Agfa Graphics wprowadza na rynek nową półformatową naświetlarkę Avalon N4-30

W ofercie Agfa Graphics pojawiła się nowa półformatowa naświetlarka termiczna – Avalon N4-30. Urządzenie jest dostępne w trzech wersjach prędkości (E, S i XT). Najszybsza z nich – XT – umożliwia wykonanie do 33 form drukowych w formacie B2 w ciągu godziny.

Zastosowana w urządzeniu technologia obrazowania bazuje na głowicach naświetlających typu LD (składających się z podwójnych diod laserowych), znanych z pełnoformatowego systemu CtP – Avalon N8-24. W efekcie uzyskano wyższą prędkość naświetlania i lepszą jakość reprodukcji. We wszystkich trzech wersjach Avalon N4-30 zapewnia niższe zużycie energii dzięki trybowi „eko”, automatycznie włączanemu podczas przestoju. Naświetlarka jest dostępna w opcjach z ręcznym oraz automatycznymi podawaniem płyt.
„Avalon N4-30 XT uzupełnia nasze portfolio w obszarze produkcji półformatowej, współpracując zarówno z konwencjonalnymi jak i bezchemicznymi płytami drukowymi – mówi Bruno Lepage, menedżer ds. marketingu produktowego CtP do zastosowań akcydensowych i opakowaniowych w firmie Agfa Graphics. – Dzięki wysokiej jakości, prędkości oraz niezawodności nasze rozwiązania CtP są niezwykle atrakcyjne dla drukarń akcydensowych pracujących w formacie B2. Zastosowane w nich diody laserowe umożliwiają reprodukcję ostrzejszych punktów półtonowych, zapewniając wyższą jakość drukowania – aż do liniatury 280 lpi charakterystycznej dla rastra Sublima”.
Podobnie jak wszystkie modele z rodziny Avalon, naświetlarka Avalon N4-30 jest w pełni kompatybilna i z łatwością integruje się z bazującym na formacie PDF systemem produkcyjnym Apogee. Oba rozwiązania tworzą wysokiej jakości, zautomatyzowany system CtP, umożliwiające sterowanie i pełną kontrolę nad produkcją półformatowych form drukowych. Całości dopełnia kompleksowa obsługa serwisowa zapewniana przez Agfa Graphics.
Avalon N4-30 naświetla płyty termoczułe w formacie od 324 x 330 mm do 830 x 660 mm. Opcjonalnie urządzenie jest dostępne z pracującym w trybie inline modułem do punchingu.