wydawnictw drukowanych i elektronicznych

Zaawansowane rozwiązania workflow dla tytułów prasowych przygotowywanych w wersji na smartfony i tablety oraz poprawa wydajności i redukcja kosztów produkcji gazet drukowanych to dwa główne motywy przewodnie obecności Agfa Graphics na tegorocznej wystawie i konferencji World Publishing Expo w Berlinie (7-9 października). Wśród prezentowanych na jej stoisku (nr 540 w pawilonie 2.2) rozwiązań po raz pierwszy znajdzie się Arkitex Production – najnowszy workflow Agfa Graphics, przeznaczony dla cyfrowej przygotowalni gazetowej. W drugim dniu wystawy (o godz. 10.00 w centrum prasowym WPE) odbędzie się konferencja prasowa, na którą firma serdecznie zaprasza także dziennikarzy z Polski, wybierających się do Berlina.

W innym miejscu wystawy (pawilon 3.2, stanowisko N) będzie demonstrowane rozwiązanie Agfa Graphics, dedykowane do przygotowywania wydawnictw mobilnych – Arkitex Eversify. Umożliwia ono wydawcom prasowym stworzenie natywnej aplikacji z myślą o swoich tytułach, pozwalającej na ich odczyt w różnych urządzeniach przenośnych (takich jak smartfony czy tablety). Arkitex Eversify, jako niezwykle uniwersalne narzędzie, pozwala na tworzenie elektronicznych wersji gazet dowolnego typu: lokalnych, regionalnych, ogólnokrajowych i międzynarodowych. Co więcej, nie wymaga ono od wydawcy zbyt dużych nakładów inwestycyjnych czy czasowych.
„Bogate doświadczenia Agfa Graphics na rynku prasowym zaowocowały stworzeniem Arkitex Eversify. Każdego dnia na całym świecie sprzedaje się ponad 520 mln egzemplarzy gazet i warto podkreślić, że przy produkcji ponad połowy tego globalnego nakładu swój udział mają rozwiązania naszej firmy – mówi Bobby Grauf, menedżer segmentu gazetowego Agfa Graphics. – Arkitex Eversify oferuje wydawcom prasowym szybkie wejście na rynek publikacji elektronicznych dedykowanych na urządzenia przenośne. Funkcje oferowane przez to narzędzie sprawiają, że czytelnik otrzymuje wysokiej jakości zawartość wyświetlaną na ekranie smartfona czy tabletu, zaś reklamodawca – zupełnie nową platformę do promowania swoich produktów i usług. Moduł szczegółowej analizy czytelnictwa, stanowiący integralną część Arkitex Eversify, jest dla wydawców i reklamodawców narzędziem nowej jakości, weryfikującym skuteczność ich działań”.

Poza zaawansowanymi rozwiązaniami w dziedzinie workflow dla segmentu wydawnictw mobilnych, firma Agfa Graphics będzie promować w Berlinie swoje wszechstronne portfolio w zakresie przygotowalni cyfrowej, wspierające szybką, niezawodną i wydajną produkcję gazetową. Jedną z jej ostatnich propozycji w tym zakresie jest nowy, unikalny system ładowania palet, będący alternatywą dla znanych, sprawdzonych wózków i modułów bezpośredniego podawania płyt. Wyposażono go w zaawansowany mechanizm ładowania, współpracujący z paletami (na których znajdują się płyty), umożliwiający zwiększenie wydajności i redukcję kosztów drukarni prasowej. Tego typu palety mieszczą nawet po 3000 płyt każda, co jest ilością znacznie przekraczającą maksymalne możliwości jakiegokolwiek wózka czy systemu bezpośredniego podawania.
„Wydawnictwa mobilne odnotowują wzrost w naszym segmencie rynkowym, ale nie postrzegamy ich jako konkurencji, ale raczej jako uzupełnienie obecnej oferty. Dlatego wciąż wprowadzamy do oferty nowe technologie i rozwiązania, pozwalające na możliwie najbardziej efektywną produkcję gazet drukowanych – tłumaczy Emiel Sweevers, menedżer ds. marketingu w dziale systemów gazetowych Agfa Graphics. – Nasz nowy system ładowania palet zapewnia z jednej strony oszczędności kosztów, z drugiej – wymaga dużo mniejszej powierzchni do pracy”.
Zdaniem Agfa Graphics z jego zalet w największym stopniu mogą skorzystać drukarnie gazetowe zużywające duże ilości płyt w ciągu jednej zmiany, zmagające się z coraz krótszymi deadline’ami ze strony wydawcy, poszukujące nowych dróg poprawy wydajności oraz sposobów na ograniczenie ilości manualnych interwencji, a co się z tym wiąże – przestojów w pracy.
Więcej informacji na temat redukujących koszty produkcji, zaawansowanych rozwiązań technologicznych Agfa Graphics, dedykowanych dla branży gazetowej, można znaleźć na stronie http://www.agfagraphics.com/newspapers.