Arziro: kompletny zestaw rozwiązań Agfa Graphics do zabezpieczania produktów masowego użytku

Podczas zbliżających się targów drupa 2016, na własnym stoisku (w hali 8a) jak też w ramach specjalnej przestrzeni wystawienniczej „Touchpoint Packaging” (zlokalizowanej w pawilonie 12) firma Agfa Graphics zaprezentuje nową wersję Arziro – pakietu programów, przeznaczonych do zabezpieczania produktów masowego użytku, np. drukowanych opakowań. Składa się on z programu Arziro Design 2.0 oraz dodatkowych modułów tworzących kompletny workflow, umożliwiający projektowanie i drukowanie zabezpieczeń, zarządzanie produkcją, a także weryfikację i śledzenie produktu.

Flagowy produkt, wchodzący w skład pakietu, to Arziro Design. Umożliwia on tworzenie unikalnych, złożonych, a więc trudnych do podrobienia projektów, zabezpieczających markowe produkty. Zaprojektowany jako wtyczka (plugin) do programu Adobe Illustrator DC (w wersji Mac i PC), w najnowszej wersji 2.0 oferuje nowe funkcje takie jak: Smart Selection (automatyczny wybór elementów tworzących kompleksowy projekt zabezpieczenia), możliwość bieżącej zmiany szerokości linii czy tworzenie dodatkowych giloszy.
„Co więcej, w naszej ofercie jest też wersja Plus tego rozwiązania – mówi Andy Grant, szef działu oprogramowania w firmie Agfa Graphics. – Została ona stworzona z myślą o projektowaniu zabezpieczeń szczególnego rodzaju, wprowadzanych w dokumentach rządowych czy też drukach typu security printing. Zawiera ona dodatkowe funkcje, w jeszcze większym stopniu chroniące przed fałszerstwami”.

Dodatkowe moduły projektowania
Opcjonalny moduł Arziro Anti-Copy umożliwia tworzenie własnych wzorów zabezpieczeń, chroniąc przed podrobieniem produkty szczególnie podatne na sfałszowanie, np. dokumenty. „Pozwala on na wprowadzanie niewielkich elementów zabezpieczających w projekcie – dodaje Andy Grant. – W przypadku próby podrobienia oryginału, na kopii – w miejscu, w którym znajduje się wspomniany element – pojawia ukryty obraz bądź tekst”.

Weryfikacja autentyczności produktu
Kolejny moduł, w pełni zintegrowany z Arziro Design (Plus), to Arziro Authenticate. Umożliwia tworzenie bezpiecznych kodów QR+, które są nadrukowywane bezpośrednio na finalny produkt. Jego autentyczność można sprawdzić skanując kod Arziro QR+ za pomocą smartfona i porównując go z dostępną w Internecie informacją o oryginale.
„W naszej ofercie znajdują się aplikacje, skierowane zarówno do konsumentów, jak też do profesjonalistów i przedstawicieli instytucji rządowych – mówi Andy Grant. – Po zeskanowaniu kodu, Arziro Authenticate dostarcza cennych informacji o autentyczności zadrukowanego przedmiotu. Jednocześnie zbiera dane rynkowe, które właściciel marki może wykorzystać w swoich działaniach”.

Arziro Production
Jest to dedykowany system workflow, stworzony z myślą o działach prepress firm funkcjonujących na rynku zabezpieczeń produktów masowego użytku. Stanowi też swego rodzaju uzupełnienie całego pakietu Arziro. System umożliwia drukarniom pracę nad kompleksowymi dokumentami, uzyskiwanie wiarygodnych soft proofów oraz tworzenie projektów zabezpieczeń. W tym celu elementy weryfikujące i zabezpieczające produkt (np. tworzone w Arziro Design), są w nim odszyfrowywane.
„Dzięki Arziro Production możemy zaoferować osobom profesjonalnie zajmującym się wprowadzaniem zabezpieczeń w produktach masowego użytku w pełni zintegrowane rozwiązanie: od projektu aż po finalny druk” – podsumowuje Andy Grant.