Avalon N8-90 i Avalon B8 – nowe naświetlarki CtP firmy Agfa Graphics na targach drupa 2016

Podczas targów drupa 2016 światową premierę będzie miała najnowsza naświetlarka firmy Agfa Graphics – Avalon N8-90, anonsowana przez dostawcę jako najszybsze na rynku rozwiązanie CtP w formacie B1, bazujące na technologii termicznej. Na stoisku belgijskiego producenta, usytuowanym w pawilonie 8a, będzie też prezentowany pełnoformatowy system CtP klasy „entry level” – Avalon B8.

Nowy model Avalon N8-90, dedykowany na rynek produkcji pełnoformatowej, jest dostępny w trzech wariantach prędkości (E, S i XT), oferując przy tym bardzo wysoką jakość reprodukcji i oczekiwaną przez rynek wydajność. „Sercem” urządzenia są najnowszej generacji głowice naświetlające GLV (Grating Light Valve), w wersji XT emitujące 1024 promienie laserowe.
„Dzięki zaawansowanej technologii możemy zapewnić wyjątkową prędkość naświetlania przy relatywnie niskich obrotach bębna” – mówi Bruno Lepage, menedżer marketingu produktowego w dziale rozwiązań CtP firmy Agfa Graphics, dedykowanych na rynki akcydensowy i opakowaniowy.
Urządzenia z serii Avalon N8 są kompatybilne ze wszystkimi termoczułymi płytami produkowanymi przez Agfa Graphics. Aby osiągnąć najwyższą, oferowaną przez to rozwiązanie prędkość – 70 płyt/h – producent zaleca użytkowanie w modelu Avalon N8-90 XT płyt Energy Elite Pro.
„Wydajność w tym przypadku wyrażana jest wprost w prędkości pracy urządzenia bądź też liczbie płyt naświetlonych w ciągu jednej godziny – dodaje Bruno Lepage. – Avalon N8-90 XT to obecnie najszybsza termiczna naświetlarka bębnowa dostępna na rynku”.

Avalon B8 – europejska premiera na targach drupa 2016

Avalon B8-24

System Avalon B8 jest najbardziej atrakcyjny od strony ekonomicznej przy zastosowaniu płyt z serii Azura

Na stoisku Agfa Graphics swój europejski debiut będzie też miała inna naświetlarka CtP w formacie B1 – Avalon B8. Będąc modelem klasy entry level, jest dostępna w dwóch wersjach: Avalon B8-24 S i Avalon B8-24 XT. W obu przypadkach ładowanie płyt odbywa się tu ręcznie. Naświetlarkę można połączyć w trybie online z wywoływarką bądź urządzeniem czyszcząco-gumującym, zwiększając wydajność całego rozwiązania i optymalizując wydatki związane z inwestycją.
Jak zapewnia Agfa Graphics, system ten jest najbardziej atrakcyjny od strony ekonomicznej przy zastosowaniu płyt, bazujących na stworzonej przez firmę technologii bezchemicznej ThermoFuse: Azura TS, Azura TU bądź Azura TE. W tym przypadku wyeliminowane zostają wszystkie zmienne, wpływające na proces wywoływania. To powoduje, że produkcja form drukowych staje się prostsza i stabilniejsza.
Wszystkie naświetlarki z rodziny Avalon sterowane są bazującym na formacie PDF workflow produkcyjnym Agfa Apogee, który zapewnia wysoką jakość i automatyzuje produkcję form drukowych, wykorzystywanych przez drukarnie akcydensowe, prasowe i opakowaniowe.