Agfa Graphics podsumowuje udany debiut na targach InPrint 2014

Agfa Graphics, sponsor-założyciel targów InPrint 2014, dokonała podsumowania swojego udziału w tej imprezie. Jej stoisko, na którym prezentowane były rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu, licznie odwiedzali goście z całego świata. Wśród nich dominowali przedstawiciele branż: motoryzacyjnej, wyposażenia wnętrz, spożywczej, dekoracyjnej i poligraficznej. Kolejna okazja, podczas której Agfa Graphics zademonstruje swoją ofertę w obszarze przemysłowego druku inkjetowego, nadarza się już niebawem. W dniach 20-23 maja w Monachium odbędą się targi Fespa Digital, na których belgijska firma pojawi się z własnym stoiskiem.

Targi InPrint, odbywające się po raz pierwszy w historii, odwiedziło łącznie ponad 5 tysięcy profesjonalistów. Wśród nich m.in. przedstawiciele firm specjalizujących się w integracji systemów i przetwórstwie, przemysłowcy i właściciele marek. Z myślą o nich na stoisku Agfa Graphics prezentowane było szerokie portfolio jej materiałów eksploatacyjnych w zakresie tzw. druku przemysłowego: atramenty do drukowania opakowań i etykiet, do zastosowań dekoracyjnych, znakowania i kodowania; lakiery dyspersyjne i powłoki; oraz specjalistyczne, przewodzące prąd atramenty, bazujące na polimerach i nanosrebrze, stosowane przy zadrukowywaniu elementów elektronicznych. Całość prezentacji przebiegała pod hasłem „Agfa Graphics – twój partner przy integracji druku i działań przemysłowych”.

„Zaprezentowaliśmy naszą ofertę zupełnie nowemu gronu potencjalnych klientów, reprezentujących różne środowiska biznesowe. Nasze doświadczenie w tworzeniu poszczególnych składowych procesu drukowania, w połączeniu z know-how na temat rynku sign & display, spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony gości targowych. Wystawa InPrint pokazała, że rynek jest w pełni gotowy na nasze propozycje produktowe i ofertę biznesową” – mówi Tom Cloots, menedżer w dziale druku przemysłowego Agfa Graphics.

Podczas targów firma prezentowała swoją ofertę we współpracy z kilkoma partnerami technologicznymi. Wśród nich byli integratorzy systemowi, partnerzy OEM, jak też dostawcy głowic i systemów UV, wykorzystywanych w jej wielkoformatowych ploterach drukujących. M.in. dzięki tej współpracy, w zależności od specyficznych potrzeb klienta, Agfa Graphics może zaoferować kompletny system umożliwiający integrację druku w ramach istniejącego środowiska przemysłowego. Składają się na niego: urządzenie drukujące, media, atramenty, a także specjalistyczne oprogramowanie, wyposażone m.in. w funkcje zarządzania barwą, personalizacji i wstępnej weryfikacji plików. Odpowiednio dostosowane, umożliwiają wykorzystanie techniki inkjetowej w zupełnie nowych obszarach biznesowych.