Apogee Cloud – minimalne inwestycje w infrastrukturę IT, maksymalna elastyczność produkcji

Klienci Agfa Graphics mogą już korzystać z Apogee Cloud – pracującego w „chmurze”, zawsze aktualnego systemu workflow, który można swobodnie dostosowywać do zmieniających się potrzeb, uzyskując oszczędności finansowe i zwiększając elastyczność swoich działań.

Apogee Cloud umożliwia wykorzystanie tych samych modułów, dostępnych w „stacjonarnej” wersji systemu Apogee 10 uzupełnionych o „chmurę”, know-how i mechanizmy bezpieczeństwa zapewniane przez Agfa Graphics. Klienci posługują się nim za pośrednictwem łącza internetowego, korzystając z tej samej infrastruktury informatycznej, używanej do obsługi wydawnictw (StoreFront), drukarń gazetowych (Eversify) oraz jednostek obrazowej diagnostyki medycznej (Agfa HealthCare). Rozlokowane na całym świecie własne centra informatyczne Agfy zapewniają odpowiednią wydajność, bezpieczeństwo i ochronę danych.
O korzyściach płynących z zastosowania Apogee Cloud w bieżącej działalności mówią Franco Roda – dyrektor generalny i właściciel szwajcarskiej firmy Fratelli Roda SA oraz Luisa Colombo Crivelli, pełniąca w niej funkcję dyrektora ds. marketingu: „Zalety tego rozwiązania są niepodważalne. Nie musimy inwestować w dedykowany sprzęt, dzięki czemu redukujemy ilość zużywanej energii, a przy tym w firmie pozostaje więcej przestrzeni. Eliminujemy też konieczność zakupu urządzeń i oprogramowania do zarządzania produkcją, jak też koszty związane ich serwisowaniem. Bazujemy na danych, bezpiecznie przechowywanych w centrach zarządzanych przez Agfa Graphics. Jednak największa zaleta tego rozwiązania to możliwość korzystania ze stale aktualnego workflow”.

Licencja na jego użytkowanie jest dostosowywana do produkcji realizowanej przez klienta. Obejmuje ona możliwość korzystania ze sprzętu i oprogramowania, wsparcie techniczne oraz usługi teleinformatyczne. Apogee Cloud minimalizuje niezbędne inwestycje, zwiększając jednocześnie elastyczność działań. To ulokowane w „chmurze” rozwiązanie jest stale dopasowywane do zmieniających się potrzeb użytkownika.
Seiiki Nishikawa, prezes japońskiej Nishikawa Group mówi: „Nigdy dotychczas nie traktowałem inwestycji związanych z zarządzaniem, utrzymaniem i systematyczną aktualizacją użytkowanego oprogramowania jak zbędnych wydatków. Jednak dzięki Apogee Cloud możemy z powodzeniem rozbudowywać jego funkcjonalność bez kupowania specjalistycznego serwera. Co więcej, nie musimy też inwestować dużych środków w systemy bezpieczeństwa informatycznego, zaś dane klientów są zawsze bezpieczne. Jest to niezmiernie istotne w kontekście ciągłości biznesu. Dzięki zaoferowanemu nam przez Agfa Graphics Japan rozwiązaniu możemy w pełni korzystać z zalet zapewnianych przez działający w „chmurze” system. Wdrożenie tej technologicznej nowinki otworzyło przed nami zupełnie nowe możliwości. Zmieniliśmy i poprawiliśmy wydajność działań, obniżyliśmy też ilość generowanych odpadów”.

„Apogee Cloud można bez problemu dopasować do zmieniających się potrzeb, wynikających ze skali realizowanej produkcji – mówi Andy Grant, szef działu oprogramowania Agfa Graphics. – Eksperci naszej firmy odciążają od codziennych działań wykwalifikowanych specjalistów ds. IT zatrudnionych w korzystającej z tego rozwiązania drukarni. Dzięki temu ci ostatni mają więcej czasu na realizowanie strategicznych celów oraz wdrażanie innowacji w swojej organizacji. Pracownicy Agfa Graphics zapewniają też stabilność całemu systemowi poprzez systematyczne i aktywne monitorowanie procesów produkcyjnych, przewidując i zapobiegając ewentualnym problemom bądź przestojom w produkcji”.
Centrum hostingowe Agfa Graphics znajdujące się w Belgii, jest monitorowane całodobowo przez wszystkie dni tygodnia, a dostęp do danych ma wyłącznie autoryzowany personel. Infrastruktura jest odpowiednio zabezpieczona przed ewentualnymi uszkodzeniami, centrum posiada certyfikację ISO 9001 i ISO 27001.