Cztery plotery Anapurna M3200i RTR w jednej firmie

Miniony rok, jak również pierwsze miesiące br. przyniosły firmie Agfa Graphics kolejne wdrożenia zaawansowanych ploterów wielkoformatowych z serii Anapurna, opatrzonych symbolem „i”. Wśród z nich znalazły się m.in. zwojowe urządzenia Anapurna M3200i RTR, które stają się hitem sprzedażowym firmy w naszym kraju, zaś w skali globalnej są – jak zapewnia producent – najchętniej kupowanym urządzeniem drukującym w swojej kategorii. W ostatnim czasie do jednego z polskich klientów Agfa Graphics został dostarczony czwarty już ploter tego modelu. Z najnowszą wersją Anapurna M3200i RTR, jak również z innymi systemami druku wielkoformatowego z oferty belgijskiego producenta, będzie można zapoznać się podczas zbliżających się targów drupa 2016, odbywających się w Düsseldorfie w dniach 31 maja – 10 czerwca.

Mówi Przemysław Arabski, szef działu inkjetowego Agfa Graphics: „Wdrożenie czwartego plotera Anapurna M3200i RTR u tego samego klienta w ciągu niespełna dwóch lat to dla nas bardzo ważne wydarzenie. Świadczy nie tylko o ogromnym zaufaniu do marki Agfa Graphics, ale też o niezawodności naszych rozwiązań, ich wysokiej jakości oraz wydajności. Jest też dowodem uznania dla naszego serwisu – przy tak dużej ilości sprzętu w jednym miejscu (warto podkreślić że w ciągu ostatnich lat dostarczyliśmy tam kilkanaście naszych rozwiązań) obsługa posprzedażowa staje się kluczowym elementem kompleksowej współpracy z klientem”.

Wydajne rozwiązanie do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych
Zaawansowany ploter Anapurna M3200i RTR to wysokowydajne urządzenie, bazujące na technice inkjet UV. Umożliwia on zadrukowywanie mediów giętkich (m.in. banerów, samoprzylepnych folii winylowych, frontlitów czy backlitów) o maksymalnej szerokości 3,2 m z prędkością maksymalną 123 m2/h. Wysoka jakość reprodukcji i wydajność uzyskiwane są dzięki nowej generacji 12-pikolitrowym głowicom drukującym KM1024i. Anapurna M3200i RTR drukuje w 4 bądź 6 kolorach z dodatkową bielą – ta ostatnia opcja pojawiła się w urządzeniu w ubiegłym roku. Ploter jest wyposażony w system pozwalający na podawanie materiału (także typu siatka bez podkładu) z dwóch niezależnych zwojów (o maksymalnej szerokości 1,52 m każdy), co zwiększa jego uniwersalność w zakresie zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych, wykonywanych również na podłożach niestandardowych. Parametry techniczne urządzenia umożliwiają reprodukcję wyrazistych, 6-punktowych tekstów i łagodnych przejść tonalnych.

Dedykowane atramenty i „technologia cienkiej warstwy”
Dedykowane ploterowi atramenty UV – produkowane we własnym zakresie przez Agfa Graphics – oraz „technologia cienkiej warstwy” (Thin Layer) zapewniają szeroki gamut kolorystyczny i wysoki poziom adhezji. Ten ostatni w znaczący sposób wpływa na żywotność i odporność wydruków, np. przy złych warunkach atmosferycznych. Agfa Graphics podkreśla, że znajdujące tu zastosowanie atramenty zapewniają najwyższą jakość drukowania (przy najniższym zużyciu w przeliczeniu na 1 m2 podłoża) ze wszystkich atramentów UV dostępnych na rynku. W porównaniu z pierwszą wersją, model „i” oferuje też nowy design, podnoszący atrakcyjność wizualną i ergonomię pracy operatora.

Uniwersalne rozwiązanie dla firm poligraficznych i reklamowych
Maszyna jest dedykowana na rynek Sign & Display, dla przedsiębiorstw świadczących różnorodne usługi poligraficzne oraz – co podkreśla producent – drukarń akcydensowych, poszukujących nowych dróg rozwoju. „To najlepiej świadczy o jego uniwersalności, co w sposób bezpośredni przekłada się na wyniki sprzedażowe tego modelu. Anapurna M3200i RTR jest bowiem najchętniej kupowanym ploterem w swojej kategorii sprzętowej. Dostawa czwartego urządzenia do tego samego klienta jest spektakularnym wydarzeniem dla naszej firmy w skali nie tylko polskiej, ale i globalnej, a zarazem przykładem jego rosnącej popularności rynkowej” – dodaje Przemysław Arabski.

„Powered by Asanti”
Urządzeniem Anapurna M3200i RTR, podobnie jak wszystkimi ploterami wielkoformatowymi z oferty Agfa Graphics, steruje dedykowany system workflow Asanti, którego najnowsza wersja – 3.0 – zadebiutuje na targach drupa 2016. Oferuje on m.in. funkcje zarządzania barwą i automatycznej weryfikacji plików. Oprogramowanie to zapewnia stabilną, wysoką jakość produkcji i minimalizuje ryzyko popełnienia błędu podczas przygotowania pracy do drukowania.

Z kompleksowym portfolio Agfa Graphics, dedykowanym na rynek druku wielkoformatowego, będzie można zapoznać się odwiedzając jej stoisko (zlokalizowane w pawilonie 8a) podczas zbliżających się targów drupa 2016