Agfa Graphics wprowadza na rynek 16-stronicową naświetlarkę Avalon N16-80 XT

Agfa Graphics poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowej, wielkoformatowej naświetlarki termicznej Avalon N16-80 XT, dedykowanej na rynek wysokonakładowych drukarń, pracujących w formacie B0.

Model ten, uzupełniający ofertę firmy w zakresie systemów CtP klasy high-end, jest w pełni konfigurowalny, dzięki czemu można go dostosowywać do bieżących potrzeb użytkownika. Od strony technicznej bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach Agfa Graphics, mających zagwarantować najwyższą jakość i niezawodność w działaniu. Naświetlarka Avalon N16-80 XT oferuje wysoką prędkość (do 42 płyt o szerokości 1448 mm na godzinę) i jakość obrazowania (rastry ABS oraz Sublima). Jest dedykowana dla drukarń poszukujących najbardziej wydajnych systemów wytwarzania form drukowych, także z rynku opakowaniowego.

„Naszą nową propozycję kierujemy do firm z segmentu high-end – podkreśla Bruno Lepage, menedżer ds. marketingu systemów CtP dla drukarń akcydensowych i opakowaniowych w firmie Agfa Graphics. – Jej jakość oraz prędkość z pewnością zwrócą uwagę wielu przedsiębiorstw, specjalizujących się w wysokonakładowej produkcji akcydensowej i opakowaniowej. Ze względu na kompatybilność z płytami znajdującymi zastosowanie także w najnowszych wielkoformatowych maszynach drukujących, może być idealnym wyborem dla firm bazujących na formacie B0”.

Podobnie jak wszystkie modele z serii Avalon, naświetlarka Avalon N16-80 XT pozwala na pełną integrację z opartym na formacie PDF systemem produkcyjnym Apogee firmy Agfa Graphics. Tego rodzaju konfiguracja umożliwia zautomatyzowaną produkcję wysokiej jakości form drukowych, wykorzystywanych przy realizacji zleceń akcydensowych, opakowaniowych i dziełowych.