Agfa i HYBRID Software: partnerstwo w obszarze specjalistycznego oprogramowania dla branży poligraficznej

Agfa poinformowała o rozszerzeniu współpracy (obecnie uwzględniającej technologię RIP) z grupą Global Graphics o rozwiązania w zakresie specjalistycznego oprogramowania dla rynku poligraficznego (m.in. opakowaniowego), oferowane przez HYBRID Software.

Umowa OEM podpisana z HYBRID Software (firmą wchodzącą w skład Global Graphics) oznacza, że dział offsetowy Agfa uzyska pełen dostęp do know-how technologicznego tego producenta oraz do pełnego portfolio tworzonych przez niego rozwiązań software’owych. HYBRID Software koncentruje się przede wszystkim na oprogramowaniu korporacyjnym dla firm z segmentu drukowania opakowań.

– Jest nam niezmiernie miło zaanonsować fakt rozszerzenia współpracy z Global Graphics o rozwiązania z oferty HYBRID Software. Jest to następny krok we wspólnych działaniach oraz droga do tworzenia innowacyjnych i proklienckich rozwiązań, bazujących na naszej obecnej wiedzy i doświadczeniu. Będą one skierowane do firm z różnych segmentów rynku poligraficznego, zarówno obecnych jak i tych, które dopiero powstaną – mówi Andy Grant, kierujący działem Software w firmie Agfa.

Guido Van der Scheuren, prezes Global Graphics PLC, dodaje: „Cieszymy się z rozszerzenia naszej dotychczasowej współpracy z firmą Agfa. Pozwoli nam ona wzmocnić i rozwijać portfolio rozwiązań HYBRID Software, jak też optymalizować kolejne wersje oprogramowania z jej oferty”.

O partnerze firmy Agfa słów kilka

HYBRID Software posiada oddziały w Belgii, Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych, jak też dysponuje globalną siecią partnerską. Firma koncentruje się na tworzeniu specjalistycznych, innowacyjnych rozwiązań software’owych dla rynku poligraficznego, m.in. dedykowanych produkcji opakowań.

Wśród oferowanych przez nią programów są m.in.: system workflow CLOUDFLOW, PACKZ oraz edytor Stepz, jak też liczne rozwiązania dedykowane integracji systemowej. Jak zapewnia HYBRRID Software, oferują one unikalne przewagi rynkowe w postaci: natywnych systemów workflow bazujących na formacie PDF, niezależne od danego dostawcy rozwiązań spełniających powszechne standardy rynkowe, skalowalnej technologii oraz niskiego całkowitego kosztu użytkowania. Firma podaje, że na co dzień korzysta z nich ponad tysiąc klientów z całego świata, zarówno działających w obszarze prepressu jak i drukowania, reprezentujących różne segmentu rynku: produkcję etykiet i opakowań (w tym kartonowych i wykonanych z tektury falistej), druk wielkoformatowy oraz cyfrowy.