Digital Innovators’ Summit 2016: prezentacje rozwiązania Eversify do tworzenia publikacji elektronicznych

Podczas wystawy Digital Innovators’ Summit 2016, odbywającej się w dniach 20-22 marca br. w Berlinie, firma Agfa Graphics (na stoisku nr 4) zaprezentuje Eversify – platformę do tworzenia elektronicznych publikacji, przeznaczonych na różne urządzenia mobilne. Podczas sesji konferencyjnej „Fireside Chat”, organizowanej przez Deutsche Telecom (21 marca, godz. 12-16, Mitte Stage), Rainer Kirschke – Business Manager, odpowiedzialny w Agfa Graphics za dział Mobile Publishing, przedstawi (w referacie „Dlaczego Agfa spogląda w stronę publikacji mobilnych?”) oferowane przez Eversify funkcje automatycznego dostosowania treści gazetowych lub magazynowych do urządzeń przenośnych, przenoszące komunikację wielokanałową na nowy poziom.

„Digital Innovators’ Summit to dla nas idealna okazja, by zaprezentować efekty współpracy z różnymi klientami, mającej na celu stworzenie rozwiązania łączącego wysokiej jakości dziennikarstwo z zaawansowaną funkcjonalnością” – mówi Rainer Kirschke. Tuż po jego prezentacji odbędzie się panelowa dyskusja moderowana przez Lutza Drüge, dyrektora ds. poligraficznych i mediów cyfrowych w firmie VDZ. Jej tematyka będzie dotyczyć m.in. przesłanek, jakie kierowały firmą Agfa Graphics przy podejmowaniu działań związanych z wejściem na rynek publikacji mobilnych. Przedstawione zostaną zmiany zachodzące w mediach cyfrowych, a także szanse, jakie pojawiają się przed nimi w kontekście wdrożenia Eversify. Nie zabraknie dyskusji na temat właściwej integracji publikacji drukowanych i mobilnych przez wydawnictwa prasowe oraz związanych z tym nowych możliwości.
„Eversify automatyzuje proces tworzenia treści publikacji mobilnych, co skutkuje zacieśnieniem relacji między czytelnikami oraz np. reklamodawcami – tłumaczy Rainer Kirschke. – Rozwiązanie to sprawia, że generowana zawartość staje się bardziej dynamiczna, wzbogacając doświadczenia czytelnika oraz pozwalając na większą interakcję za pośrednictwem różnych platform sprzętowych. Czytelnicy uzyskują treści w sposób przez nich oczekiwany i wtedy, kiedy tego zapragną. Więcej informacji na ten temat przekażę podczas sesji konferencyjnej Fireside Chat towarzyszącej wystawie DIS 2016”.

Eversify – ewolucja rozwiązania do tworzenia publikacji mobilnych
Eversify można z łatwością zintegrować z dowolnym systemem redakcyjnym, zarządzania treścią bądź składu stron (w tym ostatnim przypadku – bazującym na programie InDesign). Pozwala na automatyczne tworzenie zdywersyfikowanej treści, dostosowanej do różnych platform przenośnych, np. do smartfonów, tabletów lub stron internetowych. Łatwe w integracji oraz użytkowaniu Eversify jest oferowane jako rozwiązanie typu SaaS (Software as a Service). Jego skalowalność umożliwia wykorzystywanie coraz większej palety oferowanych przez to oprogramowanie opcji, wraz z rozwojem biznesu użytkownika i jego rosnącymi potrzebami.
„Po zaawansowanych i zakończonych sukcesem wdrożeniach testowych chcemy zaoferować unikalne możliwości Eversify większej niż dotychczas grupie wydawców – mówi Rainer Kirschke. – Jego integracja z tak wieloma platformami sprawia, że treść jest dostarczana w sposób bardziej kreatywny i angażujący czytelnika. To zaś otwiera zupełnie nowe możliwości pod względem wydajnej komunikacji z klientami oraz interakcji, zwiększającej ich lojalność. Większe zainteresowanie czytelników przekłada się z kolei na zakończone sukcesem, przynoszące dochód kampanie wydawnicze”.
Bazując na plikach XML eksportowanych z danego źródła (np. systemu redakcyjnego bądź graficznego) i po analizie danych XML przez serwer Eversify, oprogramowanie automatycznie umieszcza całą treść we wcześniej zdefiniowanym szablonie, dostosowanym do określonej platformy przenośnej. Dzięki temu czytelnik może w pełni korzystać z udostępnionych treści w wersjach drukowanej, cyfrowej, online bądź w urządzeniach mobilnych. „Nieograniczone możliwości z myślą o wiarygodnej zawartości – to podstawa naszego rozwiązania – dodaje Rainer Kirschke. – Dywersyfikując poziom czytelnictwa, chcieliśmy zaoferować wydawcom rozwiązanie, które pozwoli im skoncentrować się na tworzeniu treści, a nie tylko jej dystrybucji”.

