Drugi system Agfa :M-Press Leopard w irlandzkiej drukarni Horizon

Niespełna sześć miesięcy po zainstalowaniu pierwszego na rynku irlandzkim płaskiego, wielkoformatowego systemu :M-Press Leopard w drukarni Horizon z Dublina, firma ta zakontraktowała drugą, identyczną maszynę. Wszystko po to, by wyjść naprzeciw rosnącemu wśród jej klientów zapotrzebowaniu na wysokiej jakości wydruki realizowane w tych urządzeniach.

Pozytywne doświadczenia z pierwszą maszyną przekonały nas, że warto ponownie zainwestować w to rozwiązanie – mówi Ken Kavanagh, jeden z dyrektorów zarządzających firmą Horizon. System :M-Press Leopard pozwolił drukarni na wykorzystywanie podłoży o maksymalnym formacie 1,6 x 2,6 m, grubości do 50 mm i drukowanie z rozdzielczością sięgającą 1260×720 dpi. Ta innowacyjna firma z siedzibą w Dublinie została założona w 1996 roku i dziś specjalizuje się w wykonywaniu materiałów typu POS oraz grafice zewnętrznej. Wśród jej stałych zleceniodawców są tak ugruntowane marki jak Heineken i Tesco Ireland.
Nasi klienci nie składają już zwyczajnych zamówień, ale wręcz żądają druku na maszynie :M-Press Leopard – dodaje Ken Kavanagh. Derek Gillen, drugi z dyrektorów zarządzających firmą, mówi: Gdy instalowaliśmy pierwszą maszynę :M-Press Leopard, oczekiwaliśmy, że przyniesie ona wiele korzyści zarówno nam, jak też naszym klientom. Ponieważ system ten spełnił oczekiwania obu stron, wkrótce postanowiliśmy zakupić drugi, identyczny.

System :M-Press Leopard bazuje na tej samej inkjetowej technice drukowania, jaka stoi za sukcesem odniesionym przez model :M-Press Tiger. Oznacza to podobnie wysoką jakość, przy jednoczesnym dostosowaniu urządzenia do prac wymagających większej obsługi manualnej. Maszyna, opracowana wspólnie przez Agfa Graphics i Thieme, została wyposażona w układ z 64 głowicami typu Agfa UPH2, umożliwiającymi drukowanie ze zmienną kroplą i wykorzystującymi wyprodukowane we własnym zakresie przez Agfa Graphics atramenty :Anuvia UV. Oba modele – :M-Press Tiger i :M-Press Leopard – drukują z wysoką jakością i są dedykowane do wielu zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych realizowanych na różnorodnych podłożach, m.in. materiałach typu backlit, papierze, winylowej folii samoprzylepnej, tekturze (również falistej), metalu, PVC i wielu innych.
Maszyny te, podobnie jak całe portfolio Agfa Graphics w zakresie wielkoformatowego drukowania atramentowego, były promowane na zakończonych właśnie w Barcelonie specjalistycznych targach Fespa Digital 2012.