Agfa podsumowuje targi RemaDays Warsaw 2019: polski debiut plotera Anapurna H1650i LED, rosnące zainteresowanie aplikacjami przemysłowymi

Hybrydowy ploter Anapurna H1650i LED był główną atrakcją stoiska firmy Agfa na zakończonych niedawno targach RemaDays Warsaw 2019. Maszyna, prezentowana pod raz pierwszy szerszej publiczności w naszym kraju, prosto z wystawy trafiła do jej nabywcy – firmy PHU Kandela ze Szczecina, specjalizującej się w produkcji abażurów do lamp. Zakup ten potwierdza rosnące zainteresowanie rozwiązaniami marki Agfa, bazującymi na technice inkjet UV ze strony przedsiębiorstw przemysłowych. Przedstawiciele tych branż stanowili też spory odsetek osób odwiedzających jej stoisko na tegorocznych targach RemaDays Warsaw.

Główną atrakcją stoiska firmy Agfa na tegorocznych targach RemaDays Warsaw był hybrydowy ploter Anapurna H1650i LED

Mówi Przemysław Arabski, kierujący działem druku cyfrowego firmy Agfa w naszym kraju: „Targi RemaDays Warsaw, w których wzięliśmy udział już po raz szósty, to wystawa skierowana przede wszystkim do branż reklamowej, a także – w coraz większym stopniu – poligraficznej. Jednak co ciekawe, na nasze stoisko – poza licznymi przedstawicielami obu tych sektorów rynkowych – trafiają też często osoby związane z szeroko rozumianą produkcją przemysłową. Mam tu na myśli przedstawicieli takich branż jak szklarska, meblarska czy przetwórstwa tworzyw sztucznych. Warto przypomnieć, że z perspektywy wszystkich lat, od kiedy jesteśmy obecni na targach RemaDays Warsaw, prezentowane na nich plotery często trafiały właśnie do firm spoza branży poligraficzno-reklamowej. Nie inaczej było w tym roku – użytkownikiem pokazywanego na stoisku rozwiązania Anapurna H1650i LED stanie się już niebawem firma PHU Kandela ze Szczecina. To przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji abażurów do lamp, a nasza maszyna będzie wykorzystywana przy bezpośrednim ich zadrukowywaniu”.

Zakupiony przez PHU Kandela hybrydowy ploter Anapurna H1650i LED pojawił się w ofercie firmy Agfa w ubiegłym roku. Prezentacje na targach RemaDays Warsaw były zatem pierwszą okazją do jego zademonstrowania szerszej publiczności w naszym kraju. Codzienne pokazy drukowania na różnych mediach sztywnych i giętkich, spotkały się z zainteresowaniem zwiedzających wystawę. Wiele osób zabierało ze sobą próbki wykonanych w nim wydruków, uwzględniających także efekty specjalne.
Anapurna H1650i LED to mniejsza wersja popularnego, także wśród polskich użytkowników, modelu Anapurna H2050i LED. Urządzenie obsługuje media sztywne i giętkie o szerokości maksymalnej 1,65 m. Zastosowana tu technologia UV LED sprawia, że ich portfolio jest bardzo rozbudowane i obejmuje m.in. podłoża wrażliwe na wysoką temperaturę. Jak zapewnia producent, dzięki temu użytkowanie maszyny wiąże się z niższymi całkowitymi kosztami jej eksploatacji i utrzymania.
„Anapurna H1650i LED – przy kompaktowych gabarytach i dużej wszechstronności oraz elastyczności – zapewnia jednocześnie bardzo wysoką jakość, znaną z innych ploterów z serii Anapurna – kontynuuje Przemysław Arabski. – Jedną z jej zalet jest technologia Thin Ink Layer, umożliwiająca uzyskanie znaczących oszczędności w zużyciu atramentu oraz niezawodność przy aplikowaniu opcjonalnej bieli, stosowanej jako warstwa kryjąca bądź podkładowa i wzbogacającej zapewniany przez maszynę druk sześciokolorowy”.

Zwiedzający stoisko firmy Agfa w równym stopniu byli zainteresowani prezentowanymi na nim wydrukami, stanowiącymi integralną część ekspozycji targowej. Podobnie jak w ubiegłym roku, za projekt i wykonanie całości odpowiedzialna była firma Kseroplast-Plus – wieloletni użytkownik rozwiązań marki Agfa. „W ubiegłym roku rozpoczął w niej pracę już szósty ploter dostarczony tu przez naszą firmę na przestrzeni ostatnich dziewięciu lat – podkreśla Przemysław Arabski. – Obecnie Kseroplast-Plus użytkuje trzy maszyny Agfa. W dwóch z nich – Anapurna RTR3200i LED i Jeti Tauro 2500 LED – wykonane zostały wydruki stanowiące część wyposażenia naszego stoiska. Szczególne wrażenie na zwiedzających wywarły reprodukcje typu „pearl lightbox” wykonane z udziałem specjalnego materiału tekstylnego. Nasi goście zwracali uwagę na ich wysoką jakość, ostrość detali i nasycenie kolorystyczne. Po raz kolejny okazało się, że najlepszą reklamą dla maszyn jest prezentacja zrealizowanych w nich prac”.
Na stoisku były prezentowane także inne przykłady i próbki zleceń, wykonanych w innych ploterach z serii Jeti i Anapurna, m.in. o zastosowaniach przemysłowych. „Możliwości naszych maszyn przy aplikacjach poligraficznych i reklamowych są powszechnie znane. Z tego też względu po raz kolejny zdecydowaliśmy się bardziej wyeksponować ich potencjał w kontekście szeroko rozumianych zastosowań przemysłowych czy funkcjonalnych, np. przy bezpośrednim zadrukowywaniu szkła, drewna, metalu, plastiku czy tekstyliów. Technologia, jaka stoi za maszynami Jeti i Anapurna, sterującym nimi oprogramowaniem Asanti oraz dedykowanymi atramentami UV LED predestynuje te plotery do miana optymalnych rozwiązań w kontekście wszelkiego typu aplikacji przemysłowych. Rozmowy i spotkania, jakie mieliśmy okazję odbyć przy okazji udanych dla nas targów RemaDays Warsaw 2019, potwierdziły tę opinię” – podsumowuje Przemysław Arabski.