Agfa i Multicam Plus nawiązują współpracę w zakresie sprzedaży rozwiązań do druku inkjetowego w branży meblarskiej

We wrześniu br. Agfa podpisała umowę agencyjną z Multicam Plus – dostawcą zaawansowanych rozwiązań produkcyjnych dla przedsiębiorstw z branży meblarskiej. Na jej podstawie w ofercie drugiej z wymienionych firm znalazły się bazujące na energooszczędnej technologii UV LED plotery inkjetowe z serii Anapurna i Jeti oraz sterujące nimi oprogramowanie Asanti. Pierwszym efektem współpracy była obecność firmy Agfa na stoisku Multicam Plus podczas targów Drema 2018, odbywających się w połowie września br. w Poznaniu.

„Nasze rozwiązania produkcyjne, wykorzystujące technologię inkjet UV LED, w coraz większym stopniu znajdują zastosowanie poza typową branżą poligraficzno-reklamową – mówi Przemysław Arabski, kierujący działem druku cyfrowego firmy Agfa w Polsce. – Jednym z kluczowych segmentów, do jakiego chcemy z nimi docierać, jest – bardzo silna w naszym kraju – branża meblarska. Mamy tu już za sobą pierwsze wdrożenia, niemniej od pewnego czasu poszukiwaliśmy partnera handlowego, znającego ten rynek i specjalizującego się w obsłudze działających na nim przedsiębiorstw. Firma Mulicam Plus z kolei była zainteresowana nawiązaniem współpracy z dostawcą zaawansowanych rozwiązań do zadrukowywania mediów stosowanych w branży meblarskiej. Nasze plotery okazały się właściwym uzupełnienie jej portfolio, a my cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę z tak doświadczonym dostawcą”.
Paweł Boratyński, jeden ze współwłaścicieli Multicam Plus, dodaje: „Od około dziesięciu lat dostarczamy do firm meblarskich, producentów drzwi, podłóg itp. z Polski zaawansowane rozwiązania techniczne, np. zaprezentowane na targach w Poznaniu wysokowydajne szlifierki czy linie do uszlachetniania. Z uwagi na potrzeby zgłaszane przez naszych klientów, oczekujących coraz większej kompleksowości oferty, podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu jej o maszyny do bezpośredniego zadruku w technice inkjet UV. Analiza działających na rynku dostawców pokazała, że Agfa to optymalny z naszego punktu widzenia partner, oferujący najlepsze rozwiązania i profesjonalną obsługę posprzedażową”.

Na bazie umowy, zawartej we wrześniu br., w ofercie handlowej Multicam Plus znalazły się wszystkie produkowane przez firmę Agfa plotery inkjetowe z serii Anapurna i Jeti oraz sterujące nimi oprogramowanie Asanti. Pierwszą okazją do ich wspólnej promocji były targi Drema w Poznaniu. Na stoisku Multicam Plus znalazły się próbki materiałów, wykorzystywanych w produkcji i dekorowaniu mebli, zadrukowanych w ploterze firmy Agfa. Z myślą o gościach odwiedzających stoisko przez całe targi byli na nim obecni przedstawiciele jej działu inkjetowego.
„Nasz debiut w roli uczestnika targów Drema można uznać za udany – mówi Przemysław Arabski. – Odbyliśmy na nich szereg rozmów z firmami potencjalnie zainteresowanymi wdrożeniem ploterów inkjetowych w ramach swojego ciągu technologicznego. Nasz partner – Multicam Plus – zaaranżował też pierwsze spotkania z ważnymi graczami na tym rynku. Liczymy zatem na długookresową i owocną dla obu stron współpracę”.

Multicam Plus to firma założona przed dekadą przez Pawła Boratyńskiego i Mariusza Tomczaka. Od wielu lat jest polskim przedstawicielem znanych na rynku meblarskim producentów: Bürkle (maszyny do uszlachetniania powierzchni), Weber (szlifierki szerokotaśmowe), Venjakob (urządzenia do lakierowania natryskowego), Gottschild (urządzenia do polerowania powierzchni) oraz Kuper i Mayer (maszyny do obróbki forniru). Ma za sobą liczne wdrożenia w największych firmach z tej branży, działających w Polsce.
„Plotery Agfa są komplementarne w stosunku do naszej obecnej oferty. Tworzą ją wyłącznie rozwiązania z najwyższej półki, oferowane przez globalnych graczy o uznanej marce. W tym przypadku, jako uzupełnienie druku cyfrowego, możemy też zaoferować nakładarki walcowe Bürkle do zabezpieczenia grafiki lakierami UV w różnym stopniu połysku lub przygotowania podłoża do nadruku. Takie wspólne działania, w połączeniu z doświadczeniem producentów lakierów, dają klientowi końcowemu dobrze dopracowaną technologię i profesjonalne wsparcie techniczne na każdym etapie projektu. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mieli okazję świętować pierwsze wspólne wdrożenia ploterów Agfa u naszych klientów” – mówi Paweł Boratyński.