Agfa Graphics wprowadza na rynek maszynę :M-Press Leopard

Rosnący popyt na możliwości technologii cyfrowej zastosowanej w maszynie :M-Press spowodował, że na rynku wkrótce pojawi się kolejny model z tej serii – :M-Press Leopard. Jest to nowa wersja urządzenia stworzonego wspólnie przez Agfa Graphics i Thieme, bazująca – podobnie jak jej poprzednik – na zaawansowanej technologii inkjetowej. System jest skierowany do producentów grafiki wystawienniczej i reklamowej oczekujących wszechstronności i wysokiej jakości druku przy jednoczesnym niższym zaangażowaniu środków niezbędnych na inwestycję oraz charakterystycznych dla maszyny :M-Press bardzo niskich kosztach personalizowanej produkcji. Za sprawą nowego projektu urządzenia, :M-Press może być wykorzystany w nowych zastosowaniach wymagających większego wkładu pracy ręcznej.

Maszyna :M-Press Leopard bazuje na tej samej technologii drukowania inkjetowego, jaką wcześniej zastosowano w modelu :M-Press Tiger, umożliwiającej zadrukowywanie z wysoką jakością i prędkością arkuszy o maksymalnym formacie 1,6 x 2,6 m. Stworzona przez Agfa Graphics technologia drukowania ze zmienną wielkością kropli (greyscale variable drop), przy wykorzystaniu głowic UPH 2 (Universal Print Head), gwarantuje precyzyjne rozmieszczenie kropel atramentu, właściwe przejścia tonalne i nasycone barwy. Natychmiastowe utrwalanie atramentu powoduje, że zadrukowane arkusze można poddawać dalszej obróbce tuż po opuszczeniu jednostki drukującej.

W maszynie :M-Press Leopard zastosowano uproszczony, ręczny system nakładania materiałów, bazujący na ergonomicznej koncepcji i sprawdzonej technologii próżniowego stołu stworzonej przez firmę Thieme. Zapewnia ona dokładne i szybkie pozycjonowanie podłoża na stole, a znajdujące się po jego lewej i prawej stronie kołki pasowania ułatwiają drukowanie w trybie jedno- i dwustronnym. System ten pozwala na obsługę nawet ciężkich materiałów – o gramaturze do 20 kg/m2. Zastosowanie stołu z 55 strefami próżniowymi umożliwia zadruk zarówno na cienkich i giętkich materiałach (np. na papierze) jak też na materiałach zupełnie płaskich i sztywnych.

Maszyna :M-Press Leopard jest dedykowana dla dostawców usług poligraficznych poszukujących rozwiązań o wysokiej jakości i prędkości, dla których istotny jest krótki czas zmiany zlecenia. Zadrukowywane w niej materiały mogą być wykorzystane w zastosowaniach zewnętrznych jak i wewnętrznych, gdzie liczy się szeroki zakres odtwarzanych barw i wysoka trwałość wydruków. Urządzenie obsługuje różnorodne rodzaje podłoży drukowych o grubości do 5 cm i pozwala na jednoczesne zadrukowywanie więcej niż jednego arkusza.

Oficjalna premiera maszyny :M-Press Leopard będzie miała miejsce na targach Fespa Digital, odbywających się w Hamburgu w dniach 24-27 maja. Agfa Graphics będzie na nich obecna na stoisku B20 w pawilonie A4. Poza premierowym rozwiązaniem z rodziny :M-Press, firma pokaże też liczne nowości wprowadzone do stale rozszerzanej oferty systemów wielkoformatowych i superwielkoformatowych z serii :Anapurna i :Jeti.