Agfa Graphics wprowadza :Apogee StoreFront – nowoczesną usługę e-commerce przeznaczoną dla rynku drukarskiego

W dniu dzisiejszym (3 kwietnia 2012) Agfa Graphics zapowiedziała wprowadzenie nowej usługi :Apogee StoreFront, opartej na technologii przetwarzania informacji w „chmurze”, umożliwiającej sprzedaż produktów i usług poligraficznych za pośrednictwem Internetu.

apogee_storefront_homepageProponowana usługa typu „web-to-print” zapewnia łatwe utworzenie jednego lub więcej sklepów internetowych oferujących sprzedaż produktów nie tylko drukowanych. Sklepy te mogą być wykorzystane do komunikacji typu B2B (ang. Business to Business) z określoną firmą partnerską. :Apogee StoreFront można też skonfigurować, jako ogólnodostępny sklep internetowy dla szerokiej rzeszy klientów. W każdym wypadku :Apogee StoreFront stanowi idealne rozwiązanie dla drukarń, które chcą rozszerzyć swoją działalność lub planują dotrzeć ze swoją dodatkową ofertą do większego kręgu odbiorców.

:Apogee StoreFront odpowiada na potrzeby zmieniającego się rynku drukarskiego, ewoluującego w kierunku dostawcy różnorodnych usług druku i reklamy – powiedział Laurens Leurs, Product Manager usługi :Apogee StoreFront w Agfa Graphics. – Opracowaliśmy StoreFront, jako usługę przetwarzającą informacje w chmurze, aby drukarnie nie musiały inwestować w dodatkową infrastrukturę informatyczną (komputery, szerokopasmowy Internet). Nie muszą zatrudniać ekspertów znającymi się na pisaniu aplikacji internetowych lub guru od bezpieczeństwa w sieci. Drukarnie mogą skoncentrować się na rozszerzaniu własnej oferty handlowej i używać :Apogee StoreFront do pozyskiwania nowych klientów.

apogee_storefront_brochureDziałający w trybie „on-line” edytor w :Apogee StoreFront umożliwia klientom drukarni zaprojektowanie lub edycję własnych dokumentów. Okazyjni użytkownicy docenią z pewnością wygodne w użyciu formularze, umożliwiające im personalizację zdefiniowanych wcześniej wizytówek, papeterii lub innych dokumentów firmowych. Zaawansowani użytkownicy pokochają zaawansowane możliwości edycji tworzenia lub adoptowania bogatych wizualnie, wielostronicowych publikacji. Z pomocą edytora on-line, drukarnie będą mogły zaoferować swoim klientom innowacyjny sposób tworzenia spersonalizowanych druków.

:Apogee StoreFront wraz z dedykowanym systemem :Apogee Prepress 8 zostaną zaprezentowane po raz pierwszy na targach drupa 2012 (hala 8A, stoisko B64). Pokażemy, że zamówienia ze sklepów internetowych mogą być przetwarzane przez każdy z 8000 systemów :Apogee Prepress zainstalowanych na świecie. Jednakże tylko :Apogee Prepress 8 umożliwi w pełni automatyczne pobieranie i przetwarzanie zamówień z usługi :Apogee StoreFront. Zwiększy to efektywność drukarni w obsłudze zarówno tradycyjnych offsetowych, jak i cyfrowych prac.