Agfa Graphics wprowadza na rynek nową serię gazetowych naświetlarek Advantage N Essentials

Agfa Graphics poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej serii gazetowych naświetlarek – Advantage N Essentials. Tym samym jej portfolio dedykowane na rynek prasowy wzbogaciło się o rodzinę niskobudżetowych rozwiązań CtP, dostępnych w wersjach półautomatycznej (Advantage N-e SA) i w pełni zautomatyzowanej (Advantage N-e TR).

Advantage N eTR

Wersja Advantage N-e TR to model w pełni zautomatyzowany, wyposażony w przenośną kasetę na 500 płyt.

Advantage N Essentials bazuje na znanym modelu Advantage N, jednak – jak podaje producent – mamy tu do czynienia z rozwiązaniem podstawowym, przeznaczonym do zastosowań gazetowych. Uzupełnia ono rodzinę Advantage N o dwa ekonomicznie uzasadnione modele, skierowane do drukarń i wydawców prasowych dysponujących skromniejszym budżetem. Co istotne, ograniczenia te nie wpływają w żaden sposób na dotychczasową, wysoką jakość, przyjazność w użytkowaniu i niezawodność zapewnianą przez urządzenia Advantage N.
„Podjęliśmy wyzwanie polegające na stworzeniu wysokiej jakości naświetlarki CtP skierowanej do firm dysponujących mniejszymi środkami finansowymi. Wierzę, iż dzięki serii Advantage N Essentials osiągnęliśmy założony cel” – mówi Emiel Sweevers, menedżer marketingu ds. rozwiązań gazetowych w firmie Agfa Graphics.

Naświetlarki Advantage N Essentials mogą zostać wyposażone w kilka różnych systemów podawania płyt, pracują z różną prędkością i mogą się cechować różnymi poziomami automatyki pracy, a tym samym – ciągłości produkcji. Co więcej, drukarnia może wyposażyć je w dodatkowe opcje, m.in. lustrzane pasowanie bądź wyświetlacz, aby dopasować urządzenie do swoich specyficznych potrzeb.
„Tworząc serię naświetlarek sięgających do źródeł technologii CtP możemy zapewnić drukarniom gazetowym większą prostotę obsługi nowych urządzeń – dodaje Emiel Seevers. – Ograniczyliśmy liczbę ich wersji, pozostawiając jednak szeroki wybór, jakiego może dokonać drukarnia. Mam tu na myśli różne dodatkowe opcje, w jakie można wyposażyć system CtP”.

Urządzenia Advantage N Essentials są wyposażone w nowe, pionowo umieszczone głowice naświetlające i dostępne w dwóch wariantach prędkości: 50 lub 100 płyt/h.
Najbardziej oszczędnym z punktu widzenia użytkownika jest model Advantage N-e SA, oferujący niższy poziom automatyki. Zarówno podawanie płyt jak też ich pozycjonowanie odbywa się tu w sposób manualny. Z kolei wersja Advantage N-e TR to model w pełni zautomatyzowany. Pobiera on w sposób automatyczny płyty z wewnętrznej, przenośnej kasety o pojemności do 500 egzemplarzy.