Drukarnia Cestrian inwestuje w drugą maszynę Agfa :M-Press Tiger

Zaledwie rok po instalacji pierwszego urządzenia :M-Press Tiger, jedna największych brytyjskich drukarń cyfrowych – Cestrian Imaging z Manchesteru ponownie zdecydowała się na zakup tego wielkoformatowego systemu firmy Agfa Graphics. Druga maszyna zostanie dostarczona w udoskonalonej wersji, jaka niedawno pojawiła się na rynku. Dzięki temu Cestrian będzie w stanie zaoferować swoim klientom druk wykorzystujący pełną skalę szarości, łączący w sobie zalety „cyfrowego” sitodruku z jakością offsetu.

M-Press_Tiger_2_malePierwsza maszyna :M-Press Tiger przyspieszyła cyfrową rewolucję w firmie Cestrian Imaging. Mamy z nią same pozytywne doświadczenia; co więcej – system ten w znaczący sposób wpłynął na rynek tradycyjnego sitodruku i druku offsetowego – mówi Phill Reynolds, jeden z dyrektorów zarządzających drukarni Cestrian. – Nasi klienci już nie proszą o zwykłe wydruki, ale o wydruki z maszyny :M-Press, zwłaszcza gdy zwracają się do nas jednocześnie o doradztwo w zakresie tworzenia skutecznych kampanii marketingowych opartych na nośnikach wizualnych.

Pierwsza maszyna :M-Press Tiger rozpoczęła tu pracę w grudniu 2009 roku. Zapotrzebowanie na wychodzące z niej wydruki znacząco wzrosło po jej rozbudowie oraz wprowadzeniu technologii drukowania w skali szarości we wszystkich trybach produkcji.
Wiemy, że przedstawiciele drukarni Cestrian odwiedzali wiele targów branżowych i kreujących ten rynek dostawców systemów przemysłowych, zanim podjęli ostateczną decyzję o wyborze maszyny – mówi Bill Kippax z firmy Thieme KPX, będącej dystrybutorem maszyn :M-Press w Wielkiej Brytanii. – Dzięki temu byli w pełni zorientowani w jej możliwościach. System ten jest prawdziwą, cyfrową alternatywą dla tradycyjnego sitodruku i offsetu. Jest on szybki i wszechstronny, zapewnia uzyskanie wysokiej jakości odbitek i niezwykle atrakcyjny koszt jednego wydruku. Wprowadzając technologię drukowania w skali szarości Agfa Graphics udowodniła, że modułowa konstrukcja maszyny pozwala na jej sukcesywną rozbudowę, a sam system jest bardzo przyszłościową inwestycją.
Stworzona we współpracy firm Agfa Graphics i Thieme, maszyna :M-Press Tiger jest efektem doświadczeń obu dostawców w segmentach: sitodruku i obsługi mediów w przypadku Thieme oraz cyfrowego druku inkjetowego w przypadku Agfa Graphics. Wydajność systemu :M-Press Tiger wynosi 700 m2/h, biorąc pod uwagę czas niezbędny na załadowanie i wyładowanie mediów, przy czym maszyna nie wymaga przygotowania do druku czy zastosowania tradycyjnych folii oraz sit. Obsługuje podłoża o grubości do 10 mm i zapewnia druk w palecie kolorów przewyższającej stosowany w offsecie gamut ISOcoated V2. Maszyna posiada też funkcję drukowania z zastosowaniem personalizacji.

Cestrian Imaging to firma specjalizująca się w rozwiązaniach wykorzystujących najwyższej jakości technologię druku cyfrowego oraz w realizacji kampanii sprzedażowych. Jej filozofia zakłada pomoc klientom w tworzeniu skutecznych kampanii marketingowych opartych na różnego rodzaju nośnikach wizualnych, w tym mediach wielkoformatowych, spełniających najwyższe standardy rynkowe.
Park sprzętowy drukarni obejmuje najnowocześniejsze rozwiązania wykorzystujące technologię druku atramentowego (wodnego i UV), a przy tym jak najbardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Zdaniem samej firmy jej sukces to efekt połączenia wykwalifikowanej kadry składającej się z inteligentnych ludzi, zaawansowanych rozwiązań technologicznych i najwyższych standardów rynkowych.