Agfa Graphics wprowadza na rynek nowy ploter wielkoformatowy :Anapurna M 2050

Podczas targów Fespa 2010, odbywających się w dniach 22-26 czerwca w Monachium, na stoisku firmy Agfa Graphics swoją światową premierę będzie miał jej najnowszy ploter wielkoformatowy :Anapurna M 2050, oferujący możliwość drukowania w trybach płaskim i z roli na rolę. To bazujące na technologii UV urządzenie o szerokości 2,05 m zapewnia dwukrotnie wyższą wydajność od pozostałych systemów z rodziny :Anapurna M. Znajdują w nim zastosowanie wprowadzone do oferty Agfa Graphics na targach Ipex 2010 nowe atramenty G2 UV, dedykowane dla urządzeń :Anapurna M i stworzone z myślą o zadrukowywaniu najnowszej generacji sztywnych i miękkich podłoży.

Wśród opcji wprowadzonych przez nas w modelu :Anapurna M 2050 znalazł się m.in. wysokowydajny tryb jednokierunkowy zapewniający fotograficzną jakość wydruków

Ploter :Anapurna M 2050 drukuje w sześciu kolorach (CMYK, jasny cyjan, jasna magenta) z prędkością znaną dotychczas z modelu :Anapurna M², oferując możliwość zastosowania dodatkowej bieli kryjącej lub podkładowej – ta opcja z kolei była wcześniej wykorzystana przez Agfa Graphics w urządzeniu :Anapurna Mw. Wszechstronność nowego systemu została zwiększona dzięki wprowadzeniu obsługi mediów elastycznych oraz czterostrefowego stołu próżniowego, co w efekcie pozwala na zadrukowywanie bardzo szerokiej gamy podłoży o różnych formatach i grubościach. System zaprojektowano zwracając uwagę na to, by jego solidność i wytrzymałość szły w parze z łatwą obsługą. Wysoka wydajność urządzenia została osiągnięta dzięki wyposażeniu go w osiem głowic drukujących, składających się w sumie z 8192 dysz „wypluwających” atrament, oraz zastosowaniu jedno- bądź dwukierunkowego trybu drukowania, bez obniżania jakości czy prędkości działania. Wszystkie powyższe parametry sprawiają, że :Anapurna M 2050 jest – zdaniem producenta – idealnym rozwiązaniem przy różnego rodzaju aplikacjach wykonywanych na sztywnych mediach o formacie 3 x 2 m i grubości do 4,5 cm, zapewniającym przy tym fotograficzną jakość reprodukcji, dla osiągnięcia której kluczowe znaczenie mają właściwe odwzorowanie detali, tint i tekstów.

W nowym ploterze znajdują zastosowanie atramenty G2 UV stworzone przez Agfa Graphics z myślą o urządzeniach z rodziny :Anapurna M. W rezultacie użytkownik otrzymuje rozwiązanie umożliwiające wykorzystanie szerokiego spektrum sztywnych i elastycznych materiałów. Gotowy wydruk można poddać rozcinaniu i okrawaniu bez ryzyka powstania pęknięć czy odprysków, rozszerzając tym samym gamę zastosowań oferowanych przez producentów displejów czy systemów oznaczeń. Przeciętna wydajność systemu :Anapurna M 2050 pracującego w czteroprzebiegowym trybie dwukierunkowym wynosi 24 m2/h, co jest wydajnością zoptymalizowaną pod kątem produkcji plakatów i banerów.

Wśród opcji wprowadzonych przez nas w modelu :Anapurna M 2050 znalazł się m.in. wysokowydajny tryb jednokierunkowy zapewniający fotograficzną jakość wydruków – mówi Willy Van Dromme, odpowiedzialny w firmie Agfa Graphics za dział wielkoformatowych systemów inkjetowych. – Każda aplikacja wymaga innego poziomu równowagi między prędkością a jakością, a system musi oferować tryby pracy dostosowane do danego typu zlecenia. Z tego względu jego kontrola odbywa się za pośrednictwem łatwego w obsłudze, zintegrowanego ekranu dotykowego oraz wewnętrznego dysku twardego, co umożliwia szybkie i bezpieczne przesyłanie danych. Ładowanie mediów oraz zmiana z trybu drukowania płaskiego na tryb z roli na rolę jest w urządzeniu :Anapurna M 2050 prosta i szybka. Wszystko to sprawia, że zarówno zmiana zleceń, jak też sam proces przygotowania do druku przebiega bardzo sprawnie.

Za bezproblemowy transport mediów odpowiedzialne są elementy takie jak: znaki pasowania, paski antystatyczne, czujniki bezpieczeństwa, system automatycznego wyrównywania wysokości głowic drukujących oraz na nowo zaprojektowany system kontroli próżniowej. Ploter :Anapurna M 2050 został wyposażony w 12-pikolitrowe głowice drukujące, oferuje rozdzielczość 720 x 1440 dpi i pozwala na uzyskanie wysokiej jakości przejść tonalnych i apli, żywotnych kolorów oraz szerokiej palety barwnej. Dodatkowa biel, wykorzystywana jako kolor specjalny bądź przy zadrukowywaniu materiałów przezroczystych, jest nanoszona wraz z pozostałymi kolorami, w jednym przejściu.

Bazujący na technologii UV ploter :Anapurna M 2050 dołącza do całej rodziny sprawdzonych i powszechnie stosowanych urządzeń :Anapurna M o szerokości 1,6 m, zaprojektowanych jako niezawodne i solidne rozwiązania dedykowane do produkcji wielkoformatowej. Jak zapewnia firma Agfa Graphics, system ten jest potwierdzeniem jej ciągłego zaangażowania i nieustannego rozwoju technologii dedykowanych na rynek druku cyfrowego. Ploter rozszerza portfolio tego producenta, obejmujące rozwiązania zaprojektowane z myślą o różnych aplikacjach i różnej wielkości budżetach.