Agfa Graphics wyznacza nowe standardy w zakresie pełnoformatowych systemów CtP

Agfa Graphics poinformowała o stworzeniu nowej, udoskonalonej wersji głowic naświetlających, wykorzystywanych w jej termicznych naświetlarkach CtP formatu B1 (:Avalon N8-60 oraz :Avalon N8-80). Oferują one wyższy poziom niezawodności, wpływają na redukcję zużycia energii i zapewniają bardziej stabilny i wydajny proces wykonywania form drukowych. Najszybszy model naświetlarki Agfa Graphics, wyposażony w nową głowicę, pracuje z wydajnością ponad 65 płyt/h.

Agfa Graphics wciąż wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania w zakresie naświetlania płyt. Jej nowe pełnoformatowe modele oparte na technologii termicznej (:Avalon N8-60 i :Avalon N8-80) zostały wyposażone w laserowe głowice naświetlające nowej generacji, zapewniające wyższą jakość obrazowania i zwiększoną wydajność. To zapewnia z kolei wyższą niezawodność produkcji i stabilną jakość procesu przygotowania form drukowych, wpływając na większą konkurencyjność firm stosujących rozwiązania Agfa Graphics w codziennej produkcji.

Nowe urządzenia są kompatybilne ze wszystkimi płytami termoczułymi z oferty Agfa Graphics i przeznaczone są do różnych zastosowań akcydensowych i opakowaniowych wykorzystujących technikę drukowania offsetowego. Szeroki zakres obsługiwanych formatów płyt pozwala na obsługę wielu maszyn drukujących dostępnych na rynku.

Połączenie nowych rozwiązań głowic naświetlających zastosowanych w urządzeniach :Avalon N8 i naszych płyt opartych na technologii ThermoFuse – takich jak niewymagające wywoływania chemicznego płyty :Azura TS oraz :Amigo TS – oznacza dla użytkownika najwyższą wydajność działania i jakość produkcji – mówi Eddy de Dobbeleer z działu marketingu urządzeń wyjściowych Agfa Graphics. – Naświetlarki wyposażone w nowe głowice, w połączeniu ze stworzonym przez Agfa Graphics systemem produkcyjnym :Apogee i technologią rastra :Sublima (XM), przewyższają wszystkie dostępne obecnie na rynku rozwiązania pod względem prędkości, łatwości użytkowania i stabilności procesu.

Z uwagi na zróżnicowane potrzeby klientów w zakresie obciążenia produkcją i wykorzystania sprzętu, naświetlarki :Avalon N8-60 i :Avalon N8-80 są oferowane w wersjach o różnej prędkości.

Z myślą o większej łatwości użytkowania, na nowo zaprojektowano w nich automatyczne podajniki do płyt, zarówno jedno- jak i wielokasetowe. Ich ładowanie jest teraz o wiele prostsze; co więcej – można tę czynność wykonywać także podczas procesu naświetlania.

W nowej wersji systemów :Avalon N8 wzięto też pod uwagę aspekt ekologiczny. Naświetlarki zostały wyposażone w tryb czuwania („standby”), który pozwala na redukcję energii o 85% bez wpływu na wydajność całego procesu. To kolejna innowacja Agfa Graphics powodująca, że proces przygotowania form drukowych staje się jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska.

Nowa linia naświetlarek :Avalon wpisuje się w strategię Agfa Graphics uwzględniającą wiarę firmy w potęgę druku oraz jej innowacyjne podejście w kwestii wdrażania jak największej ilości rozwiązań zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju.