Agfa na targach Fespa Global Print Expo 2020: prezentacje druku o szerokości 3,3 m w trybie płaskim oraz „z roli na rolę”

Nowo wprowadzony do sprzedaży ploter rolowy Oberon RTR3300 i znana już z wdrożeń rynkowych maszyna Jeti Tauro H3300 LED FullAuto (w wersji w pełni zautomatyzowanej, z podajnikiem i odbiornikiem) – to główne atrakcje, jakie firma Agfa przygotowuje na zbliżające się targi Fespa Global Expo 2020. Wystawa odbędzie się w dniach 24-27 marca br. w Madrycie, a belgijski producent będzie na niej obecny na stoisku nr D10 w pawilonie 5. Z myślą o zwiedzających z naszego kraju będą na nim obecni przedstawiciele polskiego oddziału firmy Agfa.

„Pierwszy kwartał tego roku to bardzo intensywny okres dla naszego działu inkjetowego – mówi Adriana Piotrowska-Ineksiak, regionalny szef sprzedaży  w polskim oddziale firmy Agfa. – W połowie lutego byliśmy obecni z własnym stoiskiem na targach RemaDays Warsaw, zaś niespełna półtora miesiąca później mamy przyjemność zaprosić przedstawicieli branży druku wielkoformatowego na najważniejsze z ich punktu widzenia wydarzenie – wystawę Fespa Global Print Expo. W obu przypadkach obecność firmy Agfa to już doroczna tradycja. Podczas gdy w Warszawie zaprezentowaliśmy nieco mniejsze urządzenie, drukujące na mediach sztywnych o polu zadruku 2,54 x 1,54 m, w Madrycie nasze stoisko zostanie zdominowane przez aplikacje w formacie przekraczającym 3 metry, realizowane zarówno na mediach sztywnych, jak i giętkich. Szczególne zainteresowanie z pewnością będzie wzbudzał zupełnie nowy ploter w naszej ofercie, jakim jest model Oberon RTR3300, ale jesteśmy przekonani, że z równie dużym zainteresowaniem spotkają się prezentacje urządzenia Jeti Tauro H3300 LED FullAuto, dedykowanego wysokonakładowej produkcji w trybie płaskim”.

Oberon RTR3300 – elastyczna i wydajna produkcja w trybie „z roli na rolę”

Na stoisku nie zabraknie nowego urządzenia w ofercie firmy Agfa – rolowego plotera Oberon RTR3300

Jedną z dwóch „gwiazd” stoiska firmy Agfa będzie ploter Oberon RTR3000, jaki wzbogacił niedawno jej portfolio w zakresie wielkoformatowego druku realizowanego w trybie „z roli na rolę”. Maszyna obsługuje różnorodne media giętkie o szerokości maksymalnej 3,3 m i – podobnie jak pozostałe urządzenia tego producenta – bazuje na technologii UV LED. „To bardzo duża zaleta naszych rozwiązań – podkreśla Adriana Piotrowska-Ineksiak – gdyż znacząco rozszerza spektrum wykorzystywanych w nich podłoży m.in. o materiały wrażliwe na wysoką temperaturę. Zastosowanie promienników UV LED, w miejsce tradycyjnych lamp rtęciowych, wpływa jednocześnie na proekologiczność i energooszczędność całego rozwiązania (wynikające przede wszystkim z mniejszego o 50% poboru prądu przez promienniki LED w porównaniu z tradycyjnymi lampami, jak też dużo mniejszą emisję ciepła i brak emisji ozonu), gdyż maszyna nie wymaga rozgrzewania do pracy, ani też schładzania po jej zakończeniu. Moduły UV LED charakteryzują się też dużo większą żywotnością w porównaniu do lamp UV, równą cyklowi życia urządzenia. Wprowadzono je również w celu stworzenia kompaktowej karetki drukującej, która jest mniejsza i lżejsza od wcześniejszych wersji”.
Oberon RTR3300 drukuje na różnego rodzaju materiałach giętkich aplikowanych w trybie „z roli na rolę”, wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa z segmentu Sign & Display. Maszyna posiada funkcję „dual roll”, umożliwiającą drukowanie dwóch zwojów z materiałem jednocześnie, o szerokości 1,6 m każdy. „To zwiększa jej wydajność przy tego typu pracach, gdyż pozwala w tym samy czasie obsługiwać dwie role, co z kolei skraca o połowę czas realizacji zlecenia – dodaje Adriana Piotrowska-Ineksiak. – Warto również zwrócić na inne zastosowane w niej rozwiązania, z których część jest unikalna w skali całego rynku: chłodzony wodą stół, utrzymujący temperaturę pokojową w strefie drukowania; specjalny system podawania mediów; „inteligentną” funkcję wielu kolejek; opcję redukującą ilość generowanych odpadów; podświetlaną skrzynkę do inspekcji prac typu backlit oraz podwójną kurtynę świetlną, zapewniającą ciągłość pracy maszyny. Na uwagę zasługują też funkcja obsługi siatek typu mesh oraz dedykowane maszynie Oberon RTR3300 atramenty UV LED, posiadające proekologiczny certyfikat Greenguard Gold”.
Ten ostatni został niedawno przyznany kilku różnym atramentom wyprodukowanym przez firmę Agfa z myślą o konkretnych modelach jej rozwiązań wielkoformatowych. „Jest on gwarancją dla naszych klientów, że użytkowane przez nich materiały eksploatacyjne spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania względem emisji związków chemicznych do atmosfery. Oznacza to, że wydruki realizowane np. w ploterze Oberon RTR3300 mogą znaleźć zastosowanie także we „wrażliwych” przestrzeniach wewnętrznych, jak szkoły czy placówki ochrony zdrowia” – podkreśla Adriana Piotrowska-Ineksiak.
Maszyna, podobnie, jak pozostałe plotery z oferty firmy Agfa – jest sterowana najnowszą wersją systemu workflow, dedykowanego produkcji wielkoformatowej – Asanti 4.0.

