Agfa na targach RemaDays Warsaw 2022: prezentacje hybrydowego plotera Anapuna H2500i LED

Hybrydowy ploter Anapurna H2500i LED będzie główną atrakcją stoiska firmy Agfa podczas zbliżających się targów RemaDays Warsaw 2022. Wystawa odbędzie się w dniach 23-25 marca na terenach Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy. Na stoisku nr N17 w hali F Agfa będzie promowała – poza wspomnianym urządzeniem – także inne rozwiązania ze swojego bogatego portfolio, dedykowanego przemysłowemu drukowi cyfrowemu. Do dyspozycji gości będą m.in. próbki wykonane z udziałem maszyn i atramentów z jej oferty. Również elementy konstrukcyjne stoiska zostaną wykonane z zastosowaniem rozwiązań inkjetowych Agfa.

„Targi RemaDays Warsaw 2022 to pierwsze od dwóch lat wydarzenie branżowe w Polsce, na którym będziemy obecni z naszą ofertą – mówi Adriana Piotrowska-Ineksiak, kierująca polskim oddziałem druku cyfrowego Agfa. – W tym czasie nasze portfolio było systematycznie wzbogacane o nowe rozwiązania, zarówno sprzętowe, jak i materiałowe oraz software’owe. Realizujemy też dedykowane projekty, m.in. związane z zadrukowywaniem podłoży specjalnych jak skóra czy tekstylia. Mamy zatem wiele interesujących informacji do przekazania, a na stoisku będą dostępne różne aplikacje wykonane na ploterach inkjetowych i sublimacyjnych Agfa oraz z zastosowaniem naszych atramentów. Z myślą o naszych gościach targowych zaprezentujemy hybrydowy model Anapurna H2500i LED”.

Anapurna H2500i LED – aplikacje na mediach sztywnych i giętkich o szerokości maksymalnej 2,5 m
Ploter, jaki zostanie zaprezentowany na stoisku firmy Agfa, ma już ugruntowaną pozycję rynkową, także w Polsce. „Chcieliśmy zaprezentować rozwiązanie dojrzałe, na którym bazuje produkcja wielkoformatowa licznej grupy naszych klientów. Są wśród nich zarówno duże koncerny, jak i mniejsze, rodzinne firmy. To świadczy o jego wszechstronności i elastyczności względem realizowanych aplikacji – ich nakładów, wykorzystywanych podłoży czy docelowych zastosowań drukowanych na maszynie prac” – mówi Adriana Piotrowska-Ineksiak.
Anapurna H2500i LED bazuje – podobnie jak wszystkie rozwiązania inkjetowe z oferty Agfa – na technologii UV LED. „Model ten był pierwszym w naszej ofercie, w którym zastosowane zostały promienniki UV LED w miejsce tradycyjnych lamp rtęciowych – podkreśla Adriana Piotrowska-Ineksiak. – Siłą rzeczy więc ma najdłuższą tradycję rynkową jeżeli chodzi o te rozwiązania. UV LED niesie ze sobą wiele zalet, m.in. w kontekście energooszczędności oraz możliwości zastosowania szerszego spektrum materiałów. Dzięki znacząco niższej temperaturze niezbędnej do utrwalania wydruków – rzędu 25-30 stopni Celsjusza – pozwala on na zastosowanie cienkich podłoży, wrażliwych na wysoką temperaturę. Wyeliminowano w nim także szereg elementów mechanicznych, niezbędnych w przypadku klasycznych lamp rtęciowych. Kolejną jego zaletą jest żywotność promienników UV LED równa całemu okresowi eksploatacji maszyny. Oznacza to brak konieczności wymiany tych newralgicznych dla każdego plotera elementów eksploatacyjnych”.
Anapurna H2500i LED to ploter hybrydowy, zadrukowujący sztywne i giętkie podłoża o szerokości maksymalnej 2,5 m. Maszyna drukuje w trybie CMYKLcLm z dodatkową bielą. Ta ostatnia może być aplikowana w różnych wariantach: przed lub po nadruku wielokolorowym, do nanoszenia elementów wybiórczo bądź w tzw. trybie kanapkowym (kolor/biel/kolor). Ploter pracuje z prędkością do 115 m2/h (w trybie „draft”).
„Mamy nadzieję, że jego prezentacje, z wykorzystaniem różnorodnych podłoży sztywnych i giętkich, spotkają się z dużym zainteresowaniem zwiedzających i że Anapurna H2500i LED stanie się jedną z „gwiazd” targów RemaDays Warsaw” – dodaje Adriana Piotrowska-Ineksiak.

Bogactwo zastosowań, coraz szersze portfolio rozwiązań inkjetowych
Tradycyjnie stoisko firmy Agfa zostanie wykonane z udziałem maszyn i materiałów z jej oferty, skierowanych na rynek druku inkjetowego. „Konwencja naszej obecności na targach RemaDays Warsaw uwzględnia – poza prezentacjami maszyny podczas pracy – promowanie także innych rozwiązań, dedykowanych produkcji przemysłowej i oraz zastosowaniom Sign & Display – mówi Adriana Piotrowska-Ineksiak. – Elementy konstrukcyjne stoiska zostaną wykonane na naszych maszynach, a do dyspozycji gości będą liczne aplikacje o charakterze użytkowym, reklamowym czy dekoracyjnym, również wykonane z zastosowaniem rozwiązań inkjetowych Agfa”.
„W ostatnich kilkunastu miesiącach w naszej ofercie pojawiły się nowe rozwiązania w obszarze przemysłowego druku cyfrowego, które również będziemy promować podczas targów RemaDays Warsaw” – kontynuuje Adriana Piotrowska-Ineksiak. Do kluczowych premier ubiegłego roku należały: bazujący na technice inkjetowej hybrydowy ploter Jeti Tauro H3300 UHS LED, z uwagi na swój potencjał ochrzczony przez producenta mianem „Bestii” (dedykowany mediom sztywnym oraz giętkim i dostępny w kilku wariantach o różnym poziomie automatyzacji) oraz ploter sublimacyjny Avinci CX3200 dedykowany zastosowaniom soft signage, umożliwiający zarówno bezpośrednie zadrukowywanie podłoży, jak też aplikowanie papierów transferowych. Nieco wcześniej w ofercie firmy Agfa pojawił się model Oberon RTR3300, w którym zadrukowywane są media giętkie w trybie „z roli na rolę”.
„Nowe rozwiązania te najlepiej świadczą o wszechstronności naszych maszyn, skierowanych na rynki druku przemysłowego oraz Sign & Display. Zapraszamy zatem do odwiedzenia naszego stoiska podczas targów RemaDays Warsaw. Chętnie przybliżymy odwiedzającym nas gościom szczegółowe informacje na temat naszej oferty, także w kontekście niedawnych nowości w ofercie firmy Agfa” – podsumowuje Adriana Piotrowska-Ineksiak.