Dzięki PressTune i InkTune jesteśmy w stanie zaoszczędzić od 30 do 50 arkuszy, jak również około 15% farby drukarskiej.

db Print Polska to firma poligraficzna posiadająca w Polsce dwa zakłady w pobliżu Warszawy. Jest ona liderem pod względem wydajności procesu dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologicznych. Należą do nich systemy PressTune oraz InkTune firmy Agfa, które pomagają db Print Polska w redukcji zużycia farby i papieru.

Izabela Jasińska, Dyrektor db Print Polska, z doradcą handlowym Agfa Jarosławem Suchodolskim oraz kierownikiem produktu Maciejem Baurem.

Firma db Print Polska ciągle się rozwija. Należy do międzynarodowej grupy z siedzibą we Francji, posiadającej również drukarnię cyfrową w Belgii oraz biuro sprzedaży w USA. Firma ta niedawno otworzyła drugą drukarnię w pobliżu Warszawy, w której realizowane są zlecenia druku wysokiej jakości dla klientów przede wszystkim z Francji, Belgii i Stanów Zjednoczonych, od książek po broszury marketingowe dla przemysłu samochodowego i kosmetycznego.

Nowy inteligentny procesor Arkana w drukarni db Print Polska

Przy czasach realizacji wynoszących zaledwie dwa dni od zamówienia do dostawy, firma musi posiadać sprawnie działający system produkcyjny i jednoznaczne procedury, jak również szybkie i wydajne urządzenia. db Print Polska jest od wielu lat zadowolonym klientem firmy Agfa. W minionych latach, firma db Print Polska dokonała inwestycji w system Apogee oraz w płyty drukowe Azura Vi. W 2016 r., wymieniła posiadany system CtP na w pełni automatyczną linię z naświetlarką Avalon N8-90 XT oraz rozpoczęła korzystanie z płyt Energy Elite Eco. Umożliwiło to poprawę stabilności, prędkości i jakości przygotowywanych form drukowych, a zastosowanie inteligentnego procesora Arkana umożliwiło redukcję zużycia środków chemicznych i wody.

Standaryzacja dla najwyższej wydajności
Ta innowacyjna drukarnia była pierwszą firmą w Polsce, która uzyskała certyfikat UGRA za zgodność ze standardami PSO (Process Standard Offset). Firma Agfa Graphics zadbała o kompleksowe przygotowanie i standaryzację procesu.

PressTune umożliwia nam spełnienie standardów PSO (Process Standard Offset) oraz analizę i kontrolę jakości naszych druków. Izabela Jasińska, Dyrektor db Print Polska

PressTune pokazuje zestawienie ocen jakościowych różnych parametrów zlecenia, jak również ogólną ocenę danego zlecenia. Udostępnia także informacje dotyczące każdego mierzonego arkusza o różnych parametrach jakości, takich jak zgodność barwy, gęstość optyczna, przyrost punktów, powtarzalność oraz trendy ocen.

Po uzyskaniu certyfikatu PSO, db Print Polska zainstalowała pakiety oprogramowania PressTune i InkTune firmy Agfa Graphics. PressTune to kompleksowe narzędzie do standaryzacji procesu drukowania, które umożliwia analizę i kontrolę zgodności zleceń z określonymi wcześniej kryteriami. Jednocześnie pozwala na skrócenie czasów narządów oraz ilość makulatury (redukcja o 30-50 arkuszy podczas narządu), a także znacznie zwiększa sprawność i produktywność. PressTune umożliwia nam spełnienie standardów PSO (Process Standard Offset) oraz analizę i kontrolę jakości naszych druków.

InkTune zainstalowano głównie ze względu na redukcję kosztów. Część maszyn wykorzystuje bardzo kosztowne farby HUV. InkTune obniża zużycie farb, a także podnosi stabilność barw oraz, w przypadku farb konwencjonalnych, skraca czas schnięcia, co przyspiesza obróbkę po drukowaniu.