Agfa Graphics wyposaża Asanti – system produkcyjny dla druku wielkoformatowego – w nową technologię Adobe PDF Print Engine 3

Agfa Graphics poinformowała o zintegrowaniu stworzonego przez nią workflow Asanti, dedykowanego na rynek wielkoformatowego druku cyfrowego, z najnowszą wersją silnika rastrującego Adobe PDF Print Engine (APPE). Obie firmy wspólnie pracowały nad dostosowaniem APPE 3 do specyfiki Asanti, by zapewnić jego użytkownikom optymalną inwestycję w oprogramowanie produkcyjne. System wykorzystuje wieloletnie doświadczenia Agfa Graphics w zakresie workflow produkcyjnego dla prepressu, gdzie firma z powodzeniem rozwija swój flagowy produkt – Apogee – również oparty na zaawansowanej technologii Adobe.

„Chcemy pogratulować firmie Adobe nowej wersji silnika rastrującego, opartego na formacie PDF i będącego kolejnym etapem rozwoju zaawansowanych systemów workflow – mówi Andy Grant, szef działu oprogramowania w firmie Agfa Graphics. – Od kiedy na rynku pojawił się format PDF, a następnie JDF, ściśle współpracujemy na partnerskich zasadach z firmą Adobe, dlatego z dumą anonsujemy kolejny krok naprzód w tym zakresie: wykorzystanie silnika PDF Print Engine 3 w naszym nowym workflow Asanti”.

Adobe PDF Print Engine to jeden kluczowych elementów systemów produkcyjnych Apogee i Asanti. Integracja z APPE 3 zapewnia ich kompatybilność z najnowszymi funkcjami programów Adobe do projektowania oraz z aplikacją Adobe Acrobat XI. „Rynek druku wielkoformatowego rozwija się w szybkim tempie, rosną też jego potrzeby w zakresie automatyzacji systemów produkcyjnych workflow. Dlatego z zadowoleniem odnotowujemy fakt pojawienia się systemu Asanti, bazującego na sprawdzonej platformie Apogee. To nowe rozwiązanie jest wyposażone w silnik APPE 3, wprowadzony przez nas na rynek 5 września br. Jesteśmy wieloletnim partnerem firmy Agfa Graphics, tym bardziej cieszymy się, że staje się ona liderem w segmencie zaawansowanych rozwiązań workflow nie tylko dla sektora prepressu, ale też druku wielkoformatowego” – mówi Raman Nagpal, dyrektor ds. rozwiązań poligraficznych w firmie Adobe.

Asanti zwiększa wydajność, oszczędza czas i koszty związane z przygotowaniem zleceń oraz drukiem wielkoformatowym, realizowanym przez producentów displejów czy systemów oznaczeń. Rozwiązanie to umożliwia obsługę plików, zarządzanie barwą, rastrowanie oraz wstępną weryfikację poprawności dokumentu w ramach jednego workflow, bazującego na formacie PDF. Jego funkcjonalność zwiększają moduły renderingu i pełnej kontroli produkcji z wykorzystaniem formatu JDF. System Asanti został po raz pierwszy zaprezentowany przez Agfa Graphics na czerwcowych targach Fespa 2013 w Londynie, zaś jego północnoamerykańska premiera odbędzie się w październiku br. podczas forum i konferencji SGIA organizowanej na Florydzie.

Nieco wcześniej z jego zaletami będą mogli zapoznać się uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji Użytkowników Systemów Apogee i Asanti. Formuła spotkania, odbywającego się już po raz czternasty, została w tym roku zmodyfikowana tak, by uwzględniała potrzeby zarówno firm z segmentu druku wielkoformatowego (potencjalnych użytkowników Asanti), jak też z obszaru prepressu (stosujących w codziennej produkcji system Apogee). Szczegóły konferencji, zaplanowanej na 15-16 października, znajdą się w osobnej informacji prasowej.