Agfa na targach FESPA 2021: przemysłowe rozwiązania inkjetowe do zadrukowywania podłoży sztywnych i giętkich

„Nowy początek. Nowe możliwości” – pod takim hasłem Agfa będzie prezentować swoje rozwiązania inkjetowe podczas zbliżających się targów FESPA w Amsterdamie (12-15 października br.). Firma zamierza jednocześnie celebrować stopniowe „otwieranie” się świata oraz związaną z tym możliwość spotkania się ze swoimi klientami i partnerami branżowymi. Wśród prezentowanych przez nią podczas pokazów „na żywo” (na stoisku nr 1-E20) maszyn znajdą się m.in. niedawno wprowadzone do jej oferty: hybrydowy ploter Jeti Tauro H3300 UHS LED (dedykowany różnym podłożom sztywnym i giętkim) oraz ploter sublimacyjny Avinci CX3200, przeznaczony do zadrukowywania tekstyliów. Z myślą o klientach z naszego kraju na stoisku firmy Agfa będą obecni przedstawiciele jej polskiego działu inkjetowego.

„Spotkaj bestię” – pierwsze pokazy plotera Jeti Tauro H3300 UHS LED
Targi w Amsterdamie będą pierwszą okazją dla firmy Agfa do zaprezentowania jej „flagowego okrętu” wśród hybrydowych rozwiązań klasy high-end, dedykowanych rynkowi Sign & Display – Jeti Tauro H3300 UHS LED. Ochrzczony przez producenta mianem „bestii” (z uwagi na jego wydajność i solidną konstrukcję) ploter obsługuje różne media sztywne i giętkie o szerokości maksymalnej 3,3 m i jest przeznaczony do realizacji wysokowydajnych prac w trybie 24/7. Jak podkreśla Agfa, najwyższa jakość druku jest tu utrzymana nawet w najszybszym trybie produkcji (przy dwóch przejściach), wynoszącym do 600 m2/h. Poza zleceniami charakterystycznymi dla rynku Sign & Display, parametry Jeti Tauro H3300 UHS LED predestynują go do obsługi prac bazujących na tekturze falistej. Dostępny jest w sześciu konfiguracjach – cztery z nich uwzględniają obsługę podłoży sztywnych (płaskich), dwa – zlecenia realizowane przy użyciu materiałów podawanych z roli. Na targach FESPA ploter będzie prezentowany w wersji z ręcznym podawaniem mediów i automatycznym odbieraniem wydrukowanych zleceń.

Na stoisku nie zabraknie innej tegorocznej premiery – plotera sublimacyjnego Avinci CX3200, dedykowanego rynkowi soft signage.

Kolejna nowość z oferty firmy Agfa, jaka znajdzie się na jej targowym stoisku, to Avinci CX3200. Jest to ploter sublimacyjny, dedykowany materiałom typu soft signage o szerokości maksymalnej 3,2 m. Jak podkreśla producent, umożliwia on realizację prac o żywej kolorystyce z zastosowaniem szerokiego spektrum podłoży poliestrowych, przeznaczonych do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych, np. o charakterze reklamowym bądź dekoracyjnym. Maszyna umożliwia bezpośrednie zadrukowywanie materiału bądź też wykorzystanie papieru transferowego jako etapu pośredniego.

Trzecim z prezentowanych na stoisku rozwiązań będzie Oberon RTR3300 – wysokowydajny ploter inkjetowy do zadrukowywania materiałów giętkich w trybie “roll to roll”.

Trzecim z prezentowanych na targach FESPA urządzeń będzie Oberon RTR3300 – ploter klasy high-end, pracujący w trybie „z roli na rolę” i obsługujący podłoża giętkie o szerokości do 3,3 m. Zdaniem producenta łączy on w sobie najwyższą jakość reprodukcji z wysoką wydajnością i łatwością obsługi. Dzięki zastosowanej tu technologii utrwalania wydruków UV LED i chłodzonej wodą płycie drukowej, może on obsługiwać także materiały giętkie, wrażliwe na wysokie temperatury. Opcja podwójnej roli pozwala z kolei na zwiększenie jego wydajności przy zleceniach, gdzie możliwe jest jednocześnie zadrukowywania dwóch zwojów z materiałem o mniejszej szerokości.

Wszystkie prezentowane na targach maszyny Agfa będą sterowane stworzonym przez firmę, dedykowanym produkcji wielkoformatowej systemem workflow – Asanti. Jak podkreśla producent, znacząco usprawnia on cały proces produkcyjny, zapewnia stabilność i spójność kolorystyczną, bazując na algorytmach umożliwiających optymalizację zużycia atramentów.

W części stoiska znajdzie się specjalna strefa aplikacji, w której zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z różnymi pracami wykonanymi z udziałem poszczególnych maszyn z oferty firmy Agfa i dedykowanych im atramentom, posiadającym proekologiczny certyfikat GREENGUARD Gold. Targi będą też okazją do dyskusji z obecnymi na nich ekspertami firmy Agfa, na temat szerokich i zróżnicowanych możliwości oferowanych przez jej rozwiązania dla rynku druku wielkoformatowego.

Kolejna specjalna przestrzeń to „Strefa inkjetu przemysłowego”. Tu również znajdą się liczne próbki wydruków wykonanych z wykorzystaniem rozwiązań Agfa. Do dyspozycji gości będą przedstawiciele firmy zajmujący się przemysłowymi zastosowaniami jej maszyn i materiałów. Wśród promowanych w tej części stoiska zintegrowanych rozwiązań znajdą się m.in.: Alussa – dedykowane zadrukowywaniu naturalnej skóry oraz InterioJet – przeznaczone do zadrukowywania warstw składowych laminatów. Firma zaprezentuje też produkowane we własnym zakresie wysokowydajne atramenty inkjetowe, zarówno UV jak i wodne pigmentowe. Znajdują one zastosowanie przy szerokiej gamie aplikacji przemysłowych, realizowanych przy ścisłej współpracy z partnerami korzystającymi z nich na bazie umów OEM, jak też z ich klientami.

„Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas targów FESPA – mówi Adriana Piotrowska-Ineksiak, kierująca działem druku inkjetowego w Polsce. – Będą miały one dla nas szczególny wydźwięk, gdyż spotkamy się z naszymi klientami i partnerami biznesowymi po wielu miesiącach przerwy w organizowanych w skali świata wydarzeniach branży, z drugiej strony zaś – pokażemy na nich kilka zupełnie nowych rozwiązań, do tej pory anonsowanych jedynie w konwencji online. Cieszymy się ogromnie z możliwości pokazania w przestrzeni targowej naszych flagowych rozwiązań w obszarze druku hybrydowego – Jeti Tauro H3300 UHS LED, jak też realizacji prac typu soft signage na materiałach poliestrowych – Avinci CX3200. Raz jeszcze zapraszamy do Amsterdamu”.