Jeti Tauro H3300 LED FullAuto – w Madrycie w wersji flatbed z pełną automatyką podająco-odbierającą

Jeti_Tauro_H3300_LED: Na targach Fespa ploter Jeti Tauro H3300 LED FullAuto zostanie zaprezentowany w wersji w pełni zautomatyzowanej, z podajnikiem i odbiornikiem

Druga z prezentowanych podczas targów Fespa maszyn to przedstawiciel znanego już z licznych wdrożeń rynkowych (także w polskich przedsiębiorstwach z branży opakowaniowej i dekoratorskiej) modelu Jeti Tauro H3300 LED FullAuto. W Madrycie ploter ten zostanie pokazany w wariancie uwzględniającym zadrukowywanie – w trybie płaskim – mediów sztywnych w formacie maksymalnym 3,34 x 4 m, oferującym przy tym pełną automatyzację w zakresie podawania oraz odbierania nawet czterech  brytów. Urządzenie w najszybszym trybie pracuje z prędkością do 453 m2/h, oferując zadrukowywanie różnorodnych podłoży (także nietypowych) w sześciu kolorach z opcjonalną bielą i primerem.
„Jeti Tauro H3300 LED, zwłaszcza w wersji w pełni automatycznej, to prawdziwy „koń roboczy”, dedykowany produkcji wysokonakładowej, realizowanej na różnorodnych podłożach sztywnych. Skierowany jest do wszystkich drukarń i przedsiębiorstw reprezentujących inne branże, którym zależy na uzyskaniu obrazów z wyrazistymi szczegółami, szybkiej dalszej obróbce wydruków utrwalanych za pomocą energooszczędnych promienników UV LED oraz niskim zużyciu atramentu. Wysoka jakość, precyzja odwzorowania nawet małych detali, trwałość wydruków, proekologiczność – to najkrótsza charakterystyka plotera Jeti Tauro H3300 LED, który znakomicie uosabia hasło przyświecające naszej działalności w obszarze druku wielkoformatowego: „Extreme Productivity – Extreme Quality”, a więc „Najwyższa wydajność – najwyższa jakość”.

Jak wynika z zapowiedzi firmy Agfa, na stoisku – poza pracującymi przez wszystkie dni targowe maszynami, realizującymi różne prace – będą dostępne również liczne próbki wydruków wykonanych w wielkoformatowych rozwiązaniach tego producenta. „To nieodłączna część naszej ekspozycji na wszystkich targach, gdzie promowane są plotery marki Agfa – mówi Adriana Piotrowska-Ineksiak. – Co więcej, podobnie jak to miało miejsce w przypadku targów RemaDays Warsaw, część elementów stoiska na Fespie również będzie wykonana w oferowanych przez nas ploterach. Dzięki temu zwiedzający będą mogli przekonać się o ich praktycznym zastosowaniu. Już dziś zatem zapraszamy do Madrytu i do odwiedzenia nas podczas tej – ważnej dla całej branży druku wielkoformatowego – wystawy”.