Agfa Graphics platynowym sponsorem konferencji SGIA Expo 2010 w Las Vegas

Agfa Graphics została platynowym sponsorem konferencji SGIA Expo 2010, odbywającej się w Las Vegas Convention Center w dniach 13-15 października br. Firma była obecna na tym ważnym dla branży druku wielkoformatowego spotkaniu także w ostatnich latach, jednak w tym roku postanowiła w szczególny sposób zaznaczyć swoją obecność i zaoferować użytkownikom rozwiązań cyfrowych większe wsparcie w zakresie edukacji, badań i potrzeb biznesowych.


Mówi Michael Robertson, prezes i CEO stowarzyszenia SGIA (Specialty Graphic Imaging Association), jedynej w skali międzynarodowej organizacji zrzeszającej firmy działające na rynku druku wielkoformatowego wykorzystującego m.in. technologie cyfrową i sitodrukową: Jesteśmy bardzo szczęśliwi z faktu, że Agfa Graphics została platynowym sponsorem organizowanej przez nas wiodącej wystawy dla branży poligraficznej na kontynencie amerykańskim. Agfa Graphics to jeden z liderów na rynku poligraficznym, m.in. w dziedzinie rozwiązań z zakresu wielkoformatowego druku cyfrowego. SGIA Expo stanowi punkt odniesienia dla wielu firm wykorzystujących tego rodzaju rozwiązania do różnych zastosowań. Udział Agfa Graphics jako sponsora z pewnością podnosi rangę tego wydarzenia w oczach całego środowiska poligraficznego.

Wszechstronne portfolio rozwiązań Agfa Graphics w zakresie druku inkjetowego wychodzi naprzeciw zróżnicowanym potrzebom firm z rynku poligraficznego działających w poszczególnych jego segmentach. Jest wśród nich popularna rodzina inkjetowych systemów UV klasy entry-level :Anapurna M, zaprojektowanych z myślą o produkcji wysokiej jakości, fotograficznych wydruków, znajdujących zastosowanie w licznych aplikacjach zewnętrznych i wewnętrznych. Z kolei znajdująca się od niedawna w ofercie Agfa Graphics linia urządzeń superwielkoformatowych :Jeti, także bazujących na technologii UV, to – zdaniem producenta – idealne rozwiązanie dla firm oczekujących wysokowydajnych ploterów, niezbędnych do zastosowań takich jak systemy oznaczeń, grafika pojazdowa czy billboardy. Kolejna maszyna z bogatego portfolio Agfa Graphics to wąskowstęgowy system :Dotrix Modular, pozwalający na zadrukowywanie podłoża o szerokości 63 cm. Jest on dedykowany do nisko- i średnionakładowych zleceń w zakresie zadrukowywania opakowań elastycznych i kartonowych, a także produkcji materiałów typu POP na różnorodnych mediach. Uzupełnieniem oferty Agfa Graphics w dziedzinie druku inkjetowego jest :M-Press Tiger, wysokowydajna, płaska maszyna przemysłowa (stworzona we współpracy ze szwedzką firmą Thieme), zaprojektowana z myślą o wielkoformatowych drukach dotychczas wykonywanych w technice sitodruku. Urządzenie jest dostosowane do niemal każdej wielkości nakładu i jest – jak podaje Agfa Graphics – rozwiązaniem niezwykle ekonomicznym. Uczestnicy konferencji SGIA Expo 2010 będą także mogli zapoznać się jako pierwsi z najnowszymi rozwiązaniami Agfa Graphics w dziedzinie technologii inkjetowej.

SGIA to dla nas bardzo wartościowy partner, dlatego konferencję SGIA Expo postrzegamy jako wydarzenie, którego nie można przeoczyć. Będzie ona dla nas niezwykłą okazją do zademonstrowania poszerzonego w ostatnich miesiącach portfolio rozwiązań inkjetowych Agfa Graphics, które mają pomóc uczestnikom tego spotkania, jak też całej branży poligraficznej, w rozwijaniu swoich przedsiębiorstw. SGIA Expo stanowi też znakomity kanał do komunikacji z naszymi klientami i do zapoznania się z ich planami biznesowymi. Zarówno nasza firma, jak i w moim przekonaniu cała branża poligraficzna, w dużym stopniu czerpie z doświadczeń uczestników SGIA Expo, dlatego niezwykle cenimy sobie współpracę z tą organizacją – mówi Deborah Hutcheson, dyrektor marketingu Agfa Graphics North America.
Monika Hagno, dyrektor sprzedaży systemów Anapurna&Jeti w firmie Agfa Graphics Sp. z o.o., dodaje: Bardzo się cieszymy z możliwości sponsorowana tak ważnego wydarzenia dla branży wielkoformatowego druku cyfrowego jakim jest SGIA Expo 2010. Pomimo faktu, że konferencja odbywa się w USA, wybiera się na nią liczna grupa naszych polskich klientów. Dlatego już dziś cieszymy się z tego, że będą oni mieli okazję – jako jedni z pierwszych – zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami Agfa Graphics w dziedzinie inkjetowego druku UV. Wszystkich zainteresowanych udziałem w SGIA Expo 2010, serdecznie zapraszamy do spotkania z przedstawicielami działu druku inkjetowego w Agfa Graphics Sp. z o.o.