Agfa Graphics wprowadza na rynek udoskonaloną wersję oprogramowania Arziro przeznaczonego do zabezpieczania produktów powszechnego użytku

Agfa Graphics poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowych wersji dwóch programów wchodzących w skład pakietu Arziro, przeznaczonych do zabezpieczania produktów powszechnego użytku, np. druków opakowań. Pierwszy z nich to Arziro Design 3.0 – wszechstronne i elastyczne narzędzie do projektowania. Zostało ono zintegrowane z drugim z udoskonalonych programów – Arziro Authenticate 2.0, umożliwiającym śledzenie i weryfikację autentyczności zabezpieczonych produktów. Oba te rozwiązania zadebiutowały oficjalnie podczas niedawnych targów Graphitec, odbywających się w dniach 30 maja – 1 czerwca w Paryżu.

Kompletne rozwiązanie, pełna kompatybilność
Powszechna dostępność nowych technologii powoduje, że rynek fałszerstw i podróbek stale się zwiększa, powodując szereg zagrożeń dla firm, instytucji rządowych czy osób prywatnych na całym świecie. W związku z powyższym już kilka lat temu w ofercie Agfa Graphics pojawił się pakiet rozwiązań oferowanych pod wspólną nazwą Arziro, umożliwiających tworzenie różnych zabezpieczeń w drukach masowego użytku. Wchodzące w jego skład profesjonalne narzędzia z jednej strony usprawniają proces projektowania, z drugiej – zwiększają wydajność cyklu produkcyjnego firm zajmujących się wytwarzaniem druków zabezpieczonych jak: certyfikaty, dokumenty, karty bezpieczeństwa, etykiety, znaczki, kupony, bilety czy opakowania. Arziro Design 3.0 zapewnia pełną integrację z Arziro Authenticate 2.0, oferując wyższy poziom kompatybilności i funkcjonalności.
„Za sprawą Arziro Design 3.0 użytkownicy zyskują możliwość szybkiego i prostego tworzenia niezwykle rozbudowanych i zaawansowanych projektów. Temu właśnie służy nasze dedykowane rozszerzenie do programu Adobe Illustrator – mówi Andy Grant, szef działu oprogramowania Agfa Graphics. – Niezależnie od platformy systemowej, zarówno użytkownicy komputerów Mac jak i PC mogą z powodzeniem pracować z jego najnowszą wersją, wzbogacając tworzone projekty o personalizowane elementy zabezpieczające. Pomocą służą im nowe narzędzia i funkcje, niezwykle pomocne przy wprowadzaniu unikalnych i skomplikowanych grafik, chroniących finalny produkt. Aktualizacja uwzględnia również zupełnie nowy moduł, zgodny z Arziro Authenticate. Z myślą o instytucjach rządowych oraz drukarniach papierów wartościowych opracowaliśmy zaawansowane rozwiązanie Arziro Plus”.

Łącząc projektowanie, bezpieczeństwo i funkcję weryfikacji
Jak zapewnia Agfa Graphics, program Arziro Authenticate 2.0 wprowadza do tworzonych projektów jeszcze bardziej niezawodne elementy, gwarantujące ich bezpieczeństwo i ochronę. Połączono tu bowiem dynamicznie generowane kody QR z wysublimowaną grafiką zabezpieczającą. Autentyczność projektu, dokumentu bądź całego produktu można w łatwy sposób sprawdzić skanując naniesiony w programie Arziro Authenticate kod za pomocą smartfonu, uzyskując jednocześnie szereg istotnych informacji na temat samego produktu.
Arziro Authenticate 2.0 umożliwia dodatkowo zacieśnienie relacji biznesowych, zwiększając zaangażowanie i zainteresowanie klienta, jak również przynosi narzędzia stworzone z myślą o e-handlu oraz zarządzaniu łańcuchem dostaw (opcja oznaczania i śledzenia). Co więcej, możliwe jest tworzenie tzw. kodów hybrydowych. W ich przypadku elementy zabezpieczające są drukowane w technice offsetowej, fleksograficznej bądź rotograwiurowej, zaś np. numery seryjne powstają w oddzielnym procesie realizowanym w druku cyfrowym (choćby inkjetowym).
„W pełni zgodna z Arziro Design 3.0, najnowsza aktualizacja Arziro Authenticate to coś więcej niż tylko rozwiązanie weryfikujące autentyczność wprowadzonych w produktach zabezpieczeń. Pojawiła się tu m.in. nowa funkcja alarmu, narzędzia znane z Google Analytics, wprowadzono też wsparcie dla kodów hybrydowych. Nawet etykiety (tagi) wykorzystywane w zarządzaniu łańcuchem dostaw mogą być personalizowane z myślą o konkretnych rynkach czy dystrybutorach – dodaje Andy Grant. – Z kolei za sprawą działającego w chmurze serwera Arziro dostępnego jako usługa SaaS, firmy mogą dodatkowo wykorzystać potencjał tkwiący w tzw. big data”.

Arziro Plus: siła możliwości
Rozwiązanie Arziro w wersji premium jest dostępne wyłącznie dla certyfikowanych drukarń, specjalizujących się w produkcji papierów wartościowych i innych materiałów typu security printing oraz dla jednostek administracji rządowej. Program wyposażono m.in. w nowy moduł Arziro Blend, który generuje nowe elementy, bazujące na jednym lub większej licznie wybranych fragmentów obrazu, przy czym zmienna jest tu zarówno odległość między liniami, jak też ich grubość. Co więcej, Arziro Plus pozwala na lepszą kontrolę finalnego efektu, także w kontekście reprodukcji tworzonych projektów.
„Arziro to rozwiązanie dedykowane zabezpieczeniom produktów powszechnego użytku, powstałe na bazie programu Fortuna, stworzonego z myślą o projektach wymagających zabezpieczeń najwyższego stopnia. Pełny pakiet Arziro to zupełnie nowe możliwości w zakresie bezpieczeństwa produktów drukowanych. Co więcej, poza funkcjami informacyjną i ochronną, oferuje on też opcje stymulujące sprzedaż i marketing produktów” – podsumowuje Andy Grant.