Drugi ploter Agfa Jeti Titan 3020 w drukarni Colours Factory

Zaledwie po kilku miesiącach eksploatacji wielkoformatowego plotera Agfa Jeti Titan 3020 FTR, drukarnia Colours Factory zdecydowała się na zakup drugiego egzemplarza tego modelu, w nieco innej konfiguracji. Jest on wykorzystywany do zadrukowywania różnych prac na twardych podłożach, także nietypowych. Dzięki tej inwestycji połowa wykonywanych przez firmę zleceń w obszarze druku wielkoformatowego jest obecnie realizowana z zastosowaniem techniki inkjet UV.

Kupując w drugiej połowie ub.r. ploter Jeti Titan 3020 FTR, firma Colours Factory stała się pierwszym w Polsce użytkownikiem tego rozwiązania, wyposażonego w dodatkowy moduł do drukowania w trybie „z roli na rolę”. Jak zapewnia Karina Jaśkiewicz z działu marketingu, pozytywne doświadczenia z maszyną w dużym stopniu wpłynęły na zakup drugiego rozwiązania z serii Jeti Titan: „Patrząc z perspektywy kilku miesięcy, jesteśmy zadowoleni z inwestycji w ploter firmy Agfa Graphics. Spełnia on wszystkie stawiane przez nas wymagania, a pracę urządzenia od strony technicznej oceniamy bardzo dobrze. Ploter zapewnia doskonałe odwzorowanie detali, zarówno na mediach sztywnych jak i giętkich, na co nasi klienci zwracają szczególną uwagę. W przypadku mediów sztywnych są to m.in. PVC, dibond, pleksi czy backlit”.
Przemysław Arabski – szef działu inkjetowego Agfa Graphics, dodaje: „Idealna reprodukcja szczegółów, tak doceniana przez partnerów biznesowych Colours Factory, to zasługa precyzyjnych głowic drukujących, nanoszących krople atramentu o wielkości 7 pikolitrów. Zapewniają one drukowanie z rozdzielczością rzeczywistą 600 dpi, a przy trybie foto wynoszącą 1200 dpi. To pozwala na doskonałe odwzorowanie nawet 4-punktowego tekstu”.

Decyzja kierownictwa Colours Factory o zakupie drugiego urządzenia Jeti Titan 3020 (tym razem bez opcjonalnego modułu „z roli na rolę”) wynikała z potrzeby zwiększenia jej potencjału w zakresie asortymentu, realizowanego w technice UV na twardych podłożach. Zwłaszcza, że firma chce na nich wykonywać także nietypowe zlecenia. Jak zapowiada Karina Jaśkiewicz, poza standardowymi pracami będzie ono wykorzystywane do zadrukowywania nowych – dla tej pilskiej firmy – mediów takich jak szkło czy blaty meblowe.
„Ploter Jeti Titan 3020 obsługuje sztywne materiały o maksymalnym formacie 3,02 x 2 m, będąc idealnym rozwiązaniem dla tego typu zleceń – potwierdza Przemysław Arabski. – Dodatkowym atutem jest jego konstrukcja, umożliwiająca proste ładowanie i wyładowywanie materiałów. Uwzględnia ona płaski, ruchomy stół i stalową ramę. Co ciekawe, drukowanie można tu rozpocząć zarówno od przodu jak i od tyłu, a jego prędkość jest niezależna od rodzaju zastosowanych mediów”.

Będąc rozwiązaniem klasy przemysłowej, 32-głowicowy ploter Jeti Titan 3020 umożliwia wydajną produkcję z prędkością do 226 m2/h (opcjonalnie można go rozbudować nawet do 48 głowic, zwiększając ilość dostępnych kombinacji kolorystycznych, także z zastosowaniem bieli kryjącej/podkładowej). Inwestując w niedługim czasie w dwa urządzenia z tej serii, firma Colours Factory znacząco zwiększyła swoje moce produkcyjne w obszarze druku UV. „Obecnie w tej technice wykonujemy około 50% wszystkich prac wielkoformatowych – mówi Karina Jaśkiewicz. – Nasz park maszynowy w tym zakresie jest stale rozbudowywany, a jego rozwój niejako „wymuszają” sami klienci. Oczekują oni różnego rodzaju zleceń, realizowanych w krótkim czasie i z najwyższą jakością. Dlatego chcemy im zaoferować możliwie najszerszy wachlarz produktów i usług, dostępnych zarówno w skali krajowej jak i międzynarodowej. Stąd decyzja o nowych kierunkach produkcji, takich jak wielkoformatowy druk UV”.
Mówi Przemysław Arabski: „Cieszymy się, że w ciągu zaledwie kilku miesięcy firma Colours Factory zdecydowała się na zakup drugiego plotera Jeti Titan 3020. To dla nas duże wyróżnienie i powód do dumy, gdyż stanowi z jednej strony potwierdzenie zaufania do marki Agfa Graphics, z drugiej zaś – jakości i wydajności oferowanych przez nas rozwiązań. To także spora zasługa naszego działu serwisowego, który – w myśl znanego powiedzenia – w dużym stopniu decyduje o kolejnych zakupach sprzętowych realizowanych przez klientów”.
Karina Jaśkiewicz potwierdza, że profesjonalna opieka serwisowa była jednym z czynników decydujących o zakupie drugiej maszyny Jeti Titan: „Obsługę posprzedażową Agfa Graphics oraz jej serwis cechuje wysoka rzetelność. Gdy tylko pojawia się jakikolwiek problem, jest on niemal natychmiast rozwiązywany”.

Colours Factory to jeden z najdynamiczniej rozwijających się dostawców usług poligraficznych w Polsce. Świadczą o tym nie tylko duże inwestycje sprzętowe – zarówno w technologię cyfrową jak i offsetową – ale też budowana właśnie trzecia hala produkcyjna. Po ekspansji na rynku polskim, głównie w zakresie materiałów i publikacji reklamowych, firma śmiało wkracza na kolejne rynki zagraniczne. W zwiększeniu usług eksportowych ma pomóc m.in. rozbudowywany dział druku wielkoformatowego UV.
Warto dodać, że drukarnia Colours Factory kilkukrotnie otrzymała tytuł „Gazeli Biznesu” przyznawany przez redakcję Pulsu Biznesu. Firma może też pochwalić się certyfikatami FSC i PEFC, uwierzytelniającymi jej starania w zakresie odpowiedzialnej środowiskowo, społecznie i ekonomicznie gospodarki zasobami leśnymi.