Agfa Graphics wprowadza na rynek działającą w „chmurze” usługę wymiany danych – PrintSphere

Agfa Graphics poinformowała o wprowadzeniu na rynek PrintSphere – nowej, działającej w „chmurze” usługi umożliwiającej łatwą wymianę plików i zwiększającą automatyzację oferowanych przez nią systemów workflow. Dostępna w modelu SaaS (Software as a Service) usługa jest atrakcyjną opcją dla pracowników biur obsługi klienta, którzy uzyskują narzędzie pozwalające na przegląd i zarządzanie realizowanymi zleceniami.

Standaryzacja wymiany danych
PrintSphere to dostępna dla wielu stron procesu produkcyjnego usługa, dzięki której drukarnie mogą w łatwy sposób wymieniać pliki z klientami, współpracownikami czy partnerami biznesowymi. Niezależnie od tego, czy wymiana następuje drogą wewnętrzną czy zewnętrzną, to bazujące na „chmurze” rozwiązanie dba o bezpieczeństwo przesyłanych i przechowywanych plików. Dzięki integracji z systemami workflow Apogee Prepress i Asanti, operatorzy przygotowalni mogą przypisywać użytkowników do konkretnych zleceń. Zautomatyzowany system powiadamiania informuje zainteresowanego o możliwości przesłania pliku dotyczącego danej pracy. PrintSphere można też z powodzeniem wykorzystać do archiwizowania wcześniej realizowanych zleceń, dostępnych dla wybranej grupy klientów.
„Każdego dnia drukarnie przesyłają i odbierają gigabajty danych, używając do tego różnych narzędzi – mówi Andy Grant, szef działu oprogramowania Agfa Graphics. – Naszą ideą było zaoferowanie im zestandaryzowanego i bardziej wydajnego rozwiązania do tego typu działań. PrintSphere znacząco ułatwia procesy wysyłania i pobierania plików, jest wyposażony w bazujący na przeglądarce internetowej interfejs i – co istotne – działa w „chmurze”, a nie w ramach infrastruktury użytkownika”.

Zintegrowana usługa typu SaaS
Decydując się na wdrożenie PrintSphere, nie trzeba inwestować ani w specjalistyczną infrastrukturę IT (sprzęt), ani w oprogramowanie. Bez względu na miejsce i czas, serwis jest dostępny poprzez dedykowaną stronę internetową www.printsphere.com bądź też za pośrednictwem dostarczanych klientom aplikacji działających zarówno na platformach stacjonarnych (Windows, Mac) jak i w urządzeniach mobilnych. Przesyłane do systemu dane w automatyczny sposób są synchronizowane z lokalnymi folderami, zapewniając natychmiastowy dostęp do plików.
„PrintSphere można zintegrować ze wszystkimi istniejącymi systemami produkcyjnymi i oprogramowaniem workflow, takimi jak Apogee, Asanti czy StoreFront – dodaje Andy Grant. – Automatyzuje on proces pobierania danych, pozwala na tworzenie kopii bezpieczeństwa kluczowych danych produkcyjnych, jak również umożliwia udostępnianie w lokalnej sieci zamówień składanych za pomocą serwisów web-to-print. W efekcie PrintSphere organizuje pracę i wprowadza oszczędności czasowe skracając cykl produkcyjny. Stanowi on atrakcyjne rozwiązanie zarówno w przypadku „ciężkich” plików stosowanych przy realizacji prac wielkoformatowych, jak też przy zleceniach wykonywanych przez drukarnie akcydensowe czy gazetowe. Jest to niewątpliwie wartościowe uzupełnienie zintegrowanego środowiska workflow”.

Usługa w „chmurze” zarządzana przez Agfa Graphics
Będąc usługą działającą w „chmurze”, PrintSphere stanowi naturalne rozwinięcie innych, bazujących na technologii cloud computing narzędzi stworzonych przez Agfa Graphics, takich jak StoreFront czy Arkitex Eversify. Dzięki utrzymywanych na wysokim poziomie standardach bezpieczeństwa, firma gwarantuje całkowitą prywatność i poufność wszystkich obsługiwanych przez system plików. „Rozwiązanie to pracuje w oparciu o własne farmy serwerów Agfa Graphics. Dzięki temu zapewniamy drukarniom i ich klientom szybki transfer plików oraz wydajny proces realizacji zleceń” – podsumowuje Andy Grant.