Agfa na targach RemaDays Warsaw 2019: prezentacje hybrydowego plotera Anapurna H1650i LED

Po raz kolejny wśród wystawców targów RemaDays Warsaw, odbywających się w dniach 13-15 lutego br. w centrum Ptak Expo w Nadarzynie k. Warszawy, znajdzie się firma Agfa. Na jej stoisku (nr P17 w pawilonie F) będzie prezentowany hybrydowy ploter Anapurna H1650i LED, bazujący na energooszczędnej technologii UV-LED. Stoisko firmy zostanie zaprojektowane i wykonane (m.in. przy użyciu maszyn Agfa) przez firmę Kseroplast-Plus, wieloletniego użytkownika rozwiązań tej marki.

Targi RemaDays Warsaw na stałe wpisały się do kalendarza wydarzeń branżowych, w których regularnie uczestniczy polski oddział firmy Agfa. Michał Śliz – jego dyrektor zarządzający tak argumentuje tę decyzję: „Impreza ta wyrosła na najważniejsze wydarzenie wystawiennicze, dedykowane branży poligraficznej i reklamowej w naszym kraju. Pojawiliśmy się na niej po raz pierwszy w 2014 roku i każda kolejna edycja RemaDays Warsaw utwierdza nas w przekonaniu, że warto tam być. Po pierwsze to znakomita okazja do spotkania z klientami i użytkownikami produktów Agfa, zarówno ploterów bazujących na technice inkjet UV, jak też rozwiązań prepressowych. Tym bardziej, że część z nich ma tu swoje stoiska. Traktujemy je także jako bardzo dobre miejsce do pozyskania nowych kontaktów handlowych – mamy za sobą wiele wdrożeń (przede wszystkim jeżeli chodzi o plotery tradycyjnie prezentowane na naszym stoisku) w firmach, z którymi po raz pierwszy zetknęliśmy się na targach RemaDays Warsaw”.

W tym roku z myślą o odwiedzających jej stoisko, Agfa zaprezentuje nowy hybrydowy ploter Anapurna H1650i LED. Podobnie jak wszystkie pozostałe rozwiązania inkjetowe z jej oferty, bazuje on na energooszczędnej technologii UV LED, gdzie tradycyjne lampy rtęciowe zastąpiono promiennikami LED. Dzięki temu w maszynach tych możliwe jest zastosowanie mediów wrażliwych na wysokie temperatury. Zastosowanie tej technologii niesie za sobą też aspekty ekologiczny (niższe zużycie energii) oraz ekonomiczny (brak konieczności rozgrzewania i schładzania maszyn).
„Targi RemaDays Warsaw pozwolą naszym obecnym i potencjalnym klientom przekonać się o jego wszechstronności w zakresie obsługiwanych podłoży – mówi Przemysław Arabski, kierujący polskim działem druku cyfrowego firmy Agfa. – Anapurna H1650i LED to rozwiązanie, które pojawiło się ostatnio i umożliwia łatwe i ekonomiczne wejście w świat drukowania wielkoformatowego tym, dla których wystarczająca jest szerokość do 1650 mm. Mamy nadzieję, że targowe prezentacje, uwzględniające różnorodne aplikacje i materiały, także te nietypowe, zaowocują wdrożeniami tego najmniejszego modelu”.
Urządzenie to drukuje w trybie jednoprzebiegowym w czterech kolorach z dodatkową bielą (także w tzw. wariancie „kanapkowym”) lub w sześciu kolorach z prędkością maksymalną 63 m2/h. Obsługuje zarówno media sztywne jak i giętkie (w arkuszach lub z roli) o grubości do 4,5 cm i formacie do 1,65 x 3,2 m. Są one transportowane na pasie z podsysem podobnie jak pozostałe, dobrze znane modele hybrydowe.
„Najmniejszy model z rodziny maszyn hybrydowych Anapurna łączy wysoką jakość druków znaną z większych modeli bardzo popularnych wśród naszych Klientów – dodaje Przemysław Arabski. – Chwalą sobie m.in. opcję koloru białego oraz oprogramowanie workflow Asanti, sterujące urządzeniem i oferujące m.in. możliwość określania własnych profili kolorystycznych oraz zintegrowane sterowanie nawet kilkoma urządzeniami”.

Poza ploterem Anapurna H1650i LED, na stoisku firmy Agfa będą też dostępne liczne próbki i przykłady wydruków wykonanych z udziałem jej rozwiązań bazujących na technice inkjet UV. „Za jego wykonanie odpowiada firma Kseroplast-Plus, która jest użytkownikiem trzech maszyn wielkoformatowych Agfa. Sądzimy, że będzie to ciekawy sposób zaprezentowania możliwości tych maszyn i jakości przez nie oferowanych” – dodaje Przemysław Arabski.
Na stoisku Agfa obecni będą przedstawiciele działów druku cyfrowego oraz cyfrowego prepressu tej firmy. „Zapraszamy do odwiedzenia nas na targach RemaDays Warsaw 2019, które – jak sądzimy – będą świetną okazją do wielu spotkań i dyskusji. Zainteresowanych indywidualnymi prezentacjami prosimy o wcześniejszy kontakt z naszym polskim oddziałem” – podsumowuje Michał Śliz.