Agfa podsumowuje targi RemaDays Warsaw 2023: liczne rozmowy handlowe; nowe rozwiązania z serii Jeti Tauro i Onset w ofercie firmy

Targi RemaDays Warsaw 2023 były dla firmy Agfa pierwszą w naszym kraju okazją do spotkania ze swoimi obecnymi i potencjalnymi klientami od ubiegłorocznego przejęcia marki Inca Digital Printers. Był to strategiczny ruch dla jej działu cyfrowego. W efekcie portfolio firmy dla segmentu produkcji przemysłowej, realizowanej w technice inkjetowej, zostało znacząco rozbudowane. Jednak – jak podkreślają przedstawiciele firmy Agfa – minione miesiące oznaczały też rozbudowę ploterów z serii Jeti Tauro H3300 o wersje uwzględniające aplikowanie lakieru. Zdaniem Adriany Piotrowskiej – Sales Manager Inkjet w polskim oddziale firmy, targi były udane, zarówno pod względem frekwencji zwiedzających, jak też liczby przeprowadzanych na stoisku rozmów handlowych.

„RemaDays Warsaw stały się kolejną – po targach Fespa czy C!Print – okazją do promowania naszego portfolio z obszaru wielkoformatowego druku cyfrowego, znacząco rozbudowanego w ubiegłym roku – mówi Adriana Piotrowska. – W naszym przypadku najbardziej spektakularnym wydarzeniem 2022 roku, które odbiło się szerokim echem w całej branży, było rzecz jasna przejęcie Inca Digital Printers, której rozwiązania zostały już w pełni zintegrowane w ramach naszej oferty. Wiele rozmów, jakie prowadziliśmy na naszym stoisku, dotyczyły tych wysokowydajnych maszyn, pracujących w technice inkjet UV. Nie spada również zainteresowanie naszym sztandarowym rozwiązaniem klasy high-end – hybrydowymi ploterami z serii Jeti Tauro, zadrukowującymi różne podłoża sztywne i giętkie. W ubiegłym roku w modelu Jeti Tauro H3300 HS LED pojawiła się opcja lakierowania, od kilku tygodni jest ona dostępna również w wersji Jeti Tauro H3300 UHS LED. W naszym kraju pracuje już wiele maszyn z tej serii, mamy nadzieję, że wkrótce dołączą do nich także egzemplarze uwzględniające opcję lakierowania”.

Prezentacja możliwości rozwiązań Agfa – w praktyce
Stoisko firmy Agfa – co stało się już targową tradycją – zostało w dużej mierze wykonane z elementów zadrukowanych rozwiązaniami z jej portfolio. „Została ona zapoczątkowana wiele lat temu na targach drupa – mówi Adriana Piotrowska. – Sprawdziła się na tyle dobrze, że jest przez nas kontynuowana także podczas innych wystaw. Fespa czy RemaDays Warsaw są ku temu idealną okazją, gdyż w dużej mierze koncentrują się na technologii druku cyfrowego i jego wręcz nieograniczonych możliwościach. Warto bowiem dodać, że nasze maszyny umożliwiają zadrukowywanie i uszlachetnianie niezwykle szerokiego spektrum podłoży sztywnych oraz giętkich, w tym składających się na systemy wystawiennicze: ekspozytorów, paneli, elementów podłogowych czy banerów (backlitowych czy tkaninowych). Ta wszechstronność to w dużej mierze zasługa stworzonych i recepturowanych przez nas we własnym zakresie atramentów, z których wiele dedykowanych jest poszczególnym maszynom. Gwarantują one nie tylko najwyższą jakość i wydajność, ale też oszczędność w zużyciu i przyjazność dla środowiska – posiadają bowiem proekologiczny certyfikat GREENGUARD Gold. Całości dopełnia zaawansowany system workflow – Asanti, dedykowany produkcji wielkoformatowej. Dzięki temu nasi klienci mogą liczyć na kompleksową obsługę, w tym globalne wsparcie techniczne i serwis posprzedażowy”.

Prezentacje sztandarowych rozwiązań Agfa – już wkrótce na kolejnych wydarzeniach branżowych i w belgijskim centrum demo
„Targi w Nadarzynie k. Warszawy były znakomitą okazją do rozmów na temat rozwiązań firmy Agfa, zaś do ich obejrzenia podczas pracy zapraszamy na dedykowane prezentacje, organizowane w naszym centrum demonstracyjnym Mortsel k. Antwerpii, bardzo chętnie odwiedzanym także przez klientów z Polski oraz podczas majowych targów Fespa w Monachium. Na wystawie tej pokażemy różne maszyny przemysłowe z naszego portfolio, w tym z serii Jeti Tauro oraz Onset. Ich prezentacje, prowadzone przez nas w trakcie RemaDays Warsaw, gdzie można było zobaczyć poszczególne rozwiązania na wielkoformatowym ekranie, spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem. Mamy też ciekawy odzew z naszego francuskiego oddziału, który w terminie naszych targów był obecny na innej imprezie –  wspomnianych wcześniej targach C!Print w Lyonie. Tam został pokazany – po raz pierwszy w Europie – ploter Jeti Tauro H3300 UHS LED z opcją lakierowania, również przyciągając uwagę gości zwiedzających stoisko. Możliwości tego hybrydowego rozwiązania predestynują go do wielu bardzo różnorodnych zastosowań. Wspomniany lakier, aplikowany tu wybiórczo bądź na całości arkusza, to krok w stronę rynku Sign & Display, m.in. w kontekście tektury falistej, jaka jest wykorzystywana zarówno przez firmy produkujące opakowania jak też np. standy. Oczywiście Jeti Tauro równie znakomicie sprawdza się też przy zadrukowywaniu podłoży giętkich, co czyni go wszechstronnym, wysokowydajnym rozwiązaniem dedykowanym dużym nakładom i pracy w trybie 24/7”.

„Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas, by odwiedzić nasze stoisko podczas targów RemaDays Warsaw. Mamy nadzieję, że wspólne rozmowy okazały się dla naszych gości interesujące i inspirujące w kontekście ich dalszego rozwoju na rynku druku wielkoformatowego. Już dziś też zapraszamy na nasze stoisko podczas targów Fespa w Monachium. Szczegółowe informacje na temat obecności Agfa na tej imprezie pojawią się już niebawem” – podsumowuje Adriana Piotrowska.