Bezproblemowa integracja
„Dostarczanie treści przeznaczonej na różne platformy jest w przypadku Eversify szybkie i proste – dodaje Andy Grant, szef działu oprogramowania w firmie Agfa Graphics. – Osoby odpowiedzialne za wdrożenie tego oprogramowania szybko zauważą, że proces ten przebiega gładko, sprawnie i niemal natychmiast. Eversify ma strukturę modułową, co umożliwia korzystanie jedynie z tych jego funkcji, które są w danej chwili potrzebne. W efekcie użytkownicy uzyskują rozwiązanie dostosowane do ich potrzeb, które nie tylko spełnia ich oczekiwania, ale też wpisuje się w określone ramy budżetowe. Najwyższy poziom integracji i automatyzacji, jaki oferuje Eversify, pomogą wydawcom w optymalizacji struktury wydatków i usprawnieniu ich działań w obszarze publikacji cyfrowych”.
Wchodzący w skład pakietu Eversify serwer SaaS, pracujący w bezpiecznym, bazującym na „chmurze” środowisku Agfa Graphics, oferuje szereg zaawansowanych funkcji, m.in.: automatyczne dzielenie wyrazów z myślą o ich odpowiedniej czytelności na różnych platformach sprzętowych; wykrywanie twarzy w publikowanych zdjęciach w celu zwiększenia ich wyrazistości, zwłaszcza przy korzystaniu z mniejszych urządzeń; optymalizujące kolorystykę zarządzanie barwą; czy narzędzie analityczne generujące informacje o popularności poszczególnych publikacji w czasie rzeczywistym. Eversify można z powodzeniem zintegrować z istniejącymi systemami subskrypcyjnymi oraz bazami danych; istnieje również możliwość zaproponowania użytkownikom opcjonalnych usług w zakresie prenumeraty.
Przesyłanie finalnych treści do urządzeń bądź systemów operacyjnych następuje w sposób zautomatyzowany. Ta sama zawartość może być jednocześnie udostępniona na stronie internetowej oraz w stworzonych w języku HTML5 cyfrowych wersjach w widoku rozkładówek. Eversify pozwala też na tworzenie aplikacji mobilnych, wykorzystujących dane bazujące na sieciowych systemach zarządzania treścią a także materiały takie jak filmy, zdjęcia, animacje, teksty oraz reklamy w różnych formatach (TIFF, HTML itd.).

Trzy poziomy funkcjonalności i interaktywności
W zależności od rodzaju dostarczanych danych i ich struktury, Eversify oferuje trzy poziomy funkcjonalności i zakresu treści wyświetlanych w urządzeniach przenośnych. Eversify Classic to najszybszy sposób na dostarczanie – poprzez dedykowaną aplikację mobilną – zapisanych w formacie PDF egzemplarzy gazet, magazynów bądź dokumentów korporacyjnych. Dzięki temu ich cyfrowe wydania zostają wzbogacone o „klasyczne” materiały takie jak zdjęcia, filmy czy reklamy. Eversify Hybrid stanowi połączenie wspomnianych plików PDF z różnymi elementami medialnymi. Informacje bazują na układzie strony wersji drukowanej, ale są wzbogacane o wiele dodatkowych opcji, m.in. stworzone w języku HTML artykuły, filmy, zdjęcia i reklamy. Najbardziej rozbudowana wersja to Eversify Interactive, wykorzystująca – z myślą o tworzeniu gazet, magazynów czy dokumentów korporacyjnych – język HTML5. Stworzone przez wydawcę połączenie artykułów, filmów, zdjęć i reklam może być dostosowane do końcowych potrzeb użytkownika i wyświetlane na różnych platformach: smartfonach, tabletach oraz w przeglądarkach internetowych.
Mówi Rainer Kirschke: „Modułowy zestaw rozwiązań Eversify umożliwia klientom wybór pakietu, który najlepiej odpowiada ich obecnym potrzebom, a jednocześnie umożliwia im dalszy rozwój. Eversify upraszcza proces dostarczania treści do organizacji i wydawnictw, dzięki czemu mogą one skupić się na tworzeniu jeszcze bardziej atrakcyjnej dla czytelnika zawartości”.

Oprócz prezentacji na zbliżającej się wystawie Digital Innovators’ Summit, firma Agfa Graphics będzie demonstrować korzyści wynikające z wdrożenia Eversify także na najważniejszym tegorocznym wydarzeniu dla branży poligraficznej – targach drupa 2016 (odbywających się w Düsseldorfie w dniach 31 maja – 10 czerwca).
Więcej informacji na temat tego innowacyjnego rozwiązania można znaleźć na niedawno stworzonej, dedykowanej mu stronie http://www.eversify.com oraz na blogu „The Mobile Push”.