Agfa Graphics wprowadza na rynek system workflow Apogee Prepress w wersji 9.1

Agfa Graphics poinformowała o wprowadzeniu na rynek najnowszej wersji systemu workflow Apogee Prepress 9.1. Oferuje ona szereg funkcji, m.in. poprawę obsługi ploterów wielkoformatowych i optymalizację procesu impozycji oraz usprawnia współpracę ze zleceniodawcami za pomocą portalu WebApproval.

Agfa Graphics stale ulepsza swoje sztandarowe oprogramowanie workflow, ułatwiając pracę drukarniom specjalizującym się w produkcji akcydensowej oraz firmom świadczącym kompleksowe usługi poligraficzne. „Apogee Prepress to jedyny na rynku hybrydowy system produkcyjny, umożliwiający – poza obsługą naświetlarek CtP, CtF i urządzeń proofingowych – sterowanie ploterami wielkoformatowymi oraz cyfrowymi maszynami drukującymi – mówi Andy Grant, szef działu oprogramowania w firmie Agfa Graphics. – Ta elastyczność sprawia, że jego użytkownicy mogą zaoferować swoim klientom znacznie szersze portfolio rozwiązań”.

Większe wsparcie dla drukowania wielkoformatowego
Apogee Prepress 9.1 automatyzuje produkcję realizowaną za pomocą ploterów wielkoformatowych, m.in. wspierając automatyczne kolejki prac i wykonywanie zleceń bazujących na wzorcach. Oferuje również rozbudowaną funkcję łączenia prac. Dzięki zwiększonej automatyzacji działań znacząco redukuje też ilość ręcznych interwencji operatora. Nowa funkcja łączenia prac pozwala na realizację – w ramach tego samego cyklu produkcyjnego – wyrobów pochodzących z różnych zamówień. Tym samym umożliwia redukcję kosztów materiałowych oraz ilości generowanych odpadów.

Udoskonalony proces montażu
Integralną część Apogee stanowi moduł Apogee Impose, wykorzystujący opatentowaną przez Agfa Graphics technologię elektronicznego montażu stron. W wersji 9.1 pojawiła się m.in. funkcja automatycznego generowania spadów oraz większe wsparcie dla prac wykonywanych w maszynach z systemem odwracania arkusza. Automatyczny proces impozycji, jaki zapewnia Apogee, pozwala na obniżenie kosztów produkcyjnych, m.in. dzięki mniejszemu zaangażowaniu ze strony operatora i zredukowanej liczbie popełnianych błędów.

Soft proofing i drukowanie odbitek próbnych
W nowej wersji Apogee firma Agfa Graphics położyła duży nacisk na wysoką funkcjonalność w zakresie wykonywania drukowanych odbitek próbnych. Udoskonalony system w wersji 9.1 oferuje większe wsparcie dla proofów powstających na bieżąco w tle, jest też kompatybilny ze standardami ISO 12647/2:2013 oraz ISO 13655.
Wchodzący w jego skład moduł Apogee WebApproval umożliwia zleceniodawcom dostęp do soft proofów za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Nowa funkcja (typu „przeciągnij i upuść”), ułatwiająca przesyłanie plików, pozwala na wygodne i sprawne przekazywanie zapisanych w formacie PDF stron oraz na wstawianie ich w odpowiedniej kolejności do pracy.
Moduł WebApproval umożliwia personalizację ekranu logowania i powiadomień e-mail, przesyłanych do jego użytkowników. Dzięki temu drukarnia poprawia swoje relacje z klientami, co przekłada się na wyższą satysfakcję i buduje ich lojalność.