Agfa Graphics wprowadza na rynek wszechstronny i wydajny ploter :Anapurna M2540 FB

Firma Agfa Graphics konsekwentnie rozszerza portfolio wielkoformatowych systemów UV z rodziny :Anapurna, wychodzących naprzeciw rosnącym potrzebom rynkowym w zakresie bezpośredniego zadrukowywania sztywnych podłoży. Nowy model :Anapurna M2540 FB to płaski, wydajny ploter, oferujący zaawansowaną technologię stołu próżniowego, pozwalający na drukowanie w sześciu kolorach (CMYKLcLm) z dodatkową bielą. Jego cena jest przystępna zarówno dla użytkowników dopiero rozpoczynających swoją przygodę z produkcją wielkoformatową, jak i doświadczonych firm, oczekujących najnowszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie druku UV.


Maksymalna prędkość drukowania plotera :Anapurna M2540 FB wynosi 45 m2/h, maksymalny format to 2,54 x 1,54 m; urządzenie obsługuje media o grubości do 4,5 cm i wadze nieprzekraczającej 80 kg. Za szybkie i dokładne pozycjonowanie arkusza odpowiada tu jedenaście ruchomych punktów pasowania, które są bardzo przydatne zwłaszcza przy zleceniach dwustronnych.
Wszechstronność systemu :Anapurna M2540 FB pozwala na jego zastosowanie zarówno do małych jak i dużych aplikacji. W praktyce oznacza to możliwość jego wykorzystywania na rynkach niszowych, m.in. przy produkcji wyrobów promocyjnych czy płyt DVD. Znakomita przyczepność utrwalanych promieniami UV atramentów oraz ich szybkie i wydajne schnięcie pozwalają na bezpośrednie zadrukowywanie szkła, ceramiki czy drewna. To zaś umożliwia wykorzystanie plotera do typowych zastosowań architektonicznych czy dekoracyjnych, z drugiej strony zaś – przy produkcji systemów oznaczeń, displejów czy publikacji.
Gdy projektowaliśmy i tworzyliśmy ploter :Anapurna M2540 FB, chcieliśmy zagwarantować jego użytkownikom wszystkie funkcje niezbędne w pracy ze sztywnymi podłożami – mówi Willy Van Dromme, dyrektor ds. marketingu systemów wielkoformatowych Agfa Graphics. – W efekcie powstał płaski ploter o atrakcyjnej – także dla nowych graczy rynkowych – cenie, będący idealnym rozwiązaniem dla firm, które chcą wykonywać różnego rodzaju aplikacje o maksymalnej szerokości 2,54 m, a przy tym oczekują szybkiego zwrotu z poniesionej inwestycji. Nowy ploter oferuje tak samo niskie zużycie atramentu – 8,1 ml/m2 – jak znany już model :Anapurna M2050, co czyni go liderem rynkowym w tym segmencie urządzeń.

Za sprawą zaawansowanych rozwiązań inżynieryjnych, ploter :Anapurna M2540 FB ułatwia pracę z podłożami sztywnymi, które muszą pozostać całkowicie stabilne podczas procesu zadrukowywania; jednocześnie urządzenie oferuje bardzo szybką zmianę zlecenia. Wydajny stół próżniowy posiada dwie strefy, z których każda składa się z czterech przełączanych komór. Jego uzupełnienie stanowi funkcja zwrotnego przepływu powietrza, umożliwiająca nieinwazyjne usuwanie odpadów pozostałych z procesu drukowania oraz przemieszczanie ciężkich mediów.
Przemysłowy charakter urządzenia poskreślają też elementy jonizujące, chroniące przed negatywnym wpływem ładunków elektrostatycznych na zadrukowywane podłoże. Z kolei, aby zabezpieczyć głowice przed zbytnim nagrzewaniem podłoża, na obu stronach karetki umieszczono specjalne czujniki, eliminujące zagrożenia związane z wysoką temperaturą.
Szczególną uwagę zwracaliśmy na detale takie jak wszechstronny stół próżniowy, punkty pasowania oraz możliwość ładowania i wyładowywania prac w szybki i łatwy sposób – kontynuuje Willy Van Dromme. – Umożliwiając produkcję wysokiej jakości zleceń na wszystkich sztywnych podłożach, jesteśmy świadomi, że wynikające z tego oszczędności stają się kluczowym czynnikiem dla wielu firm. Ploter :Anapurna M2540 FB jest kierowany właśnie do przedsiębiorców oczekujących wyższej wydajności całkowitej.
Nowy system Agfa Graphics powinien zainteresować nie tylko producentów displejów czy oznaczeń, ale też firmy z innych segmentów rynkowych, poszukujące rozwiązania umożliwiającego drukowanie z wysoką jakością i stabilnością, w pełnej gamie kolorystycznej i pracującego w technologii UV. Mówimy tu choćby o produkcji wstępnych partii opakowań, materiałów promocyjnych czy specjalistycznych zastosowaniach przemysłowych, gdzie liczy się z jednej strony prędkość produkcji, z drugiej zaś – wszechstronność, wynikająca z faktu wykorzystania licznych podłoży sztywnych.

:Anapurna M2540 FB to kolejny już członek stale rosnącej rodziny wydajnych ploterów :Anapurna, drukujących w technologii UV. W zakresie druku wielkoformatowego Agfa Graphics oferuje ponadto uniwersalne systemy :Jeti oraz wysokowydajne maszyny inkjetowe klasy high-end :M-Press Tiger i :M-Press Leopard.