Agfa Graphics wprowadza do sprzedaży plotery inkjetowe Jeti Titan S i HS

Agfa Graphics wprowadziła do swojej oferty dwa nowe plotery wielkoformatowe z płaskim stołem: Jeti Titan S (speed) i HS (high speed). Jak zapewnia producent, łączą one w sobie wyjątkową jakość i wydajność z atrakcyjną ceną. Nowe urządzenia dołączają do innych, znanych na rynku i odnoszących sukcesy na całym świecie, bazujących na technice inkjet UV ploterów z rodziny Jeti.

Nowe modele – Titan S i HS – debiutujące na odbywających się w lutym targach C!Print w Lyonie, posiadają solidne i trwałe zespoły drukujące, wyposażone w ostatniej generacji głowice Ricoh Gen 5 (z których każda zawiera 1280 dysz nanoszących atrament). W standardowej wersji Jeti Titan S oferuje jeden zestaw głowic drukujących z możliwością rozbudowy do dwóch – w tym wariancie staje się on modelem Titan HS o dwukrotnie wyższej wydajności.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, już w wersji podstawowej oba modele pozwalają na druk w sześciu kolorach z dodatkową bielą (CMYKLcLmWW). Może być ona wykorzystywana w różny sposób. Przy zadrukowywaniu mediów sztywnych jako kolor kryjący, podkładowy bądź specjalny (w tym ostatnim przypadku w kilku wariantach: jako podłoże, powłoka wierzchnia lub element wypełniający). Przy materiałach giętkich może pełnić wyłącznie rolę koloru podkładowego. Moduł nanoszący biel został wyposażony w zautomatyzowany system recyrkulacji atramentu, wpływający na wyższą niezawodność całego rozwiązania.

Plotery Jeti Titan S i HS stworzono z myślą o obsłudze zleceń wysokonakładowych oraz wymagających krótkiego czasu realizacji. Konstrukcja urządzeń ma zagwarantować najwyższą dokładność rozmieszczenia kropli atramentu. Wielkość kropli – zaledwie 7 pikolitrów – pozwala uzyskać fotorealistyczną jakość obrazów oraz właściwą ostrość nawet 4-punktowego tekstu (również w kontrze). Oba plotery dedykowane są na rynek produkcji wysokiej jakości systemów POP (także tych oglądanych z bliska) wykorzystywanych w branży kosmetycznej, modowej czy artystycznej.
Modele Jeti Titan S i HS charakteryzuje w pełni płaska konstrukcja o powierzchni zadruku wynoszącej 2 x 3 metry, co ma zapewnić optymalne pasowanie barw i powtarzalność prac. Oba wyposażono w precyzyjny ruchomy stół, bazujący na solidnej stalowej ramie i umożliwiający całodobową produkcję przez wszystkie dni tygodnia. Urządzenia, poza wspomnianymi już ostatniej generacji głowicami, posiadają również najnowsze rozwiązanie do suszenia promieniami UV.
Na ich wysoką elastyczność wpływa dodatkowa opcja drukowania – w trybie „z roli na rolę” – materiałów giętkich o maksymalnej szerokości 3,2 m. W tym wariancie oferują one taką samą, wysoką jakość i rozdzielczość jak przy podłożach sztywnych.
Wraz z oprogramowaniem workflow Asanti i dedykowanymi atramentami Anuvia, plotery Jeti Titan S i HS tworzą kompletne rozwiązanie skierowane na rynek produkcji wielkoformatowej, gdzie wymagana jest wysoka jakość i wydajność.

Z informacjami na temat tych oraz innych urządzeń Agfa Grahics, bazujących na technice inkjet UV, można zapoznać się odwiedzając jej stoisko podczas odbywających się właśnie targów RemaDays Warsaw 2014. Przedstawiciele polskiego oddziału firmy są obecni przez cały okres trwania wystawy (5-7 lutego) na stoisku nr 4E2 w pawilonie 4. Tam też mają miejsce prezentacje systemu Asanti; na stoisku dostępne są także liczne próbki wydruków, wykonane w różnych urządzeniach z serii Jeti i Anapurna.