Agfa wprowadza na rynek nową wersję oprogramowania Fortuna 11 do tworzenia druków wymagających zaawansowanych zabezpieczeń

Agfa wprowadziła na rynek Fortuna 11 – najnowszą wersję oprogramowania do projektowania graficznego i tworzenia najwyższej klasy zabezpieczeń w produktach drukowanych, jak banknoty lub dokumenty narażone na fałszowanie. To zaawansowane rozwiązanie software’owe zostało stworzone z myślą o wyższej wydajności, ale również wygodzie i wolności twórczej użytkownika.

Krótko o programie Fortuna
Podobnie jak wcześniejsze wersje, Fortuna 11 oferuje modułowe podejście do kwestii projektowania materiałów o wysokim stopniu zabezpieczeń. Użytkownik ma do dyspozycji różne opcje i funkcje pozwalające na wykonanie produktu odpowiadającego jego indywidualnym potrzebom.
Fortuna 11 umożliwia tworzenie unikalnych projektów graficznych, zapewniających właściwą ochronę takim produktom jak czeki, bilety loteryjne, prawa jazdy, karty identyfikacyjne, znaczki skarbowe, paszporty, akty urodzenia, certyfikaty lub dyplomy. Użytkownik ma do dyspozycji wydajny edytor graficzny, łączący estetykę wykonania z bezpieczeństwem projektowanych materiałów.

Nowe, interaktywne funkcje programu
Fortuna 11 oferuje dwie nowe funkcjonalności, zwiększające interaktywność i wydajność oprogramowania. Pierwsza z nich – Line Preview – pozwala na bieżąco wizualizować zmiany wprowadzane w realizowanym projekcie graficznym (zamiast sprawdzać status pracy w osobnym oknie). Jest ona w pełni zgodna z drugą nowo wprowadzoną funkcją – Smart Stepper, pozwalającą użytkownikowi na próbne wprowadzanie różnych ustawień i łatwy powrót do wcześniejszego stanu pracy.

„Agfa wciąż szuka nowych rynków i wytycza ścieżki, które mają pomóc klientom w skutecznej walce z fałszerstwami i podróbkami produktów – mówi Andy Grant. – Fortuna 11 koncentruje się na udoskonalaniu współpracy z użytkownikiem, wspierając projektantów zabezpieczeń w tworzeniu drobnych, trudnych do podrobienia czy skopiowania znaków graficznych. Co więcej, pozostają one w pełnej symbiozie ze wszystkimi towarzyszącymi im elementami zabezpieczającymi finalny produkt. Mogę jednocześnie zadeklarować, że Agfa wciąż będzie kontynuować prace nad swoim oprogramowaniem dla branży security printing, zwiększającym wydajność działań realizowanych przez projektantów. Planujemy również wprowadzenie na rynek zupełnie nowego rozwiązania software’owego, które jeszcze bardziej zautomatyzuje i usprawni proces produkcji dokumentów wymagających najwyższego poziomu zabezpieczeń”.

20 lat doświadczeń na rynku security printing
Bazując na dwóch dekadach doświadczeń w dziedzinie rozwiązań do projektowania i zabezpieczania druków, w nowej wersji programu Fortuna 11 firma Agfa wprowadziła także inne udoskonalenia i modyfikacje. Jedna z nich umożliwiła usprawnienie jego działania na tabletach Wacom czy komputerach wyposażonych w ekrany dotykowe.
„Nowa wersja Fortuna 11 to pierwszy krok w kierunku osiągnięcia zupełnie nowego sposobu pracy projektantów graficznych. Biorąc pod uwagę ewoluujące i rosnące oczekiwania z ich strony, w dalszym ciągu będziemy pracować nad udoskonalaniem i rozwijaniem interfejsu użytkownika naszych produktów” – podsumowuje Andy Grant.