Drugi system wielkoformatowy Agfa :M-Press Tiger w firmie StylePrint

Podczas odbywających się w ubiegłym tygodniu targów Fespa 2010 firma Agfa Graphics poinformowała o sprzedaży drugiego już systemu druku wielkoformatowego :M-Press Tiger do australijskiej drukarni sitodrukowej StylePrint. Warto zaznaczyć, że kontrakt został sfinalizowany po zaledwie pięciu miesiącach od zainstalowania w tym przedsiębiorstwie pierwszego urządzenia z tej rodziny.

M-Press_Tiger_3_malePo uruchomieniu pierwszej maszyny :M-Press Tiger jej jakość na tyle przypadła do gustu naszym klientom, że liczba zamówień na realizowane w niej prace zmusiła nas do zamówienia drugiego, identycznego rozwiązania – mówi Andrew Woodhouse, szef produkcji w drukarni SylePrint. – Co warte pokreślenia, przy zlecaniu pracy klienci nie mówią wyłącznie o drukach wysokiej jakości, ale wręcz wskazują, że mają one zostać wykonane właśnie w maszynie :M-Press Tiger.

Tym samym doczekaliśmy się w naszym kraju nowego określenia na najwyższej klasy druk wielkoformatowy: Tiger Print.

Firmę StylePrint można śmiało określić mianem pioniera w zakresie hybrydowego druku łączącego w sobie technologie cyfrową i sitodrukową. Ich sukces jest dla nas tym większą satysfakcją, że potwierdza założenia, jakie przyświecały nam przy projektowaniu maszyny :M-Press Tiger – dodaje Tom Cloots, menedżer Agfa Graphics odpowiedzialny za linię produktów :M-Press.

Stworzona we współpracy z firmą Thieme, maszyna Agfa :M-Press Tiger łączy w sobie bogate doświadczenia obu producentów w zakresie zaawansowanych rozwiązań poligraficznych: maszyn sitodrukowych wytwarzanych przez pierwszą z nich i cyfrowych urządzeń inkjetowych Agfa Graphics. System oferuje wydajność rzędu 700 m2/h, uwzględniając czas niezbędny na załadowanie i wyładowanie podłoży, nie wymaga standardowego przygotowania do druku, czy też stosowanych w procesach konwencjonalnych folii i sit. Maszyna drukuje na mediach o maksymalnej grubości 10 mm, zapewniając uzyskanie szerszej palety kolorystycznej niż offsetowy standard ISOcoated v2. Co więcej, w maszynie można z powodzeniem wdrożyć opcję druku personalizowanego.
Możliwość zaoferowania naszym klientom fotograficznej jakości wydruków oraz ich personalizacji znakomicie odzwierciedla nasze podejście do biznesu: pełne otwarcie na nowe opcje oferowane naszym zleceniodawcom – dodaje Andrew Woodhouse.

Zatrudniająca 60 osób drukarnia StylePrint, założona przez małżeństwo Terry’ego i Elizabeth Woodhouse, jest jednym z największych na rynku australijskim przedsiębiorstw poligraficznych bazujących na technologii sitodruku i obsługujących licznych klientów z branż reklamowej i handlowej. Firma specjalizuje się w drukowaniu plakatów, materiałów typu POS, displejów do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych itd. O inwestycji w rozwiązania cyfrowe decyzję podjęli Andrew i Michael Woodhouse, synowie założycieli, obecnie obaj związani z drukarnią rodziców.
Agfa :M-Press Tiger to pierwszy w pełni produkcyjny system drukowania wielkoformatowego, który z powodzeniem łączy jakość i wydajność. Jest on bardzo ekonomicznym rozwiązaniem, a zarazem oferuje jakość nieosiągalną dla innych urządzeń – przekonuje Michael Woodhouse. – Maszyna została zaprojektowana w sposób imitujący działanie urządzeń sitodrukowych, dlatego znakomicie odnalazła się w naszym środowisku produkcyjnym.

Bracia Woodhouse doceniają także proekologiczność systemu :M-Press Tiger. Technologia cyfrowa nie wymaga zastosowania sit, folii, chemii ani wody, co pomaga nam w realizacji misji bycia przedsiębiorstwem odpowiedzialnym za środowisko naturalne – konkluduje Michael Woodhouse.