Agfa Graphics przejmuje firmę Pitman Company

Agfa Graphics poinformowała o przejęciu firmy Harold M. Pitman Company, czołowego amerykańskiego dostawcy systemów prepress, urządzeń do przemysłowego druku inkjetowego, chemii drukarskiej oraz systemów znajdujących zastosowanie przy produkcji opakowań. Przejęcie Pitman Company w znaczący sposób, bo o ponad 500 mln USD, zwiększy przychody Agfa Graphics na rynku amerykańskim. Po sfinalizowaniu transakcji kierownictwo Agfa Graphics oczekuje na tamtejszym rynku dalszego wzrostu sprzedaży, wynikającego z połączenia sił obu przedsiębiorstw. Konsolidacja kanałów sprzedaży w USA ma przynieść też odpowiedni efekt synergii oraz przyczynić się do redukcji kosztów związanych z funkcjonowaniem Agfa Graphics na tym obszarze.

Przejęcie oznacza też rozszerzenie oferty Agfa Graphics o liczne produkty z zakresu fleksograficznych rozwiązań prepress dedykowanych dla firm opakowaniowych, chemii drukarskiej oraz różnorodnych usług o wysokiej wartości dodanej.

Pitman Company ma siedzibę w Totowa w stanie New Jersey i zatrudnia około 500 pracowników pracujących w 16 lokalizacjach firmy w różnych regionach Stanów Zjednoczonych. Przejęcie tego przedsiębiorstwa umożliwi Agfa Graphics znaczące wzmocnienie pozycji tej firmy na amerykańskim rynku poligraficznym.

Rozbudowana baza klientów Pitman oraz jej wiedza o tamtejszej branży poligraficznej ma otworzyć nowe możliwości wzrostu Agfa Graphics na rynkach cyfrowego prepressu i przemysłowego druku inkjetowego w USA. Przejęcie oznacza też rozszerzenie oferty Agfa Graphics o liczne produkty z zakresu fleksograficznych rozwiązań prepress dedykowanych dla firm opakowaniowych, chemii drukarskiej oraz różnorodnych usług o wysokiej wartości dodanej. Co więcej, bogate portfolio własnych rozwiązań Agfa Graphics w dziedzinie przemysłowego druku inkjetowego zostanie rozbudowane o nowe podłoża, atramenty i wielkoformatowe urządzenia drukujące, które znajdują się w ofercie Pitman Company.

Rozbudowana sieć dystrybucyjna firmy Pitman oraz szerokie porftolio produktów i systemów w połączeniu z naszą zaawansowaną technologią oznaczają dla Agfa Graphics obiecujące możliwości wzrostu w tym strategicznym i ważnym regionie świata. Jeden rzut oka na okazały katalog produktów znajdujących się w ofercie Pitman Company wystarcza, by zrozumieć, że dzięki tej transakcji w znaczący sposób rozszerzamy naszą działalność na tamtejszym rynku – mówi Stefaan Vanhooren, prezes Agfa Graphics. – Jedną z przesłanek naszej decyzji był fakt, że uzyskujemy dzięki temu unikalną możliwość znaczącego wzrostu w zakresie przemysłowego druku inkjetowego.

Paul (Peter) F. Schmidt Jr, prezes firmy Pitman, dodaje: Staraniem całej naszej rodziny, do której należy firma, Pitman Company stała się czołowym dostawcą rozwiązań poligraficznych na rynku USA. Od ponad 50 lat jesteśmy też strategicznym partnerem firmy Agfa. Jestem przekonany, że obecnie otwieramy nowy rozdział naszej historii i wierzę, iż dzięki połączonym siłom Agfa Graphics i Pitman Company nasza firma wzniesie się na kolejny poziom rozwoju, zapewniając obecnym i przyszłym klientom jeszcze bogatsze portfolio rozwiązań i usług.